دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۵ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی
کارگر ساده و خلاقی که کارخانه مینو را با یک پنکه نجات داد!
62
در این مقاله کلیپ جالبی از خلاقیت کارگر ساده با استفاده از یک پنکه را به اشتراک گذاشته ایم.

یک کارخانه شکلات‌سازی سوئیسی گاهی به دلیل ایراد دستگاه‌هایش در خط تولید بسته‌بندی خالی رد می‌کرد، بدون این‌که در داخل بسته شکلاتی بگذارد و همین بسته‌های خالی احتمالی باعث نارضایتی مشتریان می‌شد. مسئولان این کارخانه سوئدی، پس از تحقیق بسیار و صرف حدودا یک‌ و نیم میلیون دلار هزینه به این نتیجه رسیدند که سر راه دستگاه نوعی وسیله لیزری بگذارند تا بسته‌بندی‌های خالی را به طور اتوماتیک شناسایی و جدا کند.با شنیدن این خبر نگران شدم. چون دستگاه های ما نیز مشابه دستگاه های همان کارخانه شکلات‌سازی سوئیسی بود، دستور تحقیق دادم و بعد از یک هفته سرپرست ماشین‌ها گفت: "بله درست است در دستگاه‌های ما هم چنین ایرادی دیده شده است و حتی ممکن است چنین محصولاتی به بازار راه پیدا کرده باشند.


نگرانی‌ام زیادتر شد و تصمیم گرفتم در جلسه هیئت‌مدیره روی موضوع بحث کنیم. می‌خواستم نظر هیئت‌مدیره را در مورد یک ‌و نیم میلیون دلار خرج احتمالی اخذ کنم. فردای آن روز با اعضای هیئت‌مدیره برای بازدید از ماشین به کارگاه تولید رفتیم و دیدیم یک پنکه روی صندلی جلو لیزر ماشین قرار دارد. از کارگر ساده بالا سر ماشین پرسیدم: "دلیل این پنکه چیست؟!" گفت: "ماشین گاهی بسته خالی می‌زند، من هم این پنکه را که در انبار بود آوردم گذاشتم سر راه دستگاه که بسته‌های خالی از شکلات را با باد پرت کند بیرون."

کارگر ساده و خلاقی که کارخانه مینو را با یک پنکه نجات داد

نگاهی به هیئت‌مدیره کردم، تمامشان رنگ‌شان پریده بود. به کارگر خلاق که ما را از شر یک ‌و نیم میلیون دلار خرج اضافی رهانیده بود یک تشویق‌نامه به اضافه یک ماه حقوق و یک خانه در کرج هدیه دادم. نتیجه‌گیری راهبردی:بسیاری از اوقات، داشتن دانش زیاد، منجر به پیچیده کردن مسائل می‌گردد، در صورتی که در روش های مدیریت حرفه ای گاه به آسانی و با یک راه حل ساده ولی خلاقانه، می‌توان مشکلات را از سر راه برداشت.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (62 رای)  

۸ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

محمدرضا مهمیدی | ۲ ماه پیش
پدربزرگ من بود
هنوز خونه کرج رو داریم
0
0
سلطان اسیا الهل | ۲ ماه پیش
من قبلاً اینو داستانو در ژاپن شنیدم چطور شد تو ایران هم داستانش در اومد
0
0
Saeed | ۲ ماه پیش
اخر نفهمیدیم سوئدی بود یا سویسی
0
0
غلامی | ۲ ماه پیش
ایرانیها همیشه دوست داشتن و دارند که صورت مساله رو پاک کنن. اونجا هم دست از این کارشون برنداشتن. فکر کنم بعدش دیگه ایراد دستگارو رفع نکردن هنوز با پنکه کار میکنه🤣🤣
0
1
شاهین | ۲ ماه پیش
الان اگه تو ایران یک کارگر این کار را انجام بده زنگ خطری برای بالا دستیهاش محسوب میشه و کلش میکنند قدیم معرفت زیاد بود .
2
17
Ramtin | ۲ ماه پیش
با انیشتنگ نصبت داشته شک نکن
1
10
پاسخ ها:
!!! | ۲ ماه پیش
با"انیشتنگ؟؟؟" "نصبت؟؟؟"داشته؟ منظور"نسبت با انیشتین"هست؟
0
0
لفته کولک | ۲ ماه پیش
اینو من شنیده بودم که یه کارگر ژاپنی تو کارخانه صابون این کارو کرده،حالا چطور اومده مینو نمی‌دونم
11
3

hits