مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۵ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
افراد فلج یاد گرفته اند با قدرت فکر ویلچر را کنترل کنند!
0
در تگزاس، دانشمندان ویلچری ساخته اند که افراد فلج می توانند با ذهن خود آن را کنترل کنند. برخی از داوطلبان پس از دوره آموزشی به دقت 98 درصد دست یافتند.

افراد فلج با فکر کردن به حرکت اعضای بدن جهت حرکت ویلچر را کنترل می کردند. به عنوان مثال، فکر کردن به دست ها برای گردش به چپ یا پاها برای گردش به راست. کامپیوتر سیگنال های عصبی داوطلبان را خواند و آنها را به دستورات ویلچر تبدیل کرد.‌‌

افراد فلج یاد گرفته اند با قدرت فکر ویلچر را کنترل کنند

یکی از عواملی که می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی عملکرد تمام اعضای بدن بگذارد، قدرت افکار انسان است. اندیشه های ذهن بشر دارای یکی قدرت بسیار قوی و تاثیر گذاری می باشند به صورتی که می توانند تمام اعمال ارادی و غیر ارادی انسان را تحت احاطه خود قرار دهند. یکی از مسائل بسیار مهم در رابطه با قدرت افکار، ارتباطی است که ذهن با بدن دارد. بسیاری از افراد

افراد فلج یاد گرفته اند با قدرت فکر ویلچر را کنترل کنند

الکتروانسفالوگرافی (EEG) به عنوان یک روش امیدوارکننده برای بیماران فلج برای کنترل رایانه یا ویلچر ظاهر شده است. یک کاربر باید کلاه جمجمه بپوشد و چند ساعت در روز طی حدود پنج روز تحت آموزش قرار گیرد. بیماران به سادگی با تصور اینکه در حال حرکت بخشی از بدن هستند، صندلی را کنترل می کنند.این ویلچر که توسط محققان موسسه فناوری فدرال در لوزان ساخته شده است، دارای نرم‌افزاری است که می‌تواند یک فرمان ساده مانند "به چپ" را دریافت کند و منطقه نزدیک را ارزیابی کند تا بفهمد که چگونه بدون ضربه زدن به این دستور عمل کند. این نرم‌افزار همچنین می‌تواند بفهمد که راننده می‌خواهد به یک شی خاص، مانند یک جدول، حرکت کند.

افراد فلج یاد گرفته اند با قدرت فکر ویلچر را کنترل کنند

چندین فناوری به بیماران این امکان را می دهد که کامپیوترها، پروتزها و سایر دستگاه ها را با استفاده از سیگنال های گرفته شده از اعصاب، ماهیچه ها یا مغز کنترل کنند. الکتروانسفالوگرافی (EEG) به عنوان یک روش امیدوارکننده برای بیماران فلج برای کنترل رایانه یا ویلچر ظاهر شده است. یک کاربر باید کلاه جمجمه بپوشد و چند ساعت در روز طی حدود پنج روز تحت آموزش قرار گیرد. بیماران به سادگی با تصور اینکه در حال حرکت بخشی از بدن هستند، صندلی را کنترل می کنند. فکر حرکت دست چپ به صندلی می گوید که مثلاً به چپ بپیچد. دستورات همچنین می توانند توسط کارهای ذهنی خاصی مانند محاسبات تحریک شوند.این ویلچر مجهز به دو وب کم است که به آن کمک می کند موانع را شناسایی کرده و از آنها دوری کند. اگر رانندگان بخواهند به یک شی به جای حرکت در اطراف آن نزدیک شوند، می توانند یک دستور لغو را بدهند. سپس صندلی در فاصله کمی از جسم متوقف می شود.در نمونه اولیه Millán، 16 الکترود بر فعالیت مغز کاربر نظارت دارد. تاکنون روی هیچ بیمار فلج آزمایش نشده است.دیمین کویل، محقق گروه رابط مغز و کامپیوتر و فناوری کمکی در دانشگاه اولستر، می‌گوید کار با سیگنال‌های EEG ممکن است کند و دشوار باشد. به گفته او، به همین دلیل، بسیاری از محققان به دنبال راه‌هایی برای استفاده از کنترل مشترک هستند و پروژه Millán نمونه خوبی از عملی شدن آن است. کویل می‌گوید: «هرچه کنترل مشترک بیشتری داشته باشید، رابط مغز و رایانه بهتر است و فرد سریع‌تر می‌تواند از مکانی به مکان دیگر برود.تیم Millán در حال توسعه قابلیت‌های تشخیص اشیاء است تا صندلی را به اندازه‌ای هوشمند کند که به طور خودکار با میز یا میز «اسکله» شود تا اطمینان حاصل شود که صندلی به اندازه کافی نزدیک است و در یک زاویه کج نمی‌شود.




این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است