مجله دلگرم
امروز: شنبه, ۱۲ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۰۸ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۳ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
تجزیه و تحلیل بازار خرید بدون عوارض گمرکی جهانی (TFS)
4
زمان مطالعه: 6 دقیقه
52 کشور از 130 کشوری که مالیات بر ارزش افزوده / GST را جمع آوری می کنند به گردشگران خارجی اجازه بازپرداخت مالیات را می دهند. در این مقاله بیشتر بخوانید.

خرید بدون مالیات به این اشاره دارد که وقتی مصرف کنندگان کالاها را می خرند یا از خدمات لذت می برند، نیازی به پرداخت هیچ گونه مالیاتی که معمولاً توسط خرده فروشان وضع می شود ندارند، خرید بدون مالیات را ترویج می کنند، گردشگران را برای بازیابی مالیات تسهیل می کنند و به جذب گردشگران به کشورهای بیشتری کمک می کنند.

TFS

تابع مقررات ملی است، مانند حداقل مصرف و انواع محصولات بازپرداخت مالیات. نزدیک به 52000 نفر در سراسر جهان هر روز از خرید بدون عوارض استفاده می کنند. 320000 فروشگاه در 52 کشور جهان می توانند بدون مالیات خرید کنند.

به منظور تشویق مسافران خارجی به خرید و مصرف در چین، هنگام خرید کالاهای خاص در فروشگاه‌های معاف از مالیات، می‌توانند از گذرنامه و ویزا برای معافیت مالیات بر کالاهایی مانند مالیات مصرف استفاده کنند یا برای بازپرداخت مالیات به گمرک مراجعه کنند. فرودگاه یا بندر با فاکتورها قبل از حرکت.

کشورها و مناطق ارائه دهنده خدمات بازپرداخت مالیات

52 کشور از 130 کشوری که مالیات بر ارزش افزوده / GST را جمع آوری می کنند به گردشگران خارجی اجازه بازپرداخت مالیات را می دهند.

مناطق زیر خرید بدون عوارض گمرکی را ارائه می دهند: آرژانتین، استرالیا، اتریش، بلژیک، کرواسی، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، هنگ کنگ، مجارستان، ایسلند، اندونزی، ایرلند، اسرائیل، ایتالیا، ژاپن ، کره جنوبی، لتونی، لبنان، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالزی، مکزیک، مراکش، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، صربستان، سنگاپور، اسلوونی، اسلواکی، اسپانیا، آفریقای جنوبی، سوئد، سوئیس، تایوان، تایلند، ترکیه، ایالات متحده، بریتانیا و ویتنام.

پلت فرم بازپرداخت مالیات

دو نوع پلتفرم وجود دارد که خدمات بازپرداخت مالیات را ارائه می دهد:

دسته اول بازپرداخت مالیات ثبت نام آنلاین برای خرید آفلاین است، از جمله Global Blue Link، GB بدون عوارض، Eurorfund و غیره. معمولاً در فروشگاه های بزرگ دولتی بدون عوارض استفاده می شود. مزیت ارائه بازپرداخت مالیات برای انواع کالاها است. معایب راندمان پایین و هزینه های حمل و نقل کمی بالا است.

دسته دوم، خرید آنلاین و بازپرداخت مالیات آنلاین است، از جمله Trade United، معافیت مالیاتی FEXCO، vatfree و غیره. نقطه ضعف آن این است که معمولاً فقط از برخی کالاهای خود استفاده می کند (مانند تنباکو، شراب، چای و شکر، لوازم جانبی چمدان، جواهرات و ساعت).

به عنوان مثال، Trade United، از آنجایی که فرآیند خرید و بازپرداخت مالیات همه به صورت آنلاین انجام می شود، هزینه خدمات این پلت فرم تنها نیمی از بازپرداخت مالیات آفلاین است. با این حال، این پلتفرم تنها از بیش از 20 کالای اصلی پشتیبانی می کند.

بازپرداخت مالیات

مقدار بازپرداخت با مالیات بر ارزش افزوده یا GST و مکانی که گردشگران در آن خرید می کنند ارتباط نزدیکی دارد. VAT/GST مالیاتی است که با هزینه محصول افزایش می یابد که به عنوان درصدی از قیمت خرده فروشی کالا محاسبه می شود. در اروپا، قیمت فروش معمولا شامل مالیات بر ارزش افزوده است، اما در ایالات متحده، نسبتا نادر است. به عنوان مثال، اگر مالیات بر ارزش افزوده 20٪ از قیمت کالا را به خود اختصاص دهد و لیست قیمت با احتساب مالیات بر ارزش افزوده 100 یورو باشد، مالیات بر ارزش افزوده 16.67 یورو خواهد بود (83.5 + 20٪ مالیات بر ارزش افزوده = 100 یورو). ارائه دهندگان خدمات ممکن است هزینه هایی را دریافت کنند.

بازپرداخت مالیات در کشورهای اروپایی و آمریکایی

بازپرداخت مالیات اتحادیه اروپا:

بازدیدکنندگان از کشورهای غیرعضو اتحادیه اروپا می‌توانند از خرید بدون عوارض گمرکی در فروشگاه‌هایی غیر از فرودگاه‌های اتحادیه اروپا لذت ببرند و می‌توانند پس از عبور کالا از گمرک درخواست بازپرداخت مالیات کنند. محدودیت‌های کلی عبارتند از: گردشگران باید حق اقامت در کشورهای غیر اتحادیه اروپا را داشته باشند، حداکثر ۶ ماه در اتحادیه اروپا بمانند، هنگام گذراندن گمرک، کالا را حداکثر سه ماه بخرند، و فقط مالیات محصولات شخصی را بازپرداخت کنند. گردشگران باید قبض مصرف را نگه دارند و قبل از خروج از اتحادیه اروپا برای پلمپ مهر تأیید صادرات به گمرک مراجعه کنند. فیش رسید برای بازپرداخت مالیات به خرده فروش ارسال می شود.

درصد مالیات بر ارزش افزوده (VAT) قابل استرداد و حداقل محدودیت مصرف از کشوری به کشور دیگر در اتحادیه اروپا متفاوت است.

بازپرداخت مالیات آمریکا:

برخی از حوزه های قضایی در ایالات متحده به گردشگران خارجی اجازه می دهند مالیات مصرف را به محض خروج از کشور بازپرداخت کنند، مانند تگزاس. در حوزه های قضایی ایالت های معاف از مالیات در ایالات متحده، همه ساکنان از امتیاز خرید بدون مالیات برخوردار هستند. با این حال، برخی از فروش های "از راه دور" - از جمله فروش به گردشگران در ایالت های غیر معاف از مالیات، فروش کاتالوگ و فروش اینترنتی - مشتریان در ایالت های غیرمعاف از مالیات ملزم به پرداخت همان مقدار مالیات استفاده (غرامت) در ایالت های خود هستند، اگرچه خرید می کنند. کالاهای موجود در حوزه های قضایی کشورهای معاف از مالیات.

بازپرداخت مالیاتی استرالیا:

در استرالیا، سیاست بازپرداخت مالیات (TRS) تصریح می‌کند که گردشگران خارج از کشور یا ساکنان استرالیا می‌توانند برای بازپرداخت مالیات کالا و خدمات (GST) و مالیات موجودی شراب (WET) زمانی که کالاهای خاصی را خریداری می‌کنند و استرالیا را در عرض 60 روز ترک می‌کنند، درخواست دهند. و سپس آنها می توانند کالاها را در کیسه های حمل خود بسته بندی کنند یا مستقیماً آنها را از استرالیا خارج کنند. شرط بازپرداخت این است که کالا در مدت 60 روز قبل از خروج از استرالیا خریداری شود و کل مبلغ یک پرداخت (با فاکتور جداگانه) 300 دلار استرالیا یا بیشتر (با احتساب GST) باشد. گردشگران باید اصل فاکتور مالیاتی کالا را به همراه داشته باشند و کالا باید توسط یک مقام رسمی در پیشخوان خدمات مشتریان گمرک و اداره حفاظت از مرز تایید شود. بازپرداخت مالیات را می توان در باجه های بازپرداخت مالیات TRS، که در فرودگاه های بین المللی یا پایانه های مسافرتی در برخی از بنادر استرالیا تنظیم می شود، انجام داد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (4 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است