مجله دلگرم
امروز: جمعه, ۱۱ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۸ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۳۱ مارس ۲۰۲۳ میلادی
وضعیت تعطیلی مدارس اصفهان فردا 18 دی + شاخص آلودگی هوای اصفهان
20
اخبار آلودگی و تعطیلی مدارس اصفهان و شهرستان های آن را در این صفحه از دلگرم پیگیری کنید .

تعطیلی مدارس اصفهان 18 دیماه

مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: میانگین شاخص هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز شنبه هفدهم دی‌ماه براساس داده‌های دریافتی ۱۰ ایستگاه شهرداری برای نهمین روز پیاپی در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شد.

جمشید لقایی با اشاره به‌قطعی ایستگاه سنجش ولدان (ورزشگاه میثاق) افزود: کماکان شاخص هوا در ایستگاه‌های کردآباد و کاوه با ۱۷۶، باهنر با ۱۶۳، دانشگاه صنعتی اصفهان با ۱۶۰، میدان انقلاب با ۱۵۷، خیابان فرشادی با ۱۵۶، میدان فیض با ۱۵۴، رهنان و میرزا طاهر با ۱۵۳ و سپاهان‌شهر با ۱۵۲ AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان قرار دارد.

امروز ایستگاه‌های پایش هوا سجزی با ۷۶، مبارکه با ۸۱ و شاهین شهر با ۵۱ AQI در وضعیت قابل قبول بوده و مابقی ایستگاه‌ها در شهرهای مجاور اصفهان از جمله خمینی‌شهر، زرین‌شهر و منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان نیز قطع است.

مدارس اصفهان فردا تعطیل است ؟

منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به کاهش رطوبت و مه در سطح زمین و خود پالایی هوا پس از هشت روز پیاپی که هوای مناطق مرکزی و صنعتی به ویژه کلانشهر اصفهان در شرایط ناسالم برای عموم قرار داشت و پیش‌بینی هواشناسی استان مبنی بر کاهش شدت آلاینده‌ها فردا یکشنبه فعالیت تمامی مدارس و دانشگاه‌ها و مقاطع اموزشی در سطح استان مطابق روال قبل باز خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه شاخص امروز ظهر هوای اصفهان ۱۵۸ AQI و ناسالم برای عموم شهروندان است، اضافه کرد: با توجه به اقداماتی که طی روزهای اخیر برای کنترل منابع آلاینده ثابت و متحرک شد، شدت آلاینده‌ها کاهش پیدا کرد در حالی که اگر کنترل نمی شد شاخص هوا در وضعیت بسیار ناسالم قرار می گرفت.‌

منبع: مهراین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (20 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است