دلگرم
امروز: شنبه, ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۵ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۸ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
نقاشی های جدید دکتر سئوس نویسنده و تصویرگر محبوب!
3
نقاشی های نیمه شب دکتر سئوس: مجموعه ای مرموز از آثار هنری تئودور سئوس گیزل، معروف به دکتر سئوس، نویسنده و تصویرگر محبوب کتاب های کودکان آمریکایی بود.

استعداد او در قافیه‌نویسی، اختراع کلمات و خلق موجودات منحصربه‌فرد هم برای کودکان و بزرگسالان خارق العاده است . از ساخت کاریکاتورهای سیاسی گرفته تا ایجاد تبلیغات برای دفع حشرات، او خود را به عنوان مردی با استعدادهای فراوان معرفی میکند. اگرچه او برای بزرگسالان کتاب می‌نوشت، اما آن‌ها نیز مورد استقبال قرار نگرفتند، و او ترجیح می‌داد کارش را به کودکان اختصاص دهد. با این حال، در این راستا، مجموعه‌ای از نقاشی‌های تیره‌تر او وجود دارد که برای بینندگان جوان‌تر مناسب نیست. نقاشی‌های نیمه‌شب دکتر سئوس مخفیانه ساخته شده‌اند و قرار نبود تا پس از مرگ او برای عموم دیده شود.

نقاشی های جدید دکتر سئوس نویسنده و تصویرگر محبوب

سئوس در سال 1904 در ماساچوست متولد شد و در 18 سالگی به نیوهمپشایر نقل مکان کرد تا به کالج دارتموث برود. زمانی که در آنجا بود، او سردبیر مجله طنز آنها، جک-او-لنترن بود و حتی پس از اخراج او به دلیل نقض قانون ممنوعیت، مخفیانه به این کار ادامه داد. او با این کار کنار آمد زیرا از نام قلمی Seuss استفاده کرد. بعداً پس از فارغ التحصیلی به دانشگاه آکسفورد رفت و امیدوار بود که استاد شود. با این حال، او تصمیم گرفت در سال 1927 ترک تحصیل کند و مسیر کاریکاتور را به طور تمام وقت در ایالت ها ادامه داد . LIFE و Vanity Fair مقالات و کاریکاتورهای او را در اوایل منتشر کردند و کاریکاتور او در شماره ژوئیه 1927 شنبه ایونینگ پست او را به شغلی در هفته نامه نیویورک سوق داد. این نشریه اولین مورد استفاده از نام مستعار سوس در یک منبع معتبر بود.

نقاشی های جدید دکتر سئوس نویسنده و تصویرگر محبوب

او به مدت 15 سال در شرکت استاندارد اویل به عنوان تبلیغ کننده کار کرد و به دنیای ادبیات کودکان راه پیدا کرد و برای مجموعه کتابی با عنوان Boners تصاویر طراحی کرد. او با شروع جنگ جهانی دوم درگیر سیاست شد و کاریکاتورهای سیاسی هفتگی برای مجله PM خلق کرد و فیلم‌های آموزشی انیمیشن رسمی و پوسترهای تبلیغاتی ساخت. دکتر سوس بیش از شصت کتاب منتشر کرد، اولین کتاب و فکر کنم آن را در خیابان توت دیدم در سال 1937 بود.

نقاشی های جدید دکتر سئوس نویسنده و تصویرگر محبوب

اولین کتاب معروف او که منتشر شد، هورتون در سال 1954 بود. سه سال بعد، مقاله‌ای در LIFE سطح ضعیف برای خواندن کودکان منتشر کرد . این امر ناشران هاتون میفلین و رندوم هاوس را برانگیخت تا کتابی را از Geisel با استفاده از تنها 220 کلمه واژگانی درخواست کنند که نتیجه آن گربه در کلاه بود. این کتابی بود که فعالیت او را به عنوان نویسنده و تصویرگر کتاب کودک آغاز کرد. اگرچه او به‌خاطر نقاشی‌های کودکانه‌اش در آثار کلاسیک نمادینش مانند «تخم مرغ سبز و ژامبون» (1960) و «یک ماهی دو ماهی قرمز ماهی آبی» (1960) شناخته می‌شود، اما نقاشی‌های نیمه‌شب او جنبه دیگری از هنر او را نشان می‌دهد.

نقاشی های جدید دکتر سئوس نویسنده و تصویرگر محبوب

موجودی که در این نقاشی ها هست به وضوح خودنگاره ای از دکتر سوس است و همانطور که از نامش پیداست، او نگران آنچه در آینده اتفاق میافتد است. جالب اینجاست که او پس از استقبال باورنکردنی از گربه کلاه دار و نحوه دزدیدن کریسمس توسط گرینچ نقاشی کرد. این نشان دهنده استرسی است که یک هنرمند حتی زمانی که موفق است می تواند تحت آن قرار گیرد. این نگرانی در نهایت فروکش کرد، زیرا آنچه در پی آن بود، کتاب محبوب و موفق «تخم مرغ سبز و ژامبون» بود. یکی از عناصری که در نقاشی های نیمه شب برجسته است، استفاده از رنگ مشکی است. به عنوان مثال، به نظر می رسد که این قطعه فقط از قلم و جوهر سیاه، رنگ سفید و پاستل روغنی استفاده می کند و عمدتاً روی کاغذهای رنگ روشن علائم سیاه ایجاد می کند. شخصیت در تاریکی مطلق احاطه شده است.

نقاشی های جدید دکتر سئوس نویسنده و تصویرگر محبوب

هیچ افق یا پس‌زمینه‌ای زمینه‌ای را فراهم نمی‌کند، فقط تاریکی وجود دارد. او در تصویرسازی کتاب‌های کودکانش، رنگ سیاه را برای سایه‌زنی و طرح‌ریزی به تنهایی استفاده می‌کند. بخش شگفت‌انگیز این مجموعه این است که در زمان ایجاد آن، نقاشی‌ها فقط برای دیدن توسط Geisel، خالق آن در نظر گرفته شده بود. او آزاد شدن آنها را برای عموم پس از مرگ تأیید کرد، اما معنای آن این بود که هیچ انگیزه پنهانی وجود نداشت و بنابراین آنچه او از طریق آنها بیان می کرد واقعی و خالص بود. نقاشی های نیمه شب بینشی از ذهن دکتر سوس ارائه می دهد و تصویر کامل تری از خلاقیت او ترسیم می کند.

نقاشی های جدید دکتر سئوس نویسنده و تصویرگر محبوب

نقاشی های جدید دکتر سئوس نویسنده و تصویرگر محبوباین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (3 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است