دلگرم
امروز: جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
چطور تمرکزمون رو حفظ کنیم!
9
اصولاً ذهن و فکر انسان ها به گونه ای طراحی شده است که هرج و مرج را نمی پذیرد. از طرفی اگرچه تقویت تمرکز امری دشوار است اما غیرممکن نیست؛ بنابراین داشتن پشتکار در بهبود قدرت تمرکز مهم و ضروری است.

دل‌نگرانی ما از خودخواهی آدمی است که می‌خواهد به چشم خود شاهد پیروزی باشد. پیروزی رویت خواهد شد حتی اگر در کاسه چشم‌های من و تو گیاه روئیده باشد.این جمله دیالوگ نبود. پُتک کوبنده‌ای بود از اثر فراموش نشدنی علی حاتمی یعنی «سریال هزاردستان». ابوالفتح (علی نصیریان) که سردسته‌ی تروریست‌هاست، این حرف‌ها را در حالی به رضا خوشنویس (جمشید مشایخی) می‌زند که از دستیابی به هدفش بسیار بسیار دور است. اما انگیزه بسیار بالایش دارد از چشمانش بیرون می‌زند.

چطور تمرکزمون رو حفظ کنیم

چطور تمرکزمون رو حفظ کنیم

چطور تمرکزمون رو حفظ کنیم

محیط کاری نقش مهمی در بهبود تمرکز دارد. محیط های راحت و دلچسب برای تمرکز کامل هنگام کار مناسب است. هرچه زمینه های حواس پرتی کمتر باشد کارکردن با تمرکز کامل راحت تر است.

چطور تمرکزمون رو حفظ کنیم

با کارهای کوچک شروع کنید، به آن ها پای بند باشید و از وقت خود به طور موثر استفاده کنید.برای کارهایی که باید انجام دهید، برنامه ریزی کنید. برای انجام کارها اولویت بندی داشته باشید و زمان انجام کارهای جدی و تفریحات را مشخص کنید.

چطور تمرکزمون رو حفظ کنیم

هرگز به خود نگویید که قادر به تمرکز نیستید؛ زیرا در این شرایط تمرکز کردن سخت تر می شود. هر از گاهی که نیاز به تمرکز کردن پیدا کردید، چندین بار با خود تکرار کنید که می توانید تمرکز کنید تا به آسانی این توانایی را به دست بیاورید.انجام دادن چند کار با هم باعث می شود تا نتوانید روی تمام کارها به طور کامل تمرکز کنید. بنابراین، روی یک کار تمرکز کنید و پس از اتمام آن به کار بعدی بپردازید.

چطور تمرکزمون رو حفظ کنیم

حذف صداهای مزاحم نقش مهمی در انجام درست کارها دارد، زیرا سروصدا مانع تمرکز می شود. به عنوان مثال، صدای دریافت ایمیل و پیام های تلفن مانع تمرکز در انجام کار می شود.

چطور تمرکزمون رو حفظ کنیم

چطور تمرکزمون رو حفظ کنیم

چطور تمرکزمون رو حفظ کنیم

توانایی تمرکز با رژیم غذایی و برنامه ورزشی ارتباط دارد. دریافت ناکافی مواد مغذی، می تواند خستگی مفرط ایجاد کند.ورزش با بهبود هماهنگی ذهن و بدن، تمرکز از دست رفته را باز می گرداند. با ورزش های ذهنی و یادگیری چگونگی کنترل ذهن قدرت تمرکزتان را افزایش دهید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
2.6 از 5 (9 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است