دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۵ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی
گارانتی رنگ خودرو تا چند سال است ؟
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ضمانت رنگ خودرو : بر اساس یک قانون جدید، دوره گارانتی رنگ بدنه خودروهای تولیدی در کشور تعیین شد.

محصولات ایران خودرو 3 سال گارانتی رنگ دارد

معاون کیفیت ایران خودرو گفت: رنگ بدنه محصولات این شرکت مشمول 3 سال گارانتی است، با بروز ایراد، هرگونه درخواست مشتری از طریق مراجعه به کانال‌های ارتباط با مشتریان این شرکت نظیر مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)، شبکه خدمات پس از فروش و از طریق تماس با مرکز تماس ایران خودرو (٠٩٦٤٤٠) قابل بررسی و رسیدگی است.

با توجه به تکنولوژی مدرن و به‌روز سالن‌های رنگ ایران‌خودرو، احتمال بروز ایرادات ظاهری و دوام در رنگ بدنه به حداقل رسیده، اما در صورت وجود ایراد نیز با توجه به گارانتی 3 ساله، مشتریان محترم می توانند با مراجعه به شبکه خدمات پس از فروش این شرکت، نسبت به رسیدگی و رفع ایرادات احتمالی اقدام کنند.

در این زمینه در تبصره یک ماده 12 این قانون ذکر شده است:" ضمانت رنگ خودرو در خودروهای سبک شامل سواری، ون و وانت حداقل سه سال، برای خودروهای سنگین حداقل 18 ماه و برای موتورسیکلت حداقل سه ماه است".

در همه خودروسازهای جهان، به منظور جلوگیری از زنگ زدگی، سطح ورق خودرو با پوشش های مخصوص رنگ PT و ED (Pre-Treatment و Electro Deposition) آغشته و رنگ آمیزی می شود و این فرآیند کاملا مکانیزه است که سالن‌های رنگ ایران‌خودرو نیز از مجهزترین سالن‌های رنگ بوده و همین فرآیند را طی می‌کند.

گارانتی رنگ خودرو

روش آماده سازی و رنگ آمیزی خودرو در همه خودروسازان به‌صورت غوطه‌وری و شناور شدن در مواد است تا تمامی بخش‌های بدنه به رنگ آغشته شود تا از زنگ زدگی جلوگیری به‌ عمل آید.

حتماً بخوانید:
آشنا شوید با مواردی که باعث باطل شدن گارانتی خودرو می شود !

آشنا شوید با مواردی که باعث باطل شدن گارانتی خودرو می شود !

چندین برای باطل شدن گارانتی خودرو وجود دارد که متاسفانه بعضی از صاحبان خودرو به دلیل عدم آگاهی گارانتی خودرو را به راحتی باطل می کنند، با ما همراه…

با ورود آسیب به لایه های رنگ و از بین رفتن سطوح پوششی رنگ و ED، فرآیند اکسیداسیون آن آغاز می‌شود، این آسیب می‌تواند در اثر تصادف، وارد شدن ضربه، ایجاد سوراخ و حفره برروی بدنه و غیره بر روی بدنه خودرو وارد شود و به منظور جلوگیری از زنگ‌زدگی و‌ گستردگی زنگ زدگی باید در کوتاه ترین زمان ناحیه آسیب دیده با مواد استاندارد و توسط افراد ماهر اصلاح شود.

منبع : خبر گزاری فارساین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits