مجله دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۳ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۱۰ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۰۲ آوریل ۲۰۲۳ میلادی
معرفی ۵کتابی که شما رو عاشق کتاب خوندن میکنه!
3
بهترین کتابی که شما رو عاشق کتاب خوندن میکنه کدام هستند؟ اگر علاقه‌مند به کتاب و رمان باشید، بدون شک مطالعه این لیست می‌تواند انتخاب‌های جالبی پیش رویتان قرار دهد.

-انسان در جستجوی معنا : نویسنده:ویکتور فرانکل

معرفی کتاب / انسان در جستجوی معنا

انسان در جستجوی معنا (انگلیسی: Man's Search for Meaning) اثر ویکتور فرانکل، روان‌پزشک، عصب‌شناس و پدیدآورندهٔ لوگوتراپی است که در سال ۱۹۴۶ منتشر شد. این کتاب در بر دارندهٔ خاطرات فرانکل از وضعیت خود و سایر قربانیان اردوگاه‌های کار اجباری آلمان در خلال جنگ دوم جهانی است. فرانکل در این کتاب به عنوان یک روان‌شناس اگزیستانسیالیست به اهمیت جستجوی معنا برای زندگی، در سخت‌ترین شرایط زندگی می‌پردازد و ضمن روایت خاطراتش از اردوگاه‌های کار اجباری، تلاش می‌کند که نگرش جدیدش را در روان‌شناسی (لوگوتراپی) تبیین کند.بیش از ۹ میلیون نسخه از این کتاب تأثیرگذار تا زمان مرگ ویکتور فرانکل در سال ۱۹۹۷ در آمریکا فروخته شد، به ۲۴ زبان زندهٔ دنیا ترجمه شد و ۷۳ بار تجدید چاپ شد.

-عادت های اتمی : نویسنده:جیمز کلیر

معرفی کتاب / عادت های اتمی

در کتاب عادت های اتمی می‌خوانیم که عادت‌ها ۴۰ درصد رفتارهای روزانه ما را تشکیل می‌دهند. بنابراین نقش به سزایی در ساختار کلی شخصیت و زندگی‌مان دارند. از طرف دیگر می‌دانیم هر ماده از تعداد زیادی اتم تشکیل شده و با تغییر اتم‌ها مواد تغییر خواهند کرد. از کنار هم قرار دادن این دو نکته می‌توان دریافت که چرا در عنوان از واژه اتم استفاده شده‌است. در واقع عبارت عادت‌های اتمی به ما این پیام را انتقال می‌دهد که ما از عادت‌هایمان تشکیل شده‌ایم و با تغییر عادت‌های کوچکی که داریم و خرده عادت‌های روزانه‌مان، می‌توانیم به طور کلی رفتارها، ساختارها و حتی روند زندگی‌مان را دست خوش دگرگونی قرار دهیم. هنگامی که از خرده‌ عادت‌های روزانه‌مان شروع کنیم، شکستن و تغییر دادنشان به مراتب آسان‌تر از عادت‌های اساسی‌مان هست و دیرتر از راهی که شروع کرده‌ایم احساس خستگی می‌کنیم، بنابراین بیشتر در‌ مسیرمان می‌مانیم و با انگیزه ادامه می‌دهیم. اگر برای شروع مردد هستید می‌توانید برای اطمینان از توانمندی‌های خودتان از مطلب ۵ قدم برای شکستن یک عادت بد استفاده کنید. همچنین برای تغییر عادات عاطفی خود میتوانید از مقاله تغییر عادات عاطفی منفی با راهکارهای ساده اما معجزه گر بهره ببرید.

-اصل گرایی : نویسنده:گرگ مک کوئین

معرفی کتاب / اصل گرایی

کتاب اصل گرایی اثر گرگ مک کیون یکی از کتاب‌های بی‌نظیری است که در زمینه بازدهی و راندمان افراد نوشته شده است. عنوان این کتاب در ابتدا ممکن است کمی گمراه‌کننده به نظر برسد. این احتمال وجود دارد که از خودتان سوال کنید: اصل گرایی چه ارتباطی به بازدهی و راندمان دارد؟ در ادامه این مسئله را به صورت کامل برای شما بیان خواهیم کرد. مطالعه کتاب‌هایی که در حوزه رشد و توسعه فردی نوشته شده برای تمامی کسانی که به دنبال رسیدن به خوشبختی و موفقیت هستند لازم است. یکی از کتاب‌های عالی که تاکنون در زمینه توسعه فردی نوشته شده و می‌تواند کمک زیادی در زمینه زندگی و کسب و کار به ما بکند، اصل گرایی است که توسط گرگ مک کیون نوشته شده است.

-تخت خوابت را مرتب کن : نویسنده: ویلیام مک ریون

معرفی کتاب / تخت خوابت را مرتب کن

اگر درباره قوانین فنگ شویی خوانده باشید یا به آن اعتقاد داشته باشید، می‌دانید که بی‌نظمی و آشفتگی بیرونی تا چه اندازه می‌تواند بر وضعیت روحی و روانی شما تاثیر بگذارد. مک ریون، دریاسالار و ژنرال کهنه‌کار ارتش آمریکا از منظر دیگری به این قانون نگاه کرده است. او با تاثیرپذیری و الهام از آموزه‌های دوران آموزش در نیروی دریایی ارتش آمریکا، درس‌هایی از زندگی گرفته است که با به‌کارگیری آن‌ها در زندگی می‌توانید به نتایج بسیار مهمی دست پیدا کنید. او در کتاب خود تحت عنوان تخت‌خوابت را مرتب کن به شما آموزش خواهد داد که چطور با به‌کارگیری ده آموزش نیروی دریایی ارتش زندگی‌تان را متحول کنید. شما در کتاب تخت‌خوابت را مرتب کن خواهید آموخت که با ایجاد تغییرات کوچک در زندگی شخصی‌تان به نتایج شگفت‌انگیزی دست پیدا کنید که شاید تابحال فکرش را هم نکرده بودید. این کتاب از منظری متفاوت به مقوله نظم و سازمان‌یافتگی نگاه می‌کند. منظری که شاید تابحال کسی به آن توجه نکرده بود. به همین دلیل این کتاب از رقبای خود متمایز شده است.

-افسانه کاریزما : نویسنده:اولیویا فاکس

معرفی کتاب / افسانه کاریزما

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که به اندازه استیو جابز محبوب بودن چه حسی دارد؟ لحظه‌ای را تصور کنید که وارد اتاق کار خود می‌شوید و همکاران‌تان به سرعت به شما توجه می‌کنند. می‌خواهند حرف‌های شما را بشنوند و مشتاق هستند مورد تأیید شما قرار بگیرند. برای افراد کاریزماتیک این یک مدل زندگی است که هر کسی تحت تأثیر آنها قرار می‌گیرد. مردم به شکل آهنربا مجذوب آنها می‌شوند و احساس می‌کنند. به طرز عجیبی تمایل دارند که هر طوری شده به آنها کمک کنند. افراد کاریزماتیک زندگی‌های جذابی دارند، آنها گزینه‌های عاشقانه بیشتری دارند، کسب و کارشان رونق دارد و استرس کمتری را تجربه می‌کنند. امروزه کاریزما به دانش کاربردی تبدیل شده است. کاری که این کتاب انجام می‌دهد این است که این دانش را با ابزارهای کاربردی و قابل اجرا به همراه نتایج قابل اندازه‌گیری در اختیار شما قرار می‌دهد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
2.3 از 5 (3 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است