مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۵ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
شماره موبایل نزدیک به ۵۰۰ میلیون کاربر واتس‌اپ هک شد!
1
در لیست کشور‌هایی که شماره تلفن‌ آنها هک شده نام ایران هم دیده می‌شود. براساس اطلاعات منتشر شده اطلاعات ۳۰۱ هزار و ۷۲۳ شماره تلفن واتس‌اپ ایرانیان هک شده است.

شماره تلفن حدود ۵۰۰ میلیون کاربر واتس‌اپ از نزدیک به ۸۴کشور جهان هک شد.طبق گزارش cybernews در ۱۶ نوامبر یک هکر در انجمن شناخته شده هکر‌ها ادعا کرد که دیتابیس ۴۸۷ میلیون شماره موبایل کاربران واتس‌اپ را به دست آورده و آن را به فروش می‌رساند.گفته می‌شود این مجموعه داده حاوی داده‌های کاربران واتس‌اپ از ۸۴ کشور است. این بازیگر ادعا کرده است که ۳۲ میلیون از این شماره‌ها مربوط به کاربران آمریکایی است.

واتس‌اپ هک شد

بخش بزرگ دیگری از شماره‌ تلفن‌های هک شده متعلق به شهروندان مصر (۴۵ میلیون)، ایتالیا (۳۵ میلیون) عربستان سعودتی (۲۹ میلیون)، فرانسه و ترکیه هر کدام (۲۰ میلیون)، عراق (۱۷ میلیون)، انگلستان (۱۱ میلیون) و روسیه (۱۰ میلیون) است. طبق گزارش‌ها واتس‌اپ بیش از ۲ میلیارد کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان دارد. فردی که این داده‌ها را در اختیار دارد اعلام کرده نمونه‌ای از داده‌ها را برای راستی آزمایی با محققان cybernews به اشتراک گذاشته است.سایبرنیوز نیز تمام داده‌هایی که در اختیار داشته را بررسی و موفق شده تایید کند که همه آنها در واقع متعلق به کاربران واتس‌اپ هستند.دارنده دیتابیس اطلاعات شماره تلفن موبایل کاربران واتس‌اپ نحوه دسترسی به این داده‌ها را مشخص نکرده؛ اما توضیح داده که «از استراتژی خود» برای جمع‌آوری آن‌ها استفاده کرده است سایبرنیوز تمام اعداد موجود در نمونه را بررسی کرد و موفق شد تأیید کند که همه آنها در واقع کاربران واتس اپ هستند. این احتمال وجود دارد که هکرها واتس‌اپ را از نظر فنی هک نکرده باشند، بلکه داده‌های آن را از طریق Web Scraping به دست آورده باشند که شامل اجرای یک اسکریپت خودکار برای تایید صفحات وبی می‌شود که در آنها از شماره‌ها برای واتس‌اپ استفاده می‌شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
2.0 از 5 (1 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است