دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۴ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
کاربرد و فواید گرمایش از کف نسبت به سایر سیستم های گرمایشی
3
زمان مطالعه: 4 دقیقه
سیستم گرمایش از کف یک سیستم گرمایشی ایده آل است. به جرات می توان گفت که هیچ سیستمی به آرامی و راحتی سیستم گرمایش از کف نیست. طی چند سال گذشته سریعترین رشد در زمینه سیستم های گرمایشی متعلق به سیستم گرمایش از کف بوده است.

فواید سیستم گرمایش از کف

در این مطب قصد داریم تا فواید سیستم گرمایش از کف را شرح دهیم.
همانطور که میدانید سیستم گرمایش از کف دارای فواید و مزایایی نسبت به سیستم های گرمایشی دیگر است که ما به چند نمونه از آن اشاره میکنیم.

۱-گرمای دلپذیر

به دلیل اینکه سیستم گرمایش از کف یک سیستم تابشی است و گرمایش تابشی (مثل خورشید) بهترین حالت گرمایش برای موجودات زنده است.

۲- آسایش و آرامش در بالاترین حد ممکن

در منازلی که از گرمایش کف استفاده شده گرما در تمام نقاط بصورت یکسان توضیع میگردد و دیگر نیاز به کم یا زیاد کردن بخاری یا شیر رادیاتور نیست .
دیگر برای گرم شدن نیاز نیست به بخاری و رادیاتور پناه آورید.

گرمایش از کف

۳- صرفه جویی در مصرف سوخت

سیستم گرمایش از کف کم مصرف ترین سیستم حرارتی میباشد در این سیستم با مصرف کمتر سوخت میتوان همه ساختمان را گرم کرد .صرفه جویی در این سیستم بیش از ۴۵ درصد میباشد.

۴- آزادی عمل در دکوراسیون منزل

در منزلی که از گرمایش کف استفاده شده نیازی به رادیاتور یا بخاری نیست و این موضوع باعث آزادی عمل در چیدمان وسایل و دکوراسیون منزل میگردد.

فایده گرمایش از کف

۵- هوای پاکیزه تر

سیستم گرمایش ازکف یک سیستم تابشیست و جریان هوا در آن بسیار کم است.
این موضوع بدین خاطر مورد اهمیت است که اگر در مکانی از منزل بوی نامطبوع یا آلودگی وجود داشته باشد از طریق جابجایی هوا به تمام نقاط ساختمان منتقل نخواهد شد و هوای مطبوع را برای ما به ارمغان میاورد.

حتماً بخوانید:
نحوه هواگیری گرمایش از کف و لوله های آب گرم

نحوه هواگیری گرمایش از کف و لوله های آب گرم

گرفتگی لوله های آب گرم ناشی از رسوبات، یکی از علل عمده کاهش فشار آب گرم در هنگام استفاده از شیرآلات منازل، ادارات، شرکت ها و سایر ساختمان ها و…

۶-تمیزی دیوارها و اثاثیه منزل

شاید شما هم دیده باشید در منازلی که در آن از سیستم های حرارتی نظیر رادیاتور و یا بخاری استفاده میشود دیوار های اطراف و بالای رادیاتور و بخاری سیاه و کثیف شده است.
این موضوع به خاطر اینست که گرد و غبار موجود در فضای منزل بر روی رادیاتور نشسته و به علت حرارت زیاد آن میسوزد . دود حاصل از آن در طی مدت چند سال بر روی دیوار نشسته و دیوار را سیاه میکند.
این مشکل یکی از شایع ترین مشکلات رادیاتور است که درسیستم گرمایش از کف به طور کلی حل شده است.

۷- افزایش ارزش منزل

این موضوع نیاز به توضیح ندارد . همه میدانند که استفاده از سیستمهای نوین و کار آمد مثل گرمایش از کف در منازل باعث افزایش ارزش منزل میگردد.

۸- استفاده از منابع حرارتی مختلف

سیستم گرمایش از کف یک سیستم ایده آل برای گرمایش ساختمان است از این سیستم در مکانهای مختلف میتوان استفاده کرد و با منابع حرارتی مختلف نیز سازگار است .
از جمله این منابع میتوان به : موتورخانه ، پکیج دیواری یا زمینی ، آبگرم کن خورشیدی و غیره …اشاره کرد.

صفر تا صد سیستم گرمایش از کف

۹-خشک تر باقی ماندن زمینهای مرطوب و یاخیس

در ساختمان های تازه ساز، نم و رطوبت (درچند سال اول ) یکی از دغدغه های ساکنین ساختمان است این رطوبت بسته به شرایط کم یا زیاد است .
اما در منازلی که از گرمایش از کف استفاده شده این نم و رطوبت در زمانی کوتاه از بین رفته و زمین خشک باقی میماند.

۱۰ – استهلاک کم ونداشتن هزینه نگهداری

گرمایش از کف یکی از کم استهلاک ترین سیستم های گرمایشی موجود میباشد .
عمر لوله های پنج لایه به کار رفته در این سیستم بیش از ۱۰۰ سال است این در حالیست که این لوله ها در برابر فشار ،پوسیدگی ، و رسوب مقاومند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (3 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !