مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۸ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۳۱ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
حقایق ناگفته زندگی جکی چان از کودکی تا به حال!
7
در این مطلب حقایقی در مورد زندگی جکی چان را که هرگز نشیده اید آورده ایم .

چان ظاهراً حتی در دوران نوزادی از نظر جسمی قدرتمند بود. وقتی جکی جوان بود، پدرش او را صبح زود بیدار می کرد و با هم کونگ فو و آکروباتیک تمرین می کردند.

 جکی چان

پدرش، چارلز چان، معتقد بود که یادگیری کونگ فو به ساخت شخصیت جکی کمک می کند و به او صبر، قدرت و شجاعت می آموزد.از نقطه نظر آموزشی، چان به مدرسه ابتدایی Nah-Hwa در جزیره هنگ کنگ رفت، جایی که در سال اول رد شد.این باعث شد والدینش او را از مدرسه بگیرند. در ادامه پدرش به استرالیا منتقل شد تا به عنوان آشپز سفارت استرالیا کار کند. این اتفاق در سال 1960 زمانی که چان کوچولو شش ساله بود افتاد. چارس چان قبل از سفر به استرالیا، پسر کوچکش را به آکادمی درام چین فرستاد، جایی که او شروع به مطالعه هنرهای رزمی، نمایش، آکروباتیک و آواز کرد.
او ده سال بعد در آنجا ماند، که برای او به یاد ماندنی بود که تحت انضباط سختگیرانه، از جمله تنبیه بدنی دوباره به دلیل عملکرد ضعیفش بود.جکی پس از به دست آوردن نظر معلمانش پیشرفت کرد زیرا در چندین درام برای مدرسه خود در نقش های کوچک ظاهر شد و در آنجا اعتماد به نفس خود را بازگرداند.

 جکی چان

چان گهگاه به ملاقات پدر و مادرش در استرالیا می رفت، جایی که یک کار نیمه وقت انجام می داد. او زمانی که به عنوان کارگر ساختمانی در کانبرا، استرالیا کار می کرد، «جکی» نام گرفت.چان فعالیت سینمایی خود را به عنوان بدلکار در فیلم‌های بروس لی، «مشت خشم» و «وارد اژدها» آغاز کرد.
پس از مرگ غم انگیز و غیرمنتظره بروس لی در سال 1973، چان به عنوان جانشین احتمالی مانتو او به عنوان پادشاه سینمای هنگ کنگ شناخته شد.

 جکی چان

جکی چان اصرار داشت که تمام بدلکاری‌های خودش را اجرا کند و حس کمدی فیزیکی را به بازیگری‌اش اضافه کرد. چان در واقع فرمول خود را برای سینمایی پیدا کرد.یک سال پس از اکران "مار در سایه عقاب" در سال 1978، چان با اولین به اصطلاح "کمدی کونگ فو" خود، دنیای سینمای هنگ کنگ را تحت تاثیر قرار داد.

 جکی چان

چان اغلب کارگردانی، تهیه کنندگی و بازی در فیلم‌های هنگ کنگی خود را بر عهده دارد، اما او در برخی از پروژه‌ها مسئولیت‌های اضافی را به عهده گرفته است. چان برای زودیاک چینی ۲۰۱۲، رکورد جهانی گینس را با بیشترین مسئولیت در یک فیلم به دست آورد. او علاوه بر کارگردانی، تهیه کنندگی و بازیگری به عنوان آهنگساز، مدیر هنری، مدیر تولید، خواننده، نویسنده، فیلمبردار، بدلکار در فیلم حضور داشت.

 جکی چان

در آغاز سال های ۱۸۸۰ جکی با یک بازیگر تایوانی به نام فنگ-جیائو ازدواج کرد. او در سال ۱۹۸۲ این زن را دیده و عاشق او شده بود. سپس در استودیوی فیلم سازی از او خاستگاری کرد. از آنجاییکه از واکنش طرفداران مونث خود می ترسید به مدت ۱۵ سال همسر خود را از رسانه ها مخفی نگه داشت.

 جکی چان

 جکی چان

 جکی چاناین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (7 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است