مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۱ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۲۸ شعبان ۱۴۴۴ قمری و ۲۱ مارس ۲۰۲۳ میلادی
تاثیر رابطه جنسی بر پایداری روابط زوج ها
3
زمان مطالعه: 7 دقیقه
رابطه جنسی در یک رابطه تک همسری میزان تعهد و ارتباط عاطفی شما با شخص مقابل را افزایش می دهد. ابراز عشق از طریق رابطه جنسی احتمال ماندن زوجین در کنار هم را افزایش می دهد. در نتیجه، رابطه جنسی رابطه مثبت برای کاهش طلاق دارد.

تاثیر رابطه جنسی بر پایداری رابطه زوج ها موردی مهم و غیر قابل انکار است. ما روابط خوب را با رابطه جنسی مرتبط می دانیم ، فرض بر این است که زوج های خوشبخت بیشتر از افراد دیگر رابطه جنسی برقرار می کنند. اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که رابطه جنسی در پایداری روابط زوج ها تاثیر دارد؟

تحقیق جدید و بسیار خوب انجام شده توسط Anik Debrot و همکارانش به نقش شگفت آور نه خود رابطه جنسی، بلکه محبت همراه با تحریک جنسی بین زوج ها اشاره دارد. در طی چهار تحقیق جداگانه، دبروت و همکارانش یافتند که بوسیدن، در آغوش گرفتن و لمس روزمره بین زوج ها به طور منحصر به فرد در رضایت از رابطه و رفاه عمومی ایجاد می کند، مشخص کنند.

قبل از اینکه به جزئیات مطالعه بپردازیم: محققان با این تحقیق ثابت کردند که افراد وقتی زندگی جنسی فعال و رضایت بخشی دارند، سطح بالاتری از رفاه را تجربه می کنند. همانطور که آنها اشاره کردند، نتایج تحقیقات قبلی نشان داد که “اندازه تفاوت در رفاه برای افرادی که هفته ای یک بار رابطه جنسی دارند، در مقایسه با کسانی که کمتر از یک بار در ماه رابطه جنسی دارند، مانند کسانی است که ۷۵۰۰۰ دلار درآمد دارند در مقایسه با کسانی که ۲۵،۰۰۰ دلار در سال درآمد دارند.

آیا این خود رابطه جنسی است یا چیزی در مورد فعالیت جنسی که برای خوشبختی ما بسیار مفید است؟ ممکن است فکر کنید که افرادی که خوشبخت تر هستند، بیشتر تمایل به رابطه جنسی دارند زیرا آنها رابطه خوبی دارند و از آن راضی هستند. بنابراین، رابطه جنسی خوب اتفاق می افتند. همچنین ممکن است افرادی که به طور کلی مثبت تر هستند، بیشتر درگیر یک رابطه نزدیک شوند که به نوبه خود به نفع پایداری و رفاه رابطه آن ها است. اما این گونه نیست و این داشتن یک رابطه جنسی که بر اساس عشق و علاقه و درک متقابل بین زوجین صورت می گیرد، باعث حال خوب و پایداری روابط زوج ها می شود.

زوجین چگونه از رابطه جنسی سود می برند ؟

زوجین چگونه از رابطه جنسی سود می برند ؟

فراتر از مزایای فردی برای شما و همسرتان، رابطه جنسی منظم به چندین روش از یک رابطه سالم حمایت می کند. به عنوان مثال، اکسی توسین که در حین رابطه جنسی آزاد می شود، حس پیوند را افزایش می دهد و صمیمیت عاطفی را بهبود می بخشد

رابطه جنسی در یک رابطه تک همسری میزان تعهد و ارتباط عاطفی شما با شخص مقابل را افزایش می دهد. ابراز عشق از طریق رابطه جنسی احتمال ماندن زوجین در کنار هم را افزایش می دهد. در نتیجه، رابطه جنسی رابطه مثبت برای کاهش طلاق دارد.

تعدادی از مزایای فعالیت جنسی منظم

رابطه جنسی خارج از لذتی که دارد، مزایای زیادی دارد و دلایل زیادی وجود دارد که رابطه جنسی برای مغز ، بدن و روابط شما مفید است.

عاطفی

بسیاری از افراد انگیزه های عاطفی از رابطه جنسی دارند. مزایای احساسی متنوعی از رابطه جنسی وجود دارد، از جمله:

 • می تواند اعتماد به نفس شما را بهبود بخشد.
 • می تواند به شما کمک کند به شکلی لذت بخش با بدن خود ارتباط برقرار کنید.
 • می تواند به شما کمک کند با شریک زندگی خود رابطه برقرار کنید، و می تواند راهی برای ابراز عشق و مراقبت از آنها باشد.
 • می تواند استرس را برطرف کند.

جسمی

رابطه جنسی می تواند برای بدن و سلامت جسمی شما نیز مفید باشد. به عنوان مثال، برخی تحقیقات نشان می دهد که رابطه جنسی می تواند:

 • عملکرد ایمنی بدن را تقویت کنید. مطالعه ای در سال ۲۰۰۴ نشان داد که افرادی که بیشتر رابطه جنسی برقرار می کنند دارای سیستم ایمنی بهتری هستند.
 • نوعی ورزش سبک می باشد. یک مطالعه ۲۰۱۳ منبع معتبر نشان داد که ما به طور شگفت آوری تمرین و ورزش خوبی از رابطه جنسی به دست می آوریم.
 • سلامت قلب را بهبود میبخشید. مطالعه ای در سال ۲۰۱۰ نشان داد که داشتن رابطه جنسی منظم ممکن است خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهد.
 • عملکرد شناختی را تقویت کنید. یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ نشان داد که افراد فعال جنسی از ۵۰ تا ۹۰ سال حافظه بهتری دارند.
 • سردردها را تسکین میدهد. مطالعه ای در سال ۲۰۱۳ نشان داد که رابطه جنسی می تواند میگرن یا سردردهای خوشه ای را تسکین دهد.

این بدان معنا نیست که افرادی که از رابطه جنسی پرهیز می کنند قطعاً از نظر جسمی بیمار می شوند یا از نظر عاطفی مبارزه می کنند – این بدان معناست که افرادی که رابطه جنسی دارند نیز ممکن است در زمینه های دیگر شاهد پیشرفت باشند.

داشتن رابطه جنسی منظم

چالش های داشتن رابطه جنسی منظم

انسانها به دنبال صمیمیت رابطه جنسی هستند. فقدان رابطه جنسی می تواند افراد را در یک رابطه دور کند و شاید به جدایی آن ها شود.

گاهی اوقات ، حفظ یک زندگی جنسی فعال به دلیل شرایط جسمی یا روانی دشوار یا غیرممکن است. زوجین با مشاهده راه های غیرجنسی برای بهبود صمیمیت می توانند یک رابطه قوی و سالم را با وجود این موانع حفظ کنند.

حتماً بخوانید:
آیا تعداد دفعات رابطه جنسی بر سلامت زنان موثر است ؟

آیا تعداد دفعات رابطه جنسی بر سلامت زنان موثر است ؟

رابطه جنسی برای زنان فقط یک کار روتین لذ ت بخش نیست، بلکه در طول این رابطه هورمون هایی در بدن زن و مرد آزاد می شوند که می توانند در بالا بردن سطح…

شروع زندگی جنسی شما

فراوانی رابطه جنسی با گذشت زمان می تواند تغییر کند و اغلب تغییر می کند. اما ، این بدان معنی نیست که روند آن همیشه نزولی و رو به کاهش می باشد. اگر از خود می پرسید که آیا ممکن است رابطه جنسی مانند زمانی که برای اولین بار عاشق شدید خوب باشد، پاسخ مثبت است. با بلوغ رابطه شما رابطه جنسی و صمیمیت می تواند بهبود یابد. فقط ممکن است به کمی کار و تمرین و مطالعه اضافی نیاز باشد.

separator line

به مشاوره نیاز دارید؟

بهترین مرکز مشاوره در شمال تهران (حضوری و تلفنی)

مرکز مشاوره در شمال تهران با بیش از ۱۰ سال سابقه کاری و داشتن مشاورین با تجربه و خبره، در هر زمینه ای که نیاز به مشاوره داشته باشید در کنار شما خواهند بود.

مرکز مشاوره یگانه واقع در شمال تهران به دلیل دسترسی به خیابان شریعتی، سیدخندان، پاسداران اتوبان همت اتوبان امام علی برای دسترسی بهترین موقعیت مکانی را ا ز تمام نقاط تهران به این مرکز مشاوره امکان پذیر میکند.از لحاظ تاریخچه این مرکز سالیان سال در شمال تهران مشغول به فعالیت میباشد

آدرس : تهران، پاسداران بین دشتستان هفتم و هشتم، ساختمان پزشکان سینا طبقه سوم تلفن ثابت : ۰۲۱۲۲۸۸۲۴۷۳

مرکز مشاوره در پاسداران تهران با در اختیار داشتن محیطی آرام، تجهیزات به روز و تیمی با تجربه قصد دارد گام های مفیدی در عرصه ی روانشناسی و مشاوره بردارد. یکی از برجسته ترین اقدامات این مجموعه میتوان به برگزاری کارگاه های آموزشی روانشناسی در زمینه های مختلف اشاره کرد. با توجه به لزوم ارتقا دانش افراد در این حوزه، تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم تا بتوانیم به حد مطلوبی وظیفه ی مهم خود را اجرایی…

مرکز مشاوره یگانه واقع

خدمات مرکز مشاوره یگانه بصورت حضوری و تلفنی و در موارد زیر انجام می شود:
 1. مشاوره انتخاب شغل
 2. مشاوره در زمینه انتخاب رشته
 3. مشاوره از نظر روانی و مشکلات عاطفی
 4. مشاوره خانوادگی و مسائل زناشویی
 5. مشاوره پیش از ازدواج و پس از آن
 6. مشاوره و آموزش برای یادگیری مهارت های زندگی
 7. مشاوره و آموزش بهداشت روح و روان
 8. مشاوره در زمینه های حقوقی و مشکلات خانوادگی و طلاق
 9. ارائه خدمات روانپزشکی و نیاز به داروهای روان
 10. ارائه خدمات مددکاری
 11. روانسنجی و مشاوره برای شناخت مهارت های شخصیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (3 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است