دلگرم
امروز: شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰ برابر با ۱۶ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۲۳ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
چگونه جوجه مرغ بی حال را درمان کنیم ؟
104
زمان مطالعه: 10 دقیقه
آیا جوجه مرغ بی حال درمان میشود ؟ اگر شما هم مانند دیگر کاربران جوجه مرغ دارید اما ضعیف و بی حال شده و از درمان آن ناتوانید در ادامه مقاله ای کامل برای درمان جوجه مرغ بیحال و بیمار قرار داده شده است .

درمان جوجه مرغ بی حال

حتما برای شما هم پیش آمده که جوجه مرغتان بی حال و ناتوان شود. چشمانش را ببندد. مدام چرت بزند. غذا نخورد و یا حتی اسهالی شود . در ادامه برای شما بطور کامل توضیح خواهیم داد که برای درمان بی حالی جوجه مرغ خانگی چه کاری انجام دهید و از مرگ حتمی جوجه جلوگیری کنید .

مرغان بومی در برابر بیماری ها مقاومت بالایی دارند اما باز هم ممکن است جوجه آنها به راحتی بیمار شده و تلف شوند. در برخی از موارد حتی مشاهده میشود که پرورش دهنده محلی هیچ نوع اقدام پیشگیرانه برای سالم ماندن جوجه ها در برابر بیماری ها را انجام نمیدهد. در نتیجه جوجه مرغ بیشتر در معرض بیماری ها قرار میگیرد. لازم به ذکر است که سیستم ایمنی جوجه ها بسیار ضعیف تر از مرغان بالغ می باشد.

بنابراین ممکن است جوجه مرغ در اثر یک بیماری ضعیف و یا عوارض ناشی از آن همچون بی اشتهایی، بی حالی و … تلف شود. در این مقاله از دلگرم راهکارهای مفید برای درمان جوجه مرغ بی حال ارائه شده است.

درمان جوجه مرغ بی حال

درمان جوجه مرغ بی حال چیست ؟

راه درمان جوجه بی حال در خانه

یک قاشق غذاخوری شکر را در یک لیتر آب حل کنید و از این محلول به جوجه بی حال بدهید. محلول آب شیرین در عرض چند ساعت سطح انرژی جوجه را افزایش خواهد داد. همچنین زرده تخم مرغ خام نیز برای جوجه ها بسیار مغذی بوده و باعت رفع بی حالی جوجه میشود.

چه چیزی باعث بی حالی جوجه مرغ میشود؟

تغذیه اشتباه و یا تغذیه ضعیف، هوای سرد، بیماری، مشکلات ژنتیکی و دماهای بسیار گرم از مهمترین دلایلی هستند که باعث بی حالی جوجه ها میشوند.

برای جلوگیری از بی حالی جوجه مرغ چه کنیم؟

محل نگهداری جوجه ها باید گرم و تمیز باشد. همچنین جوجه ها را با دان مخصوص غذا بدهید. جوجه ها تا 10 روز اول نباید با گندم آسیاب شده تغذیه شوند. چون دیر هضم بوده و باعث مشکلات زیادی در آنها میشود.

درمان جوجه مرغ بی حال

درمان چرت زدن جوجه مرغ

درمان خانگی جوجه مرغ بی حال

بی حالی جوجه مرغ به عوامل مختلفی بستگی دارد. تغذیه غیر صحیح، سوء تغذیه، مشکلات ناشی از بیماری های رایج و … می تواند باعث بی حالی جوجه ها شود. برای آشنایی با بیماری های رایج در بین طیور و علائم و درمان آنها مقاله بیماری های مرغ بومی را مطالعه کنید.

مشکل بی حالی جوجه مرغ در بیشتر موارد به کیفیت تغذیه آنها دلالت دارد. زیرا پرورش دهندگان محلی معمولا از گندم و یا نان و یا سبزیجات و … برای تغذیه جوجه ها استفاده میکنند. برای جبران کمبود مواد معدنی و ویتامین ها، حتما از مولتی ویتامین مخصوص طیور استفاده کنید. این دارو را می توانید به صورت قرص و یا قطره از داروخانه های دامپزشکی تهیه کنید.

همچنین برای تقویت سطح ایمنی بدن جوجه ها می توانید از آنتی بیوتیک (اکسی وت) بهره ببرید. دقت نمایید که کبد و کلیه جوجه ها به دارو ها حساس می باشد. بنابراین با توجه به دستور دامپزشک و یا بروشور موجود در دارو و بر اساس وزن و سن پرنده به او ویتامین و یا آنتی بیوتیک بدهید. بدن جوجه ها برای جذب کلسیم و ویتامین د به نور آفتاب نیاز دارد. پس در صورت امکان جوجه را به مدت چندین دقیقه در معرض تابش نور آفتاب قرار دهید.

اگر از قطره مولتی ویتامین و جیره غذایی مناسب برای پرورش جوجه ها استفاده میکند ولی باز هم جوجه شما بی حال و کم اشتها می باشد و در یک گوشه کز نموده است، برای تشخیص دقیق علت بیماری جوجه باید به دامپزشک مراجعه نمایید.

علت بی حالی جوجه یک روزه

گاهی اوقات حتی با گذشت 24 ساعت از زمان هچ و خروج از تخم، جوجه ها بسیار بی حال و کم تحرک می باشند. این نوع مشکلات و بی حالی جوجه پس از خروج از دستگاه به موارد زیادی بستگی دارد.

این موارد شامل :

 1. تغذیه ضعیف گله مولد
 2. تنظیم نبودن دما و رطوبت دقیق در داخل دستگاه جوجه کشی
 3. چرخش نامناسب در زمان ستر
 4. نگهداری طولانی مدت تخم های نطفه دار
 5. آلوده شدن جوجه و عفونت کیسه زرد.

برای رفع این نوع مشکلات در ابتدا باید از گله های مولد سالم که تغذیه مناسبی دارند، تخم نطفه دار تهیه کرد. همچنین تخم های نطفه دار باید در شرایط مناسبی قبل از جوجه کشی قرار گرفته باشند. برخی جوجه های ضعیف و بی حال برای همیشه ضعیف و لاغر باقی می ماند و رشد بسیار کندی دارند.

دما و رطوبت و نحوه چرخش نیز تأثیر زیادی بر جوجه های متولد شده دارد. برخی از جوجه های ضعیف قربانی مشکلات متعدد در دستگاه جوجه کشی هستند و در واقع به دلیل اینکه در معرض دما و رطوبت نامناسب قرار میگیرند، در زمان رشد به خوبی تغذیه نمیشوند. نتیجه این امر تولد جوجه های ضعیف و بی حال بوده که معمولا چند روز پس از تولد درگیر مشکلات زیادی شده و تلف میشوند.

لذا در انتخاب دستگاه جوجه کشی و تنظیم بودن دما و رطوبت آن باید بسیار دقت کنید. شما میتوانید لیست قیمت دستگاه جوجه کشی را در صفحه مربوطه مشاهده نمایید و یک دستگاه دقیق برای جوجه کشی انتخاب کنید.

درمان جوجه مرغ بی حال

نگهداری از جوجه مرغ بیمار

درمان سرماخوردگی جوجه مرغ خانگی

معمولا با رعایت کردن نکات بهداشتی و نظارت بر تغذیه طیور میتوان از بروز این قبیل بیماری ها جلوگیری کرد. از علائم پرنده بیمار میتوان به کم شدن اشتهای پرنده(ممکن است هیچ غذایی نخورد و لاغر شود)،چشمهای بی حال ،رنگ پریدگی منقار و پاها و کم شدن فعالیت آن اشاره کرد.

 • میتوان لانه را تمیز و پاکیزه نگه داشت (بهتر است از آهک برای ضدعفونی کردن محوطه استفاده شود)
 • در مکان هایی که محیط بارانی و یا گرم است بهتر است لانه را با فاصله از زمین بسازید.
 • در آخر بهتر است از داروهای ضد انگل استفاده کنید و میتوانید این کار را از ۳۰ روزگی شروع کنید و هر ۲ ماه یک بار تکرار کنید.

با استفاده کردن از داروهایی مثل لوایزول ، میندازول ، آلبندازول با انگل های داخلی ریوی و معدوی مبارزه می شود و همچنین پیشگیری و درمان کردن بیماری های انگلی روده ای با استفاده از داروهایی مثل فیکلوزاماید انجام می شود.

درمان اسهال مرغ

برای جلوگیری از بیماری های اسهال خونی باید از داروهای کنترل کننده ی کوکسیدیوز استفاده کرد . از سموم با غلظت معین برای جلوگیری و درمان انگل های خارجی مثل شپشک و کنه مرغی استفاده کنید و در فصل هایی مثل تابستان باید بدن و بال های پرنده را توسط محلول تهیه شده خیس کنید.

درمان اسهال سفید مرغ بیماری پلوروم ( اسهال سفید ) از بیماری هایی است که توسط تخم به جوجه انتقال پیدا می کند. پس سالیانه باید از نظر این بیماری گله ی مرغ مادر را کنترل و تست کرد و تحت مراقبت قرار داد.

عفونت های تنفسی مرغ و جوجه سرماخورده گاهی آنقدر ضعیف هستند که اصلا هیچ علائمی ندارند. گاهی هم آنقدر شدید که در عرض مدت کوتاهی، همه گله را درگیر می کنند. زمانی که مرغ و جوجه ها بیمار می شوند، نشانه های مختلفی را از خود بروز می دهند. با وقت گذراندن و تحت نظر داشتن آن ها، می توانید این علائم را پیدا کنید.

عطسه، سستی و بی حالی، لرزش، نوک زدن غیر طبیعی و بی دلیل، نشانه هایی هستند که به ما اخطار می دهند. هر یک از این علائم، نشانه بیماری جوجه ها یا مادر آن ها است. برای تشخیص و درمان سرماخوردگی جوجه و مرغ خانگی، حتما به صورت آن ها توجه کنید. گاهی صورت و اطراف چشم شان متورم می شود.

علاوه بر این ها، کاهش تخم گذاری نیز علامت خوبی نیست. با بررسی مدفوع پرندگان هم می توانید سلامتی آن ها را بررسی کنید. تغییر رنگ مدفوع، نشانه بروز مشکل در سلامتی مرغ و جوجه ها است. مدفوع خیلی سفت یا آبکی، هرکدام یک هشدار محسوب می شوند. همه علائم را جدی بگیرید.

درمان جوجه مرغ بی حال

درمان جوجه بیمار و بی حال

درمان سرماخوردگی جوجه و مرغ خانگی

مرغ یا جوجه بیمار را از سایر پرندگان جدا کنید. آن را در محیطی گرم و جدا از گله نگه دارید. در واقع مرغ یا جوجه بیمار باید قرنطینه شوند. زیرا احتمال مسری بودن بیماری وجود دارد.

برای درمان سرماخوردگی جوجه و مرغ خانگی، مدام به آن ها آب بدهید. اگر خود پرنده نمی تواند از ظرف آبخوری، آب بنوشد، شما به آن کمک کنید. برای اینکار می توانید از قاشق، قطره چکان یا سرنگ تمیز استفاده کنید. آب از هر نظر می تواند به پرنده سرماخورده کمک کند.

آب به افزایش متابولیسم، کاهش دمای بدن، هضم راحت تر غذا و دفع آسان تر مدفوع پرنده کمک می کند. اگر به پرنده آب زیادی ندهید، شانس بهبود را از دست می دهد.

داروی سرما خوردگی مرغ چیست ؟

مصرف سیر و آویشن از موادی است که بعضی بیماری ها را بهبود میبخشد اما قبل از هرچیزی توصیه میشود با یک دامپزشک مشورت نمایید و به هیچ عنوان بدون مشورت دامپزشک کاری انجام ندهید.

یکی از راه های درمان سرماخوردگی جوجه و مرغ خانگی، اضافه کردن مکمل ویتامینی به جیره غذایی آن است.

به مدت 1 تا 2 روز در آبخوری پرنده بیمار ویتامین محلول بریزید. مکمل ها نقشی اساسی در پرورش مرغ دارند که برای دریافت مکمل مناسب با توجه به نژاد پرنده از مشاوران دامپزشک مشورت بگیرید.
از غذای پرنده غفلت نکنید

برای جوجه و مرغ بیمار، اهمیت غذا بیشتر از آب است. پرنده برای درمان شدن به انرژی احتیاج دارد. حتی اگر خودش هم نمی تواند غذا بخورد، شما با کمک سرنگ، به آن غذا بدهید.

توجه کنید که گلوی جوجه یا مرغ سرماخورده، ملتهب و متورم است. بنابراین بهتر هست که غذاهای خمیری شکل را برای آن در نظر بگیرید. سرلاک گزینه مناسبی برای تغذیه و درمان سرماخوردگی جوجه و مرغ خانگی است. مقداری از سرلاک را در آب گرم حل کرده و به پرنده بیمار بدهید.

اگر پرنده توانایی خوردن غذا را از دست نداده و همچنان اشتها دارد، رژیم غذایی آن را تغییر ندهید. در کنار غذای ثابت، مکمل های ویتامینی را به برنامه غذایی پرنده اضافه کنید. با تغییر ناگهانی برنامه غذایی، امکان بررسی دقیق بیماری پرنده سخت تر می شود. در نتیجه، حال پرنده هم روز به روز رو به وخامت می رود.

واکسیناسیون مرغ بومی

 1. واکسن مارکت به مقدار ۲ سی سی در سن یک روزگی در زیر پوست ناحیه گردن تزریق میشود .
 2. نوبت اول نیوکاسل در سن ۱۰ تا ۱۲ روزگی از سویه ۱ B بصورت قطره چشمی یا آشامیدنی میباشد .
 3. نوبت دوم نیوکاسل در سن ۲۲ تا ۲۴ روزگی از سویه ۱ B بصورت قطره چشمی یا آشامیدنی میباشد .
 4. نوبت سوم نیوکاسل در سن ۳۴ تا ۳۵ روزگی ، از سویه لاسوتا به صورت تزریق عضلانی در سینه است .
 5. تزریق واکسن نیوکاسل در نوبت بعدی هر دوماه یک بار ، با سویه لاسوتا انجام میشود.
 6. در ۶ تا ۱۲ ماهگی واکسن آبله بصورت تلقیح در بال و در جایی که رگ خونی نباشد، تزریق و به صورت سالیانه انجام میشود.

اگر در دوران سلامتی به مرغ و جوجه ها غذاهای گیاهی مثل سیر نمی دهید، در دوران بیماری هم از دادن آن ها صرف نظر کنید. به جای آن باید روی سیستم ایمنی مرغ و جوجه ها تمرکز نمایید.

بهترین روش نگهداری از جوجه ها در منزل

۴۵ پرسش و پاسخ کلیدی در مورد نگهداری جوجه مرغاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (104 رای)  
۵۷ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
احمدپیر غزب | ۱ ماه پیش
من چهار تا جوجه دارم. خیلی سرحالن چکار کنم یکم کز بشن داش.
4
1
حامد | ۱ ماه پیش
من یه جوجه مرغ گوشتی دارم بعداظهر یهو نشست زمین فقط چرت میزنه تکونم نمی خوره
0
0
حامد | ۱ ماه پیش
من یه جوجه مرغ دارم تا بعداظهر حالش خوب بود ولی یهو نشست زمین نه دون میخوره نه اب جوج گوشتی
0
0
امیرحسین رضایی | ۱ ماه پیش
سلام ببخشید من یه مرغ سه ماهه دارم جدیدن حس می کنم داره چرت میزنه یه خروسم داشتم که اول همینجوری شد بعد یه مدت مرد
بالای چشمشم یه کمی آبی شده یه کم هم اشتها شده
لطفا راهنمایی کنید
0
0
امیرحسین رضایی | ۲ ماه پیش
سلام خسته نباشید من امروز دو تا جوجه خریدم تقریبا یک ماهشون هست الان دو تاشون نه اشتها دارن نه چیزی می خورن اطسه هم می کنن همش سرپا چرت می زنن . پرنده فروشه بهشون پودر ذرت می داد . من الان باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید .
1
0
رضا | ۲ ماه پیش
سلام
جوجه خریدم 4روزه غذا نخورده ممنون میشم راهنمایی کنید اما جوجه ها بیحال نیستن سرحال وزرنگ هستن
0
0
مهدیس | ۳ ماه پیش
سلام من دیروز ۳ تا جوجه رسمی خریدم ۲ هفته ای هستن یکی از اونها دائم سرشو میچرخونه بهش ماست و سیر دادیم بهتر شد ولی دوباره حالش بد شد به سختی نفس میکشه لطفا کمکم کنید میترسم بمیره
0
5
پاسخ ها:
لیلا | ۳ هفته پیش
نیوکاسل گرفته سریع باقی پرنده ها جداشون کن چون اقن ویروس قابل انتقاله
0
0
هاشم | ۳ ماه پیش
سلام مرغم سرحال نیست همش میخوابه
3
7
Mg | ۳ ماه پیش
سلام جوجه من امروز خیلی بی حاله حتی نمیتونه اب و غدا بخوره من بحش مقدار زیادی آب و زرده تخم مرغ دادم
و الانم بهش مولتی ویتامین زینک ک برای بچه هاس دادم اینا براش مضر نیس؟
5
17
امیر | ۴ ماه پیش
سلام جوجه من ۲۵ روزشه ولی کوچیکه مونده بی حال شده‌ زیاد چرت میزنه چیکار کنم خوب بشه؟توروخدا کمک کنید بهتر بشه.انتی بیوتیک بهش بدم باید چجوری بهش بدم؟چه کار کنم؟
2
10
♡زینب♡ | ۴ ماه پیش
🐥🐣

با سلام یکی از جوجه های من خیلی بی حال هست و اسهال هم کمی داره فک کنم ۳ روزش باشه ، چطور میتونم درمانش کنم؟؟چه دارویی براش تهیکنم؟؟و چه غذایی براش بزارم؟؟😧⁦
خواهش میکنم جواب بدید، خیلی دوسش دارم و دلم نمیخواد از دستش بدم😭
منتظر پاسختون هستم💐
2
10
بهار | ۴ ماه پیش
جوجه من بالش اویزونه به بی حالیش ریطی داره؟
2
15
بهار | ۴ ماه پیش
ببخشید جوجه ما از این جور چیزا نمیخوره راه دیگه ای سراق ندارید؟ جوجه من هم محلی است و بالاش آویزون هست ی برابر بدنش هست چه کار کنم من هم ده سالمه
2
8
هستی | ۴ ماه پیش
سلام من دو تا جوجه خریدم یکی رنگی و یکی محلی اون رنگیه سرحاله اما محلیه بال هاش آویزونه و چشم هاشو میبنده و یه جا کز کرده آب هم نمیخوره چیکار کنم؟ آب و شکر هم دادم و دیروز صبح هم بهشون قرص استامینفون دادم البته نصف قرص رو با آبشون حل کردم شبا هم قفسشون رو کاملاً میپوشونم ممکنه از گرما باشه یا فضای گرم؟؟
1
16
jomhour | ۴ ماه پیش
سلام خسته نباشید
من ۱۰ تا جوجه دارم حدود ۴۰ تا ۵۰ روزشون هست امروز ۲ تاشون مردن ۲ تای دیگه هم خیلی بی حال هستن غذا و آب نمیخورن همش میخوابن و خیلی کم راه میرن و نفسشون هم خیلی تنگ همش دهنشون رو وا میکنن تا بتونن نفس بکشن و ۲ تا جوجه دیگ دارم ک حدود ۴ ماهشون هست یکی شون همین علائمی ک گفتم رو داره توی چشمشم آب هست میشه راهنمایی کنید چی کار کنم بقیه ی جوجه هام مریض نشن و اون ۳ تا جوجه هم خوب بشن
البته اون ۳ تا رو قبلا جدا کردم
3
18
سید ابوالفضل موسوی | ۴ ماه پیش
خیلی خیلی ممنون جوجه ی درحال مرگم دباره زنده شد خیلی ممنون از این مطالب مفیدتون
4
6
پاسخ کارشناس:
ممنون از همراهی شما دوست عزیز دلگرم
........ | ۴ ماه پیش
سلام من جوجم 5 روزش هست اون خیلی بی حال هست اصلا راه نمیره و چشماش رو باز نمیکنه لطفا به من بگید چه کار کنمش
2
12
نمیدونم | ۴ ماه پیش
من جوجم نزدیکه ۲۰‌روزشه یکم بی حاله ینی بیشتر اوقات خوابه باید چیکار کنم؟😭
0
11
نمیدونم | ۴ ماه پیش
باید بهشون زرده تخم مرغ خامو داد یا اپز؟؟؟؟؟
0
4
پاسخ ها:
‌. | ۴ ماه پیش
باید اپز بدین
2
1
فاطمه | ۲ ماه پیش
سلام باید خام بهش بدید
3
3
فاطمه | ۲ ماه پیش
من یک جوجه دارم هی بالا میاره چکار باید بکنم
0
0
Hasti | ۴ ماه پیش
سلام‌من دیروز چند تا جوجه رنگی خریدم هفته های قبلم خریدم و اونا بزرگ شدن خیلیم سرحال و قوی هستن ! این هفته جوجه هام بی حالن و همش چرت میزنن حالا اونا درست میشه ! یکی از جوجه هام پاهاش انگار مشکل داره حالا یا شکسته یا مادرزادیه فک کنم درد هم داره موقعه ی خریدن ندیده بودم و الان میشه بهم بگین چیکار کنم خوب بشه؟فقط ی گوشه میخوابه و جیک جیک میکنه هیجی ام نمیخوره هیچیه هیچی امروز بهس مولتی ویتامین دادم ولی باید غذا بخوره!؟؟
2
4
مهدی | ۴ ماه پیش
سلام من دوتا جوجه خریدم هشت روزشونه تقریبا تا پری روز سر حال بودن تا اینکه یکی شون بلند بلند هی جیک جیک میکرد و بعد دیدم دستشویی شون موقع دستشویی میچسبه بهش و تمیزش کردیم ولی یکی شون بی حاله داخل قفس یهو به پهلو گرفته ولی زنده می مونه تا موقعی که برسیم سرش ولی دور از قفس جفتشون زیاد مشکل ندارن دما و نظافت قفس رو هم رعایت کردم الان باید چیکار کنم خوب شن
1
6
Negar | ۴ ماه پیش
من جوجم هی چرت میزد بهش اب و شکر دادم بعد ۳ روز مرد 😭
حالا یکی دیگه خریدم اکنم همون جوریه چیکار کنم ؟
3
6
امیر رضا | ۴ ماه پیش
سلام خیلی ممنون از راه درمان جوجه هاتون من جوجم خیلی بی حال بود آب و شکر بش دادم بهتر از قبلش هم شده و سایتتون عالیه من آموزش نگه داری از جوجه ها رو خوندم و اردک و ...خیلی خوب و کامل توضیح دادید ممنون
1
5
علی | ۴ ماه پیش
این کار باعث شد جوجه هم بهتر بشه
1
6
yazdan | ۴ ماه پیش
سلام من دو روزه جوجه خونگی خریدم فک کنم یه هفتشونه یکی شون بی حال بود و هیچی نمیخورد مرد و یکی دیگشون هم اینطوریشد الان من باید چیکار کنم لطفا بگید😓😓😓😓
2
5
yazdan | ۴ ماه پیش
سلام من جوجه خونگی یه هفتگی دارم یکیشون بیحال بود و یک گوشه کز کرده بود و هیچی نمیخورد و مرد یکی دیگه هم اینطوری شد فرداش ینی امروز چیکار کنم خوب بشه البته این یک کمی فعالیت داره الان باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟ لطفا جواب بدین
0
1
مرتضی صبری | ۵ ماه پیش
سلام من یک جوجه دارم مرغ بی حال چی کار کنم آب شکر دادم تو رو خدا جواب بدید ممنون
6
1
رامین | ۵ ماه پیش
سلام من یک جوجه خروس خریدم بی حاله هیچی نمیخوره اسهال سفیدم میکنه چشمانش را میبنده راهنمایی کنین که چیکارکنم
0
8
نساء محمودیان | ۵ ماه پیش
فکر کنم درست میشه
1
2
آیهان | ۵ ماه پیش
من بهشون میتونم شربت زینک بدم؟
2
3
پاسخ ها:
علی | ۴ ماه پیش
من جوجه رنگیم ام چیزی نمی خوره و نشسته راهم نمی ره باید چیکار کنم
0
5
Mohammad | ۱ ماه پیش
سلام من ۱۰ تا جوجه دارم یک ماهشون هس ولی به مرور زمان مردن و الان چهار تا بیشتر ندارم و اون ها هم بی حالند میشه بگین باید چیکار کنم تو رو خدا جواب بدین 🙏
0
0
طاها | ۵ ماه پیش
سلام میگم من یک جوجه دارم صبح رفتم پیشش دیدم خیلی بی حاله انگار داشت میمرد ولی الان بهش آب و شکر دادم داره بالا میاره چیکار کنم؟!
1
15
علی | ۵ ماه پیش
سلام جوجه چند روزه من تو بنزین افتاده باید چیکار کنم
6
3
امیررضا | ۵ ماه پیش
من که جوچه ام مرد این یکی هم دهره میمیره من چکارکنم
2
8
ابوالفضل | ۵ ماه پیش
سلام من جوجه ۱ ماهمه نیمی دارم الان بیحال شده یه جا نشسته نه دون میخوره نه آب پرهاشم پف کرده پاش هم میشله میشه کمکم کنید 😭
2
17
پاسخ ها:
بهش مولتی بداب فراوا | ۵ ماه پیش
برای من عالی شد
1
6
علی | ۵ ماه پیش
جوجه مرغم بی حال و همه دارن میمیرن
1
4
عباس کاربخش راوری | ۵ ماه پیش
بسیار خوب بود استفاده کردیم
0
5
پاسخ کارشناس:
ممنون از همراهی شما کاربر عزیز دلگرم .
مریم بیات | ۵ ماه پیش
سیر و پیاز رو به جوجه چند روزه میشه داد
1
12
الناز | ۵ ماه پیش
سلام من 10 تا جوجه دارم یکیش بیحال و کم اشتها بود و بعد چند روز مرد و الان متاسفانه یکی دیگرش هم همین جوری شده و مدفوعش هم سفت هست و نژادش گلپایگانی هشت و غذاش هم ینجه و برنجه ممنون میشم کمک کنید
0
8
پاسخ ها:
بهش ویتامین بده | ۵ ماه پیش
زرده ی تخم مرغ تخم مرغ آبپز سیر و پیاز بالا ی ده روز بود سرلاک بده و غذا های بالا به غیر از سیر وپیاز برایشان نور قرمز بذار نذار مدفوع بخورن در آب ویتامین بریز جاشونم نرم باشه آب را با شکر مخلوط کن بده بخوره چیندون همان قسمت باد کرده کنار گردن را ماساژ بده
نباید اسحال باشه نباید مدفوعش سفت باشه
0
4
ماردین | ۵ ماه پیش
سلام من امروز صبح به دوتا مرغ تخم گذارم واکسن زدم الان یکیش بی حال شده چیکار کنم خوب بشه ؟؟؟ لطفا فوری جواب بدید.
2
10
متین | ۶ ماه پیش
ببخشید مولتی ویتامین انسان را میشه به جوجه بی حال داد
5
17
پاسخ ها:
هلیا | ۵ ماه پیش
بله میشه داد
3
5
متین | ۶ ماه پیش
سلام من دوتا جوجه دارم یکیش هی چشماشو بسته، ازجاش تکان نمیخوره، گیج، جیک جیک زیاد میکنه، بی اشتهاست، غذا و آب نمیخوره، زیاد میخوابه چکارکنم
1
24
پاسخ ها:
پاسخ کارشناس | ۵ ماه پیش
تا ۱۰روز نباید گندم اسیاب بخوره بعد یک قاشق چای خوری شکر توی لیوان ی لیتری بریز تابخوره
1
3
... | ۶ ماه پیش
سلام من دو تا جوجه محلی دارم سرحال بودن یکیشون هی میخوابه نمیدونم چرا سفیده تخم مرغ هم بهشون دادم دوست داشتن آب شیرین رو هم بهشون میدم ولی یکیشون بعد چهار روز یهو بی حال شده لطفا کمکم کنید ممنون میشم
6
11
پاسخ ها:
سفیده نده زرده بده | ۵ ماه پیش
به نظر جوجه هارا نباید رنگ زد
0
6
یزدان | ۶ ماه پیش
یک هفته پیش دوتا جوجه ماشینی خریدم سرحال بودن دیشب تخم مرغ آب پز بهشون دادم همشو خوردن ولی یکیشون امروز بی حال شده میشینه چشم هاشو میبنده نوک هاشو باز میکنه انگار چیزی تو گلوش گیر کرده لطفا راهنمایی کنید
4
21
پاسخ ها:
ابوالفضل | ۵ ماه پیش
سلام اگه هنوزم جوجه تو داری فقط زیاد بهش آب بده زیر گلوش یواش ماساژ بده یا گردن شو یواش بکش من خودم جوجه مو این طوری کردم
2
5
ناشناس | ۷ ماه پیش
سلام من جوجه رنگی خریدم و الان داره میمیره
مدفوعش مشکیه و اب به زور میخوره ولی غذا نمیخوره تعادل نداره و نمیتونه حرکت کنه
لطفا کمکم کنین
3
19
پاسخ ها:
ک | ۶ ماه پیش
سلام به جوجه رنگی سیر وپیاز بدهید
5
21