دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
نحوه صحیح برخورد با جاری چگونه است ؟
0
زمان مطالعه: 6 دقیقه
رابطه جاری ها را نمی توان مثل رابطه عروس و مادرشوهر قضاوت کرد. اما به طور کلی در روابط بین جاری ها هم معمولا تیرگی به روشنی می چربد. و این روابط بیشتر با چاشنی هایی مثل رعایت حال همسر تداوم می یابد.

برخورد و مدارا کردن با جاری

  • 1- روی اهداف خودتان متمرکز شوید:

حتماً نقطه مثبت و موفقی در زندگی شماست که دیگران از جمله جاری تان به آن غبطه می خورند. این موضوع نباید باعث رنجش شما شود. حال که ایشان این گونه از شما پیروی می کند، حداقل روی اهداف و موفقیت های مثبت خود تمرکز و فرصت هایی را برای این اهداف فراهم کنید تا به ایشان کمک شود الگوپذیری خودش را در مسیر درست انجام دهد.

  • 2- کارهایی انجام دهید که توجه بسیار زیاد می طلبد:

به شما پیشنهاد می کنیم به جای ناراحتی و دلخوری از جاری تان به او کمک کنید تا از این رفتار ناهنجار رهایی یابد و همان طور که اشاره کردیم با توجه به الگوپذیری بالایی که از شما دارد کارهایی انجام دهید که توجه او را جلب کند. این کارها می تواند کمک های داوطلبانه در اجتماع، خلاقیت در کارهای هنری و هر کار مثبت و سازنده دیگری باشد. با این کار الگوپذیری مناسبی را برای او فراهم می کنید و مسیر الگوپذیری را تغییر می دهید و خودتان هم به آرامش می رسید.

  • 3- بررسی کنید چه عواملی باعث واکنش عملکرد در جاری تان شده است:

خودکم بینی، کودکی سخت، مشکلات زندگی، نارضایتی از همسر می تواند باعث واکنش این رفتار ناهنجار جاری شما باشد که زندگی اش را بر مبنای استانداردهای شما قرار داده است. از اینکه مدام در این فکر باشید که او چرا این گونه رفتار کرده است، خودداری کنید؛ چون دچار وسواس فکری مخربی می شوید. به این فکر پایان دهید و در نظر بگیرید که عوامل گوناگونی باعث این واکنش در او شده است و به راهنمایی و مدارا کردن نیاز دارد.

  • 4- آرامش خود را حفظ کنید و واکنش نشان ندهید:

در همه حال آرامش خود را حفظ و به رفتارهای ایشان بی محلی کنید و هیچ واکنشی نشان ندهید؛ چون متاسفانه قصدونیت ایشان برهم زدن آرامش شماست و این مسئله باعث از دست رفتن انرژی روحی شما می شود. بازهم تاکید می کنیم خوشحال باشید که نقطه مثبتی در وجود شماست که وی این گونه واکنش نشان می دهد.

  • 5- عزت نفس و بزرگ منشی خود را حفظ کنید:

این مسئله را فراموش نکنید که اگر شما همسر خوبی برای شوهرتان و عروس نمونه ای برای خانواده اش باشید با وجود تمام کارهای جاری تان و هرکس دیگری، شما جایگاه خودتان را خواهیدداشت؛ بنابراین پیشنهاد ما بی اعتنا بودن به اعمال و گفتار ایشان است ، نگذارید رفتارش آرامش شما و همسرتان را به هم بریزد و عزت نفس خود را حفظ کنید. مشکل شما اجتناب ناپذیر است و در همه خانواده ها این مسئله وجود دارد. پس انرژی و تمرکز خود را روی این مسائل هدر ندهید .

برخورد با جاری

علت تیره شدن روابط بین دو جاری چیست ؟

رفتار غلط همسر

برخی از آقایان برای اینکه مشکلاتی که برادرشان داشته را تجربه نکنند ، سعی می کنند گربه را دم حجله بکشند و از همان ابتدای زندگی از همسر برادر خود و مشکلاتی که برای خانواده پیش آورده ، تعریف می کنند بدین ترتیب ذهنیت همسر خود را نسبت به جاری خود تغییر می دهند و اینگونه می شود که همسر او روابط خوبی با جاری خود برقرار نمی کند.

یکی دیگر از رفتارهایی که سبب می شود روابط بین جاری ها خوب نباشد این است که مرد مدام همسر برادرش را به رخ زن بکشد ، این امر باعث می شود زن به جاری خود حسادت کند.

رفتار اشتباه خانواده همسر

یکی از دلایلی که باعث می شود روابط بین جاری ها تیره و تار باشد ، رفتار خانواده همسر و رفتار خود همسر است. برخی از خانواده ها یکی از عروس های خود را دوست دارند و به دیگری بی اهمیت هستند و همین رفتار آن ها سبب حسادت عروس ها شده و بر تیره شدن روابط دامن می زند.

در برخی از مواقع نیز که بین دو جاری روابط دوستانه برقرار است ، این روابط از نظر مادر شوهر و پدر شوهر پسندیده نیست زیرا آنها می پندارند جاری ها با هم دسیسه ای بر علیه شان انجام می دهند بنابراین رفتارهایی انجام می دهند که روابط بین دو جاری را تیره و تار نمایند.

مشکلات با همسر

برخی از خانم ها نیز به علت اینکه روابط خوبی با همسر خود ندارند و از او و خانواده اش ناراضی هستند ، با جاری خود نیز رفتارهای بدی انجام می دهند و دید منفی نسبت به او دارند هر چند او هیچ جای این ماجراها نیست.

افکار قدیمی و غلط

برخی از خانم ها نیز به علت افکار قدیمی خود ، نگاه متعصبانه و سوگیرانه ای نسبت به قوم همسرشان دارند و هیچ گاه خانواده شوهر و جاری را به چشم یک دوست نمی نگرند و فکر می کنند جاری آنها دشمنی است که هرگز نباید کنار هم قرار گیرند.

نحوه برخورد با جاری

چگونه از جاری ها، دوست بسازیم ؟

در هر حال شما عضو خانواده همسرتان هستید و باید ساعات زیادی از عمرتان را در بین اقوام همسر سپری کنید. اگر از سیاست و حسن نیت برخوردار باشید خیلی زود خواهید توانست این ساعات را به ساعات تفریح عمرتان تبدیل کنید.

شما می توانید از یک رابطه دوستانه و مفرح با جاریهای خود برخوردار شوید و خانواده برادر همسرتان را دوست خانوادگی خود بدانید.

کافی است قالبهای فکری قدیمی را دور بیندازید. جاری شما مثل همان دوست صمیمی شماست که سالهای خوبی را با هم گذرانده اید.

فقط این شما هستید که اسم این را دوست گذاشته اید و اسم آن را جاری!

اکثر خانواده های جوان و نوپا علاقمندند دوست خانوادگی داشته باشند. دوستی که هم برای خودشان طرف مقابلی داشته باشد هم برای همسرشان وهم برای فرزندانشان. اما معمولا غریبه ها برای این گونه دوستی ها چندان مناسب و قابل اعتماد نیستند. یا روابط با آن ها روابط پایدار و مطلوبی نیست.

ضمنا در این رابطه شما از تحمل مقاومت و مخالفت همسرتان هم معاف هستید. بچه ها هم مستعدند که با پسرعمو ها و دختر عمو هایشان رابطه خوبی پیدا کنند. بنابراین دست دوستی به طرف جاریتان دراز کنید و اگر او به هر دلیلی امتناع کرد و عکس العمل دوستانه ای نشان نداد، باز هم محبت کنید.

به او فرصت بدهید تا او هم بتواند خودش را از قالبهای فکری تحمیلی قدیمی بیرون بکشد. بگذارید به تدریج حسن نیت و محبت شما را درک کند و مثل شما به این نتیجه برسد که در این دنیا هیچ چیزی به قیمت یک دوستی صمیمانه و مخلصانه نیست.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !