دلگرم
امروز: جمعه, ۱۷ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۳ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۸ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
آموزش تصویری نصب و فعال سازی همراه بانک خاورمیانه
5
زمان مطالعه: 6 دقیقه
موبایل‌بانک یکی از خدمات بانکداری الکترونیکی بانک خاورمیانه می‌باشد که از طریق آن شما می‌توانید بدون محدودیت زمانی و با استفاده از گوشی تلفن همراه هوشمند خود، بسیاری از عملیات بانکی را به صورت الکترونیکی انجام دهید.

آموزش نصب و فعال سازی همراه بانک خاورمیانه

بانک خاورمیانه با ارائه یک اپلیکیشن اختصاصی این امکان را فراهم آورده تا مشتریان این بانک بتوانند در هر ساعت از شبانه روز به خدمات بانکداری الکترونیکی دسترسی داشته باشند و اکثر عملیات بانکی خود را از طریق گوشی همراه انجام دهند.

همراه بانک بانک خاورمیانه یک اپلیکیشن کاربردی برای مشتریان این بانک محسوب می‌شود. مشتریان بانک مذکور قادر خواهند بود تا توسط این اپلیکیشن امورات بانکی خود را از طریق گوشی همراه انجام دهند و در زمان خود صرفه جویی کنند.

از قابلیت های ارائه شده توسط موبایل بانک خاورمیانه می‌توان به امکان اطلاع از موجودی حساب و سپرده اشاره کرد. همچنین کاربران می‌توانند از طریق این اپلیکیشن به خدماتی نظر انتقال وجه کارت به کارت، دریافت موجودی، تغییر رمز و مسدود کردن کارت دسترسی داشته باشند.

خوشبختانه جهت فعال سازی همراه بانک بانک خاورمیانه نیازی به مراجعه حضوری به این بانک نخواهد داشت و تنها با وارد کردن نام کاربری، رمز عبور اینترنت بانک و شماره تلفن خود قادر به استفاده از خدمات ارائه شده توسط این همراه بانک خواهید بود.

آموزش تصویری نصب و فعال سازی همراه بانک خاورمیانه


نکات قابل توجه در استفاده از موبایل‌بانک

ثبت نام و رمز ورود

 • استفاده از موبایل‌بانک، نیازمند نام‌کاربری و رمز ورود اینترنت‌بانک است که از طریق شعبه ارائه می‌گردد.
 • مشتری در اولین ورود به موبایل‌بانک می‌بایست نسبت به تغییر رمز ورود اقدام نماید.
 • در صورت فراموشی رمز عبور موبایل‌بانک از طریق گزینه فراموشی رمز نسبت به ثبت نام مجدد با استفاده از رمز عبور اینترنت‌بانک اقدام نمایید و یا به یکی از شعب بانک خاورمیانه مراجعه نمایید.
 • با وارد نمودن پنج بار رمز اشتباه، کاربری موبایل‌بانک غیر فعال می‌گردد و نیاز به ثبت نام مجدد در موبایل‌بانک می‌باشد.

رمز تراکنش

به منظور انجام تمامی تراکنش‌ها (به جز کارت به کارت) در موبایل‌بانک از رمز تراکنش که با اینترنت‌بانک مشترک می‌باشد، استفاده می‌شود.
در صورت نداشتن رمز تراکنش می‌توانید از طریق منوی تنظیمات نسبت به تعریف رمز تراکنش اقدام نمایید.
رمز تراکنش در اینترنت‌بانک و موبایل‌بانک مشترک می‌باشد. لذا در صورت تغییر رمز تراکنش در هر یک (اینترنت‌بانک یا موبایل‌بانک)، رمز مربوطه در دیگری نیز بروز خواهد شد.
در صورت فراموشی رمز تراکنش می‌بایست به یکی از شعب بانک خاورمیانه مراجعه نمایید.

رمز دوم کارت (ایستا/پویا)

در موبایل ‌بانک خاورمیانه برای انجام انتقال وجه کارت‌به‌کارت، از رمز دوم کارت استفاده می‌شود .استفاده از رمز پویای کارت برای مبالغ روزانه بالاتر از ۱،۰۰۰،۰۰۰ ریال الزامی است .به منظور سهولت استفاده از موبایل‌بانک هنگام تراکنش کارت به کارت، این امکان وجود دارد که رمز پویای دوم کارت را از طریق پیامک دریافت نمایید و یا به‌صورت خودکار وارد برنامک رمز پویا MEB OTP شده، رمز دوم یک‌بار مصرف کارت مورد نظر را دریافت کرده و از آن در تراکنش کارت به کارت استفاده نمایید. به منظور فعال‌سازی استفاده از MEB OTP می‌توانید به یکی از شعب بانک خاورمیانه و یا اینترنت‌بانک خود مراجعه نمایید.

 • کاربران موبایل‌بانک که قیم فرد محجور می‌باشند، علاوه بر حساب‌های شخصی خود، امکان استفاده از خدمات موبایل‌بانک بر روی حساب فرد محجور را دارا می‌باشند.
 • کاربران موبایل‌بانک که برای حساب‌های شخصی خود نزد بانک خاورمیانه دارای حسابدار شخصی هستند، امکان تأیید تراکنش‌های مالی ایجادشده توسط حسابدار(ان) خود را در کنار سایر خدمات موبایل‌بانک دارا می‌باشند.
 • کاربران موبایل‌بانک که از امضاداران اشخاص حقوقی هستند، علاوه بر رؤیت مانده و صورت‌حساب سپرده‌های خود، قادرند تراکنش ایجادشده توسط کاربر ایجادکننده در اینترنت‌بانک حقوقی خود را مطابق با شرایط برداشت اعلامی به بانک، با استفاده از موبایل‌بانک خود تأیید نمایند. چنانچه این امضاداران علاوه بر حساب حقوقی دارنده حساب شخصی نزد بانک خاورمیانه باشند، امکان فعال‌سازی حساب‌های حقیقی و حقوقی را به‌طور هم‌زمان بر روی موبایل‌بانک خود دارا می‌باشند.

تایید تراکنش‌های بانکداری باز توسط امضاداران در موبایل‌بانک خاورمیانه انجام می‌شود.

نحوه فعال‌سازی موبایل‌بانک

برای فعال‌سازی «موبایل‌بانک» کافیست نام کاربری و رمز عبور اینترنت‌بانک خود را قبلا از شعب بانک خاورمیانه دریافت کرده‌ باشید.

پس از دریافت برنامک «موبایل‌بانک» از لینک‌های بالا، مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 2. نام کاربری و رمز عبور اینترنت‌بانک خود را وارد کنید.
 3. کد امنیتی نمایش داده شده به‌صورت حروف را، به عدد در قسمت معین شده وارد نمایید.
 4. کد فعال‌سازی پیامک شده را وارد نمایید.
 5. رمز عبور دلخواه خود را برای ورودهای بعدی به موبایل‌بانک انتخاب کنید.
 6. اکنون با وارد کردن رمز ورود جدید خود می‌توانید از برنامک استفاده نمایید.

دانلود همراه بانک خاورمیانه برای ایفون - ورود به اینترنت بانک خاورمیانه - موبایل بانک خاورمیانه - افتتاح حساب اینترنتی بانک خاورمیانه - Otp بانک خاورمیانه - ثبت نام بانک خاورمیانه - پشتیبانی بانک خاورمیانه - بانک خاورمیانه زیر نظر کدام بانک استاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (5 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits