دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۵ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی
فضیلت و ثواب صلوات فرستادن برای امام زمان (عج) را بدانید
8
زمان مطالعه: 3 دقیقه
چقدر برای امام زمان (عج) صلوات بفرستیم : به مقدار وزن عرش خدا و به مقدار کلمات الهی، «وَ مُنْتَهَى رِضَاه‏» به اندازه آخرین درجه‌ رضایت او، به عدد آنچه کتاب شمارش کرده، «وَ أَحَاطَ بِهِ عِلْمُه» به عدد علمت، به تو سلام و درود می‌ فرستم.

فواید و اسرار صلوات - امام زمان (عج)

صلوات بر امام زمان (عج) دارای ثواب و برکات بسیاری است که در روایات معصومین (ع) به آن اشاره شده است. برخی از این ثواب ها عبارتند از:

قرب الهی: صلوات بر امام زمان (عج) موجب قرب الهی و کسب رضایت خداوند می شود. امام صادق(ع) فرمودند: «هر کس بر قائم آل محمد(عج) صلوات بفرستد، خداوند به او می فرماید: ای بنده من، به عزت و جلالم سوگند که تو را به بهشت برین وارد می کنم.»

برآورده شدن حاجات: صلوات بر امام زمان (عج) موجب برآورده شدن حاجات و دفع بلا می شود. امام رضا(ع) فرمودند: «هر کس بر قائم آل محمد (عج) صلوات بفرستد، خداوند به او می فرماید: ای بنده من، هر حاجتی که داری از من بخواه که برآورده می کنم.»

تعجیل در فرج: صلوات بر امام زمان (عج) موجب تعجیل در ظهور ایشان و برقراری عدل و داد در جهان می شود. امام صادق (ع) فرمودند: «هر کس بر قائم آل محمد (عج) صلوات بفرستد، خداوند به او می فرماید: ای بنده من، تو را به قدر صلواتی که بر قائم آل محمد (عج) فرستاده ای، در فرج او کمک می کنم.»

صلوات برای سلامتی امام زمان(ع)

رفع گرفتاری ها: صلوات بر امام زمان (عج) موجب رفع گرفتاری ها و مشکلات می شود. امام رضا (ع) فرمودند: «هر کس در گرفتاری و مشکلی باشد و بر قائم آل محمد(عج) صلوات بفرستد، خداوند گرفتاری او را برطرف می کند.»

پاک شدن گناهان: صلوات بر امام زمان (عج) موجب پاک شدن گناهان و آمرزش الهی می شود. امام صادق (ع) فرمودند: «هر کس بر قائم آل محمد (عج) صلوات بفرستد، خداوند گناهان او را می آمرزد، حتی اگر به اندازه کف دریا گناه داشته باشد.»
علاوه بر این، صلوات بر امام زمان (عج) موجب زنده نگه داشتن یاد آن حضرت در دل منتظران می شود و آنها را به عهد و پیمان با امام زمان(عج) پایبند می کند.

در روایات معصومین (ع) توصیه های فراوانی به صلوات بر امام زمان (عج) شده است. برای مثال، امام رضا (ع) فرمودند: «هر کس هر روز بر قائم آل محمد (عج) صلوات بفرستد، خداوند به او می فرماید: ای بنده من، هر حاجتی که داری از من بخواه که برآورده می کنم.»

حتماً بخوانید:
اتفاقات قبل از ظهور امام زمان (عج) و وقایع شگفت انگیز در هنگام ظهور

اتفاقات قبل از ظهور امام زمان (عج) و وقایع شگفت انگیز در هنگام ظهور

امام زمان(عج) کی خواهد آمد؟ وقت ظهور دقیقا معلوم نیست و در هر زمانی محتمل است، نتیجه‌اش حالت آماده‌باش دائمی است که آثار تربیتی فراوان دارد چون اگر…

همچنین، در دعای عهد که یکی از دعاهای مهم برای تعجیل در ظهور امام زمان (عج) است، به صلوات بر امام زمان (عج) سفارش شده است. در این دعا می خوانیم: «اللَّهُمَّ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَأَظْهِرْهُمْ وَأَعِنَّا عَلَی اتِّبَاعِهِمْ وَوِلاَیَتِهِمْ.»

اهمیت صلوات بر آقا امام زمان

بنابراین، صلوات بر امام زمان (عج) یکی از اعمالی است که منتظران آن حضرت باید به آن اهتمام ورزند. با فرستادن صلوات بر امام زمان (عج)، می توان به ایشان ارادت و محبت خود را نشان داد و از برکات و ثواب های فراوان آن بهره مند شد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.9 از 5 (8 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits