دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۰ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۵ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
چگونه سریع و آسان سابقه بیمه تامین اجتماعی را پیدا کنیم؟
2
زمان مطالعه: 4 دقیقه
پیدا کردن سوابق بیمه با ۴ روش آسان : در این مطلب قرار است شما را به صورت کامل با پیدا کردن سوابق بیمه آشنا کینم و تمامی روش های آن را به شما خواهیم گفت تا بتوانید از هر روشی که آسان تر می باشد برای این کار کمک بگیرید.

پیدا کردن سوابق بیمه یکی از مهم ترین کارهایی می باشد که بسیاری از افراد دوست دارند آن را انجام بدهند از این رو در ادامه یک سری روش های ساده را برای این کار به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید از آن ها استفاده کرده و سوابق خود را پیدا نمایید.

ترفندهای ساده برای پیدا کردن سوابق بیمه

اکنون بیش از ۴۵ میلیون نفر بیمه شده در تامین اجتماعی می باشند و در بسیاری از بخش های خصوصی و دولتی مشغول به کار می باشند. در واقع این افراد ماهانه حق بیمه می دهند تا بتوانند از شرایط بیمه استفاده کنند. حق بیمه ای که مرتبط با کارمندان می باشد را کارفرما از حقوق آن ها کسر می نماید و واریز می کند از این رو اگر می خواهید سابقه بیمه خود را پیدا کنید نیاز است تا وارد سایت بیمه شده و یک سری ترفندهایی را انجام داده تا بتوانید آن را مشاهده نمایید. در ادامه تمامی این روش ها را برای شما خواهیم گفت.

سازمان تامین اجتماعی

استفاده از سایت تامین اجتماعی

یکی از روش هایی که می توانید از آن برای مشاهده سوابق بیمه استفاده کنید کمک گرفتن از سایت اصلی تامین اجتماعی می باشد. برای این کار باید ابتدا در سایت ثبت نام کنید و در سامانه وارد شوید و سوابق بیمه خود را چک کنید. برای این کار باید مراحلی را طی کنید که این مراحل عبارت است از :

مراجعه به سامانه بیمه
ورود به سامانه با کد ملی و گذر واژه
انتخاب گزینه سوابق از بخش بیمه شدگان و مشاهده نتیجه

استفاده از برنامه تامین اجتماعی من

یک نسخه اندروید از این برنامه وجود دارد که شما می توانید این سوابق را مشاهده کنید و آن هم این است که این برنامه را از سایت تامین اجتماعی دانلود کرده و نصب کنید. این برنامه در تمامی آپ ها قابل دانلود می باشد. برای استفاده راحت از این برنامه باید همان شماره ای را به برنامه بدهید که در سایت به اسم شما می باشد و بعد از ورود به راحتی می توانید سابقه بیمه خود را مشاهده کنید.

بیمه سازمان تامین اجتماعی

چگونه سابقه بیمه را بیابیم؟
کد دستوری *۴#

با این کد دستوری می توانید سوابق بیمه خود را چک کنید. برای این کار نیز باید در سایت ثبت نام کنید. بعد از ثبت نام این کد دستوری را با گوشی خود بگیرید و عدد سه را انتخاب نمایید. این عدد مربوط به تامین اجتماعی می باشد. در مرحله بعد باید عدد دو را که مرتبط با استعلام می باشد را انتخاب نموده و در مرحله بعدی باید عدد یک را انتخاب کنید. بعد از این مراحل باید کد ملی خود را وارد نمایید و بعد سوابق به شما نشان داده می شوند.

برنامه کارمند

برنامه کارمند نیز یکی از روش هایی می باشد که شما می توانید از آن استفاده کنید و سوابق بیمه خود را مشاهده کنید. این برنامه در دو نسخه ios و اندروید وجود دارد و شما می توانید به راحتی آن را نصب کرده و سوابق بیمه خود را مشاهده نمایید. این برنامه دارای خدمات بسیار زیادی می باشد و با استفاده از آن از بسیاری از خدماتی که مرتبط با دفاتر پیشخوان می باشد بی نیاز خواهید شد.

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

نکات مهم

یک سری از نکات هستند که باید آن ها را رعایت کنید تا در آینده ای نه چندان دور دچار مشکل نشوید. این نکات را در ادامه برای شما بررسی می کنیم.

حتماً بخوانید:
چگونگی بهرهمندی شاغلین کسب و کارهای خانگی از مزایای بیمه تأمین اجتماعی

چگونگی بهرهمندی شاغلین کسب و کارهای خانگی از مزایای بیمه تأمین اجتماعی

مدیرکل امور فنی بیمه‌شدگان سازمان تأمین‌اجتماعی شرایط بهره‌مندی متقاضیان از مزایای بیمه شاغلین کسب و کارهای خانگی را تشریح کرد. اداره کل روابط عمومی…

برای این که در سامانه تامین اجتماعی ثبت نام کنید نیاز است تا شماره تلفن به نام فرد بیمه شده باشد.
اگر خطی به نام خود ندارید بهتر است به صورت حضوری برای این کار به بیمه تامین اجتماعی مراجعه نمایید.
بعد از این که در این سایت ثبت نام کردید اطلاعاتی که داده اید طی ۴۸ ساعت صحت سنجی خواهد شد و نتیجه برای شما ارسال می شود.
اگر در مراحل ثبت نام مشکلی باشد می توانید به شعبه های کارگزاری مراجعه کنید تا این مشکل را رفع نمایید.
گذر واژه های خود را به خاطر بسپارید تا برای تعویض آن دچار مشکل نشوید.
سوابق بیمه با تاخیر یک ماهه ثبت می شود و در حین بررسی باید این نکته را نیز رعایت نمایید.

استعلام سابقه بیمه

بیمه یکی از مهمترین گزینه ها برای کارمندان می باشد از این رو نیاز است تا یک سری از نکاتی را در مورد آن بدانید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits