دلگرم
امروز: جمعه, ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۲ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
برای گرفتن ویزای زیارتی باید چه مدارکی را همراه داشته باشیم؟
0
زمان مطالعه: 5 دقیقه
ویزای زیارتی، مخصوص افرادی است که به قصد زیارت اماکن زیارتی قصد ورود به کشور مورد نظر را دارند. ویزای زیارتی در کشورهایی مانند ایران و عراق متداول بوده و بخصوص در بازه‌های زمانی زیارتی، یکی از محبوب‌ترین ویزاها برای افراد خارجی است.

شرایط اخذ ویزای زیارتی چیست؟

به گزارش دلگرم : به منظور اخذ ویزای زیارتی و با توجه به قوانین کشور مورد نظر، فرد متقاضی در بازه زمانی مناسب زیارت درخواست ویزای زیارتی را به سفارت کشور مورد نظر ارسال می‌نماید. ویزای زیارتی به صورت انفرادی، گروهی و ویزاهای خاص مانند ویزای طرح سماح که ویژه مراسم اربعین کشور عراق است صادر می‌شود. مدت زمان اعتبار ویزای زیارتی معمولا تا 60 روز بوده و توسط ویزای زیارتی فرد متقاضی می‌تواند تا 30 روز نیز در کشور مورد نظر اقامت داشته باشد.

قوانین اخذ ویزای زیارتی چیست؟

با توجه به اینکه هدف فرد متقاضی ویزای زیارتی برای ورود به کشور مورد نظر از پیش مشخص شده است، فرد متقاضی با در دست داشتن پاسپورت به سفارت کشور مورد نظر مراجعه و درخواست ویزا را ارسال می‌نماید. در صورتی که فرد متقاضی در قالب گروه زیارتی قصد ورود به یک کشور را داشته باشد، نماینده گروه می‌تواند به سفارت مراجعه نموده و نیازی به مراجعه فرد متقاضی به صورت حضوری نمی‌باشد.

 ویزای عراق

انواع ویزای عراق

برای ورود به کشور عراق و بسته به مدت‌زمان و نوع سفری که دارید می‌توانید برای اخذ یکی از انواع ویزای عراق را اقدام نمایید. ویزای عراق به دو صورت ویزای کوتاه‌مدت عراق (ویزای زیارتی و سیاحتی عراق) و ویزای بلندمدت عراق (ویزای کاری عراق) تقسیم می‌شود. همچنین شما به دو صورت انفرادی و گروهی می‌توانید اقدام به دریافت ویزای عراق نمایید.

ویزای انفرادی عراق

برای اخذ ویزای انفرادی عراق شما می‌بایست با در دست داشتن مدارک ویزای عراق، به سفارت عراق در ایران مراجعه و با تحویل مدارک و پرکردن فرم درخواست ویزای عراق، درخواست خود به سفارت این کشور ارائه دهید.

ویزای گروهی عراق

ویزای گروهی عراق همان‌طور که از نامش پیداست به‌صورت گروهی صادر می‌شود. برای اخذ این ویزای دیگر نیاز به مراجعه حضوری تک‌تک متقاضیان ویزای عراق به سفارت این کشور نیست. کافی است یک نفر به‌عنوان مدیر کاروان، مدارک همه اعضای کاروان زیارتی را جمع کرده و به کارگزاری امور زیارتی تحویل دهد. همه دردسرها برای اخذ این نوع ویزا به عهده مدیر کاروان است. نکته مهم در اخذ ویزای گروهی عراق این است که در صورت وجود نقص در مدارک حتی یک نفر از اعضای گروه، ویزای گروهی عراق تا زمان برطرف شدن مشکل برای هیچ‌یک از اعضای گروه صادر نخواهد شد.

ویزای کاری و بلندمدت عراق

ویزای عراق به دو صورت دیگر و برای حضور بیش از یک ماه در کشور عراق صادر می‌شود که ویزای اعتیادیه و ویزای متعدده نام دارند.

ویزای اعتیادیه عراق

ویزای اعتیادیه عراق نوعی ویزای کاری است که برای افرادی که برای یک سفر کاری یا تجاری به کشور عراق سفر می‌کنند صادر می‌شود. مدت اعتبار ویزای اعتیادیه عراق سه ماه بوده و دارنده آن تنها یک‌بار حق ورود و خروج به عراق را دارد.

ویزای متعدده عراق

ویزای متعدده نوعی دیگر از ویزای بلندمدت کاری است که به‌منظور سفرهای کاری یا تجاری بلندمدت صادر می‌شود. مدت‌زمان اعتبار ویزای متعدده عراق متغیر است. اما به‌صورت ۳ ماهه، ۶ ماهه و ۱ ساله صادر می‌گردد. ویزای متعدده عراق یک ویزایی مالتیپل (چند بار ورود) است که به‌واسطه آن می‌توانید به‌دفعات از مرزهای عراق رفت‌وآمد کنید.

همه چیز در مورد گرفتن ویزای عراق

مدت اعتبار ویزای عراق

ویزای کوتاه‌مدت عراق ۳ ماه اعتبار دارد. یعنی از زمان اعطای ویزای ۳ ماه فرصت دارید که از این ویزا استفاده نمایید. همچنین پس از ورود به خاک عراق تا حداکثر ۱ ماه می‌توانید در خاک عراق اقامت داشته باشید. نکته مهم در مورد این ویزا آن است که با این ویزا تنها یک‌بار می‌توانید به خاک عراق وارد و از آن خارج شوید. پس با ۱ بار ورود به عراق و خروج از آن، دیگر حق ورود به این کشور را نخواهید داشت. حتی اگر اعتبار ویزای شما یا زمان مجاز اقامت در عراق برای شما تمام نشده باشد.

حتماً بخوانید:
فرق ویزا و پاسپورت چیست؟

فرق ویزا و پاسپورت چیست؟

ویزا و پاسپورت چه فرقی با یکدیگر دارند؟ما در این مقاله سعی داریم تا به معرفی پاسپورت یا گذرنامه و ویزا یا روادید بپردازیم تفاوت پاسپورت با ویزا را…

قیمت ویزای عراق

قیمت ویزای عراق بسته به نوع آن متفاوت است. اما درمورد ویزای انفرادی کوتاه‌مدت عراق که با عنوان ویزای کربلا یا ویزای نجف هم شناخته می‌شود، قیمت ویزای عراق 61 دلار برای هر زائر است.

نحوه اخذ ویزای عراق

برای اخذ ویزای انفرادی عراق خود فرد و برای اخذ ویزای گروهی عراق، مدیر کاروان باید مدارک ویزای عراق به دفتر سفارت عراق در ایران تحویل دهد. باید در نظر داشته باشید که هرگونه نقص در مدارک، از صدور ویزا ممانعت می‌شود.

مدارک ویزای عراق

برای دریافت ویزای عراق باید فرم تکمیل شده درخواست ویزای عراق را به همراه مدارک زیر، به سفارت عراق در ایران تحویل دهید:

  • اصل پاسپورت با امضاء، با حداقل ۶ ماه اعتبار
  • عکس پرسنلی تمام‌رخ با زمینه سفید
  • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
  • رضایت‌نامه برای مجوز خروج
  • مدارک مربوط به اشتغال (گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان یا حکم کارگزینی برای کارکنان بخش‌های دولتی)
  • گواهی و بیمه‌ی سلامت پزشکیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
 


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !