دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۴ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی
عوارض رنگ موی مشکی پرکلاغی بر روی سلامت مو
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
استفاده از رنگ موی مشکی روی دکلره علاوه بر آسیب های جدی برای موها و پوست سر می تواند آسیب های مختلف تنفسی نیز ایجاد کند.

در برخی از موارد افراد بعد از رنگ کردن موهای خود متوجه می‌شوند که رنگی که به دست آمده است با رنگی که دوست دارند تفاوت های زیادی دارد و به همین دلیل موهای خود را با رنگ موی مشکی پرکلاغی رنگ می کنند. رنگ موی مشکی پرکلاغی می تواند عوارض زیادی روی موهای شما داشته باشد و باعث وز شدن موها شود.

چرا رنگ موی پرکلاغی نزنیم؟

رنگ موی مشکی پرکلاغی یکی از رنگ‌هایی است که بهتر است روی موهای شما زده نشود برخی از دلایل اینکه چرا نباید از رنگ موی مشکی پرکلاغی استفاده کنیم موارد زیر است:

استفاده از رنگ موی مشکی پرکلاغی نسبت به استفاده از انواع مختلف رنگ مو حساسیت بیشتری برای افراد به وجود می‌آورد و ممکن است باعث به وجود آمدن سردرد و همچنین زخم شدن کف سر شود.
در صورت استفاده از رنگ موی مشکی پرکلاغی از آنجایی که احتمالاً رنگ طبیعی موهای شما روشن تر از رنگ مشکی پرکلاغی است به صورت مکرر نیاز به ریشه گیری دارید که می‌تواند آسیب‌های جدی برای موها ایجاد کند.
بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی رنگ موی مشکی پرکلاغی کدر می شود و شفافیت و زیبایی خود را از دست می دهد.

عوارض رنگ موی مشکی

این رنگ مو نسبت به سایر انواع رنگ مو نیاز به مراقبت بیشتری دارد و باید با استفاده از شامپوی مخصوص شستشو داده شود تا کیفیت آن از بین نرود.
رنگ موی مشکی پرکلاغی به راحتی از روی موها پاک نمی شود و امکان از بین بردن آن وجود ندارد. زمانی که نیاز داشته باشید رنگ موی مشکی پرکلاغی را از موهای خود بشویید و از بین ببرید نیاز به استفاده از دکلره یا سایر مواد است که می تواند آسیب های جدی برای موها به وجود بیاورد.

استفاده از این رنگ برای افرادی که دارای پوست های گندمی یا پوست های سبزه هستند به هیچ عنوان مناسب نیست و باعث می شود رنگ پوست صورت تیره تر نشان داده شود.
رنگ مو باعث به وجود آمدن واکنش های آلرژیک در افراد به خصوص در سنین پایین تر می شود.
استفاده مکرر از رنگ موی مشکی پرکلاغی روی موها باعث می‌شود موها روند سفید شدن را سریعتر طی کنند و خیلی سریع سفید شوند. تسری این روند باعث می‌شود موها خیلی سریع سفید شوند و سن فرد بالاتر از میزان واقعی نشان داده شود.

معایب رنگ مو مشکی

رنگ موی پرکلاغی رو دکلره چه آسیب‌هایی دارد؟

استفاده از رنگ موی پرکلاغی روی دکلره می تواند آسیب های جدی به موها وارد کند ، یکی از مهم‌ترین آنها این است که ممکن است در اثر استفاده از رنگ موی مشکی پرکلاغی و دکلره موهای فرد به راحتی به سوزد و وز شود و کیفیت خود را از دست بدهد. یکی دیگر از مهمترین عوارض رنگ موی پرکلاغی روی دکلره این است که استفاده از این رنگ روی دکلره می تواند میزان آسیب رسیدن به پوست سر را تا حدود زیادی افزایش بدهد.

حتماً بخوانید:
دلیل تیره شدن رنگ مو بعد از رنگ کردن چیست ؟

دلیل تیره شدن رنگ مو بعد از رنگ کردن چیست ؟

علت اصلی تیره شدن تدریجی رنگ مو در استفاده های مکرر از رنگ موی است. یعنی بسیاری از افراد هر بار که رنگ می کنند این اشتباه را مرتکب می شوند که کل…

زمانی که روی دکلره از رنگ موی مشکی استفاده می کنید، ممکن است عوارض جانبی مختلف مانند به وجود آمدن جوش و تاول زدن پوست سر برای شما به وجود بیاید زیرا هم دکلره و هم رنگ موی مشکی بسیار حساسیت زا هستند و باعث به وجود آمدن جوش و تاول روی پوست سر خواهند شد.
استفاده از رنگ موی مشکی روی دکلره علاوه بر آسیب های جدی برای موها و پوست سر می تواند آسیب های مختلف تنفسی نیز ایجاد کند. از آنجایی که رنگ موی مشکی و دکلره از جمله مواد شیمیایی هستند استفاده از آنها باعث می شود آسیب های تنفسی برای افراد به وجود بیاید و ممکن است طی چند روز سر فرد درد بگیرد.

جدی ترین عوارض رنگ مو

استفاده از دکلره و رنگ موی مشکی پرکلاغی می‌تواند کوتیکول را باز کند و عوارض دائمی و همیشگی روی موها داشته باشد که به هیچ عنوان پیشگیری از این عوارض و یا درمان آنها ممکن نیست.
با توجه به موارد بالا بهتر است به هیچ عنوان از رنگ موی مشکی پرکلاغی روی دکلره استفاده نکنید اما اگر مجبور به استفاده از این رنگ شدید از آرایشگر ماهر در این زمینه استفاده کنید تا موهای شما کمترین آسیب ممکن را ببیند.

منبع : سیباین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits