دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۵ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی
آیا فروش لایک و فالوور واقعی و دروغین جایز است ؟
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
فروش لایک و فالوور واقعی، در صورتی که علت تباهی و فساد نباشد، فی نفسه اشکالی ندارد. اما فروش لایک و فالوور ساختگی و دروغین، جایز نیست.

حکم رهبری درباره فروش لایک و فالوور

قابلیت ها و ویژگی های خاص اینستاگرام، باعث حضور پر شور و قابل توجه صاحبان کسب‌ و کار های مختلف در آن شده است و به بهترین و موثرترین راه تبلیغ و جذب مشتری تبدیل شده است. بعضی از افراد برای رونق بیشتر کسب و کار خود اقدام به فروش لایک و فالوور به دیگری میکنند که در اسلام برای این کار احکامی آمده است که ما در این مقاله به توضیح آن پرداخته ایم :

توضیح مختصری در مورد دو نوع فروش فالوور واقعی و ساختگی و دروغین آورده شده است:

فروش لایک و فالوور واقعی: این نوع فروش، زمانی است که فروشنده، لایک یا فالوور واقعی را از افراد واقعی خریداری می کند و سپس آن را به خریدار می فروشد. این نوع فروش، فی نفسه اشکالی ندارد، مگر اینکه مشتمل بر مفسده ای باشد. به عنوان مثال، اگر فروشنده، لایک یا فالوور واقعی را برای تبلیغ یک محصول یا خدمات غیرقانونی یا مضر استفاده کند، این کار، اشکال دارد.

فروش لایک و فالوور ساختگی و دروغین: این نوع فروش، زمانی است که فروشنده، لایک یا فالوور جعلی را ایجاد می کند و سپس آن را به خریدار می فروشد. این نوع فروش، جایز نیست، زیرا فریب و دروغ است. علاوه بر این، این کار می تواند برای خریدار، مشکلاتی ایجاد کند، به عنوان مثال، ممکن است خریدار، توسط شبکه های اجتماعی مسدود شود یا اعتبارش نزد دیگران کاهش یابد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits