مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۹ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۶ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ مارس ۲۰۲۳ میلادی
انواع پلک مونولید چشم و آرایش مناسب با آن
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
شناخت انواع پلک مونولید، آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که بخواهید یک آرایش خاص چشم، که آموزش آن را در شبکه‌های اجتماعی دیده‌اید، روی چشمان خود انجام دهید و متوجه شوید که با فرم چشمان شما سازگار نیست؟

انواع پلک و آرایش مناسب با آن

احتمالاً در مورد شکل‌های مختلف چشم چیزهایی شنیده‌اید (چشم گرد، بادامی، فرو رفته، رو به بالا و …) اما جالب است بدانید که پلک‌ها نیز انواع مختلفی دارند. در ادامه به بیان تفاوت‌های بین چشم تک پلکی (Monolids)، دو پلکی (Double Eyelids) و روکش‌دار (Hooded Eyelids) پرداخته‌ایم. با خواندن ادامه مطلب قادر خواهید بود نوع پلک خود را شناخته و سپس متناسب با آن از تکنیک‌های آرایشی استفاده کنید.

  • چشم تک پلکی (Monolids)

چشم تک پلکی که به آن مونولید نیز گفته می‌شود، نوعی از چشم است که در آن پلک‌ها فاقد چینی هستند که پلک را به دو قسمت تقسیم می‌کند. این نوع از پلک بین مردم آسیای شرقی بسیار رایج است. مشخصه آن این است که چشم همسطح با استخوان ابرو قرار می‌گیرد و در حالت باز بودن چشم‌ها، پلک بالا کاملاً صاف و بدون چین و چروک است.

انواع پلک چشم

  • چشم دو پلکی (Double Eyelids)

چشم دو پلکی یکی از انواع مدل چشم است که در آن یک چین قابل رؤیت وجود دارد. در این نوع از انواع پلک، پوست بین استخوان ابرو و چشم به دو بخش تفکیک شده است. در قسمت بالای حدقه چشم خطی مشاهده می‌شود. بیشتر آموزش‌های آرایش چشم برای این نوع از چشم طراحی شده‌اند.

  • چشم روکش‌دار (Hooded Eyelids)

پلک روکش‌دار یکی دیگر از انواع پلک است. در این نوع چشم، پلک دارای چین خوردگی است که تا حدی (گاهی اوقات به طور کامل) پلک را می‌پوشاند. اگر چشم شما از نوع چشم روکش‌دار است، ممکن است در صورت نگاه مستقیم به آینه نتوانید پلک خود را ببینید. این نوع از انواع پلک در برخی افراد مادرزادی است. این در حالی است که در برخی دیگر روکش پلک با گذشت زمان و با افزایش سن ایجاد می‌شود.

آرایش پلک چشم

کدام سبک آرایش برای شما بهترین است؟

همان طور که تا به اینجای مقاله متوجه شده‌اید، پلک‌ها انواع مختلفی دارند. باید نوع پلک خود را شناخته و متناسب با آن به میکاپ بپردازید. تنها در این صورت است که از آرایش چشم خود بهترین نتیجه را می‌گیرید. به عنوان مثال اگر نوع پلک شما مونولید است، احتمالاً هیچ چین و چروکی در اطراف چشم خود ندارید تا با سایه آن را مشخص کنید. در این حالت باید سعی کنید سایه را در امتداد مژه‌های پلک بالای خود بکشید تا بدین طریق چشم شما مشخص شود.

 پلک مونولید چشم و آرایش مناسب آن

اگر چشم روکش‌دار دارید، بسیاری از نکات و ترفندهایی میکاپ آرتیست‌ها در مورد خط چشم‌های بالدار گفته‌اند ممکن است برای شما جواب ندهد. این بدین علت است که در این نوع از انواع پلک چین اضافی وجود دارد که نمی‌توان دستورالعمل‌های آرایشی را به طور کامل روی آن اجرا کرد. در این حالت باید سعی کنید چشم خود را شل کرده و خط چشم را روی چین بکشید. دقت کنید که پوستتان کشیده نشود.

حتماً بخوانید:
بهترین سایه چشم : خصوصیات یک سایه چشم خوب و مناسب

بهترین سایه چشم : خصوصیات یک سایه چشم خوب و مناسب

سایه چشم یکی از مهم ترین لوازم آرایشی می باشد و شناخت انواع آن می تواند کار شما را برای انتخاب یک سایه چشم مطلوب آسان کند.

اگر چشم دو پلکی دارید، فضای بیشتری برای اعمال ترفندهای آرایشی در اختیار خواهید داشت. از یک سایه تیره برای مشخص کردن و بولد کردن چین و چروک چشم خود بهره ببرید و به چشمان خود عمق دهید. اگر پوست چربی دارید، قبل از آرایش از پرایمر استفاده کنید و سپس به پلک‌هایتان پودر بزنید. با این کار سایه شما مدت زمان بیشتری ماندگار خواهد ماند و از چروک شدن آن پیشگیری می‌شود.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است