دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۵ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی
بیاین بگم این علامت روی تایر ماشین ها از کجا اومده !
4
در این مطلب با ما همراه باشید تا بهتون بگیم این علامت روی تایر ماشین از کجا اومده و داستان از چه قراره.

این تصویر خود مالک برند تایر مطرح دنیا (میشلین) است که برای تبلیغات تایرهاش یک لباس از تایر دوخت و تن کرد و همین شد نماد بزرگترین شرکت تایر سازی دنیا. جالبه بدونین در ابتدا تایرهای خودروها سفید بودن و بعدها برای افزایش دوام ، کربن به آنها اضافه شد و رنگ آنها سیاه شد.مرد میشلین اصلی از 1894 را در زیر میتوانید ببینید.

علامت روی تایر ماشین

او سفید است زیرا تایرهای لاستیکی به طور طبیعی سفید هستند. تا سال 1912 بود که مواد شیمیایی کربنی در لاستیک های سفید مخلوط شد که آنها را سیاه کرد. تغییر ساختاری بود، نه زیبایی شناختی. با افزودن کربن، تایرها دوام بیشتری پیدا کردند.

علامت روی تایر ماشین

میشلن همچنین شروع به بررسی رستوران ها کرد تا افراد بیشتری مسافت های بیشتری را با ماشین خود طی کنند تا در این رستوران ها غذا بخورند. این به نوبه خود باعث فرسودگی سریعتر لاستیک های آنها می شد و آنها را مجبور به خرید بیشتر می کرد.

علامت روی تایر ماشین

میشِلَن شرکت تایرسازی فرانسوی چندملیتی است، که در سال ۱۸۸۹ توسط ادوارد و آندره میشلن تأسیس شد. دفتر مرکزی شرکت میشِلَن در شهر کلرمون-فران، در ناحیه اوورنی، فرانسه قرار دارد.برادران میشلن در سال ۱۸۸۹ شرکت لاستیک‌سازی میشلن را در کلرمون فران فرانسه تأسیس نمودند و به تولید تایر دوچرخه پرداختند. از آن سال تاکنون میشلن صدها اختراع مهم را به ثبت رسانده‌است که انقلابی‌ترین آن‌ها، تولید تایرهای رادیال می‌باشد.

علامت روی تایر ماشین

میشلن در سال ۱۹۸۸ شرکت تایرسازی بی‌اف‌گودریچ را تحت مالکیت خود دراورد. پس از آن نیز شرکت‌های بزرگی همچون تاروس، تیگار، ریکن، کومورا و یونی‌رویال را خرید تا بر قدرت خود بیفزاید.این شرکت پس از تصاحب کارخانه‌های بی‌اف‌گودریچ به تأمین‌کنندهٔ تایر شاتل‌های فضایی در ایالات متحده تبدیل شد.میشلن هم‌اکنون برای شاتل فضایی،هواپیما، خودرو، کشنده‌های سبک و سنگین، موتورسیکلت و دوچرخه تایر تولید می‌کند.

علامت روی تایر ماشین

علامت روی تایر ماشیناین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (4 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits