مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۹ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۶ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ مارس ۲۰۲۳ میلادی
بهترین ترفند تشخیص نارگیل تازه
7
زمان مطالعه: 7 دقیقه
شما برای خرید نارگیل تازه ضروری است یکسری نکات را حتماً بلد باشید. اما نگران نباشید. ما اینجا هستیم تا این نکات را به شما آموزش دهیم. اولین نکته این است که همیشه آن نارگیلی را انتخاب کنید که سنگین‌تر است.

روش های تشخیص نارگیل تازه

همچنین حتما نارگیل را تکان بدهید تا صدای شیره داخل آن را بشنوید. اگه نارگیل شیره نداشته باشد و شما صدایی نشنوید، حتما آن نارگیل کهنه است. ممکن است شیره از آن خارج شده باشد و هوا به درون آن نفوذ کرده باشد که در این صورت میوه بسیار خشک و کهنه می‌شود.

همچنین نارگیل هایی که نارس هستند، آب نارگیل بیشتری دارند و در نتیجه سنگین تر هستند. اما به تدریج وقتی که میوه می رسد شیره ی آن کمتر می‌شود. بنابراین وزنش هم پایین می آید. پس هرچه نارگیل سنگین تر باشد، تازه تر است.

توجه داشته باشید اگر نارگیل تازه را می‌خواهید بخورید، می توانید آن را به همراه پوست نازک و قهوه‌ای رنگ آن مصرف کنید. اما اگر می‌خواهید از آن، روغن نارگیل یا پودر نارگیل استخراج کنید، حتماً باید پوست نازک را نیز بکنید. این کار را می توانید با پوست کن انجام دهید.

روش های تشخیص نارگیل تازه

سریع ترین روش پوست کندن نارگیل

نارگیل از آن دسته میوه ها است که مواد مغذی بسیار زیادی دارد. همچنین طعم بسیار دلنشینی دارد که هر کسی را وادار می‌کند تا ذره‌ای از آن را بچشد. اما یکی از مشکلاتی که برای بیشتر افرادی وجود دارد این است که نمی دانند پوست کندن نارگیل را به چه شکلی باید انجام دهند. بدون شک پوست کندن نارگیل از سخت‌ ترین کارها در استفاده از این میوه خوشمزه است.

اما نگران نباشید ما در این مقاله سعی داریم نحوه صحیح پوست کندن نارگیل و همچنین سریع ترین روش آن را به شما آموزش دهیم. اگر اصول و روش درست پوست کندن نارگیل را بلد باشید، بدون شک این کار برای شما آسان می‌شود. شما شما علاوه بر اینکه می‌توانید از خود نارگیل استفاده کنید، می‌توانید از آب نارگیل و روغن نارگیل هم استفاده کنید.

در ادامه نکاتی درباره استفاده از آب نارگیل و روغن نارگیل هم به شما آموزش می دهیم. بنابراین فکر می‌کنم تا اینجا متوجه شدید که این مقاله یکی از مفید ترین و کامل ترین مقالات در این زمینه است. پس این اگر میخواهید کندن پوست نارگیل را به طور حرفه‌ای یاد بگیرید، حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.

روش های تشخیص نارگیل تازه

پوست نارگیل را چگونه بکنیم؟

خارج کردن آب نارگیل

همانطور که در بالا اشاره کردیم نارگیل یکی از مقوی ترین میوه ها است. این میوه دارای انواع مختلفی از مواد معدنی، ویتامین ها و همچنین انواع آنتی‌اکسیدان‌ها است. همچنین بخش‌های مختلفی از آن نیز خوراکی هستند. مثل آب نارگیل، روغن نارگیل، ریشه و شیره گل که خاصیت های درمانی و ارزش غذایی دارند. اما قبل از پوست کندن نارگیل شما باید بتوانید آب داخل نارگیل را از آن خارج کنید.

شکستن پوسته نارگیل

همانطور که می دانید نارگیل یک پوسته بسیار سخت و چوبی دارد. برای اینکه بتوانید این میوه خوشمزه را مصرف کنید، حتما باید آن پوسته سخت را بشکنید. اما این کار را چگونه انجام دهیم؟ در ابتدا لازم است که آب نارگیل را از آن خارج کنیم. بنابراین در ابتدا به کمک یک چاقوی تیز الیاف ها و مو های نارگیل را از روی پوست سخت آن جدا کنید.

حالا وقت آن رسیده است که آب نارگیل را خارج کنید. برای اینکار باید از یک پیچ گوشتی بسیار تیز استفاده کنید. روی همه نارگیل ها سه دایره کوچک وجود دارد که رنگشان کمی متفاوت از خود نارگیل است. این سه دایره شبیه به چشم های نارگیل هستند.

استفاده از پیچ گوشتی

شما باید به کمک پیچ گوشتی دو تا از این دایره ها را سوراخ کنید تا بتوانید آب نارگیل را از آن خارج کنیم. این قسمت از نارگیل پوسته نازک تری دارد. بنابراین شما به راحتی می توانید روی این قسمت از نارگیل سوراخ ایجاد کنید. توصیه ما این است که فقط دو تا از آن دایره ها را سوراخ کنید.

پوست نارگیل را چگونه بکنیم؟

چرا که از یکی از سوراخ هوا در جریان باشد و از دیگری آب نارگیل خارج شود. این نکته باعث می شود که سریع تر آب نارگیل خارج شود. حالا نارگیل را به صورت برعکس روی لیوان یا ظرفی قرار دهید تا آب آن کاملاً تخلیه شود. به طور کلی هر نارگیل در اندازه متوسط حدود نصف فنجان آب نارگیل می دهد.

اولین راه برای پوست کندن نارگیل

پس از اینکه مطمئن شدید آب نارگیل کاملا خارج شده است. حالا نوبت به آن می رسد که پوست نارگیل را بکنید. شاید این را برای شما عجیب باشد ولی در این مرحله شما به یک چکش نیاز دارید. در ابتدا نارگیل را داخل یک پارچه، حوله تمیز و یا داخل یک کیسه قرار دهید. سپس با ضربات پی در پی چکش سعی کنید پوست نارگیل را بشکنید.

نارگیل در ابتدا کمی شل می‌شود و سریع شکاف برمی دارد. سپس باید از یک قاشق یا یک چاقوی کند استفاده کنید. آن چاقو را بین گوشت نارگیل و و پوست آن قرار دهید و کمی با دست خود فشار ایجاد کنید. حالا می بینید که پوست و گوشت نارگیل از یکدیگر جدا می شوند. این روش یکی از قدیمی ترین و سریع ترین روش های پوست کندن نارگیل است. تعداد روش های پوست کندن نارگیل زیاد نیستند.

اما در ادامه یکی دیگر از روش های پوست کندن نارگیل را به شما آموزش می دهیم. در هر صورت این را باید در نظر بگیرید که شما چاره ای جز شکستن پوست نارگیل ندارید. بنابراین اگر با این روش راحت نیستید توصیه می‌کنم روش بعدی را که به شما آموزش می دهیم، با دقت بخوانید. این روش قطعا برایتان بسیار راحت تر و بی دردسر تر خواهد بود.

پوست کندن نارگیل به کمک حرارت

در این روش برای پوست کندن نارگیل شما باید به نارگیل حرارت دهید. این کار را هم با تابه و هم با مایکروویو می توانید انجام دهید. اگر تابه را انتخاب کردید باید میوه نارگیل را درون تابه قرار دهید. در این روش باید حدود ۱۵ الی ۳۰ دقیقه اجازه دهید که نارگیل داخل تابه بپزد. وقتی که این زمان به پایان رسید، باید نارگیل را از ظرف خارج کنید و اجازه دهید تا به خوبی پوست آن سرد شود.

پوست نارگیل را چگونه بکنیم؟

حالا می توانید به کمک یک ضربه چکش به راحتی پوست نارگیل را بشکنید. اگر می‌خواهید این کار را به کمک مایکروویو انجام دهید، می توانید نارگیل را درون مایکروفر قرار دهید. درجه حرارتی که لازم دارید بین ۳۶۰ تا ۶۰۰ است. در این روش نیز باید نارگیل را به مدت ۳ دقیقه در مایکروویو قرار دهید.

وقتی که پوست آن ترک برداشت، می‌توانید نارگیل را خارج کنید. توجه داشته باشید در این دو روش حتماً باید قبل از حرارت دادن موها و الیاف نارگیل را جدا کنید. همچنین باید آب نارگیل را به طور کامل خارج کنید و سپس به فکر حرارت دادن آن باشید.

نارگیل تازه

حالا که با روش های پاک کردن سریع نارگیل آشنا شده اید، پیشنهاد می کنم تا با روش های تشخیص نارگیل تازه نیز آشنا شوید. در ادامه چند نکته مهم درباره نارگیل تازه را به شما آموزش خواهیم داد.

میوه آرایی با نارگیل

برخی از افراد توانایی بسیار خاصی در میوه آرایی دارند. جالب است بدانید که از نارگیل می‌توانید در میوه آرایی هم استفاده کنید. می توانید هر طرحی که دوست دارید، با استفاده از چاقوی تیز و یا وسایل میوه آرایی روی نارگیل ایجاد کنید. بنابراین یکی دیگر از استفاده های جالب نارگیل میوه آرایی است.

همان‌طور که مشاهده کردید این میوه علاوه بر داشتن خواص بسیار زیاد، استفاده های بسیار زیادی هم دارد. به طور کلی شما از هر قسمت نارگیل می‌توانید استفاده بهینه داشته باشید. امیدواریم که این آموزش ها برای شما مفید واقع شده باشند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (7 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است