دلگرم
امروز: شنبه, ۱۸ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۹ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
سومین ثروتمند جهان به رتبه ۲۸ سقوط کرد!
2
دارایی «مارک زاکربرگ» بنیانگذار فیس‌بوک، تاکنون ۱۰۰ میلیارد دلار در سال جاری میلادی کاهش یافته است که این کاهش بزرگترین کاهش در میان ثروتمندترین افراد جهان محسوب می‌شود.

دارایی خالص فعلی زاکربرگ ۳۸.۱ میلیارد دلار است که او را به بیست و هشتمین فرد ثروتمند جهان تبدیل می کند که یک «افت خیره کننده» از اوج ۱۴۲ میلیارد دلاری در سپتامبر ۲۰۲۱، محسوب می‌شود.کمتر از دو سال پیش، این سرمایه‌دار حوزه فناوری پس از «جف بزوس» و «بیل گیتس» در رتبه سوم ثروتمندترین افراد جهان قرار داشت.

مارک زاکربرگ

مارک الیوت زاکربرگ برنامه‌نویس رایانه و یکی از مؤسسان وبگاه شبکه اجتماعی آنلاین فیس‌بوک در آمریکا است. مجلهٔ تایم زاکربرگ را به عنوان شخصیت سال ۲۰۱۰ انتخاب کرده‌است.

مارک زاکربرگ

او به عنوان یک دانشجوی دانشگاه هاروارد با کمک دانشجویان علوم کامپیوتر به خصوص پشتوانهٔ «اندرو مک‌کالم»، «داستین موسکوویتز» و «کریس هاگز» اقدام به تأسیس این وبگاه کرد. او اکنون به عنوان مدیر اجرایی در فیس‌بوک فعالیت می‌کند.در سال ۲۰۰۸، مجله فوربس او را جوانترین میلیاردر، که ثروتش را شخصاً کسب کرده معرفی کرد و ثروت او را ۱٬۵ میلیارد دلار تخمین زده‌است. هم‌اکنون وبگاه فوربس، دارایی‌های او را ۷۸٬۳ میلیارد دلار اعلام کرده‌است و از این لحاظ پنجمین شخص ثروتمند در جهان است.

مارک زاکربرگ

در فوریه سال ۲۰۰۴ میلادی زاکربرگ همراه با چند دانشجوی هم اتاقی اش، ادواردو ساورین، کریس هیوز، داستین موسکوویتز، شبکه اجتماعی فیسبوک (متا) را راه اندازی کردند. آن‌ها فیسبوک (متا) را از اتاق خوابگاهشان در دانشگاه هاروارد راه اندازی نمودند و سپس شروع به معرفی آن به دانشجویان سایر دانشکده‌ها نمودند. بعداً فیسبوک (متا) به سرعت گسترش یافت به‌طوری‌که در سال ۲۰۱۲ تعداد کاربران فیسبوک (متا) بالغ بر یک میلیارد نفر بود. در حال حاضر این رقم متجاوز از ۱٫۵ میلیارد نفر می‌باشد. زاکربرگ تا به حال در چندین مورد از طرف افراد همان گروه اولیه در مورد سهم شان از فیسبوک (متا) مورد اتهام قرارگرفته‌است.

مارک زاکربرگ

در دسامبر ۲۰۱۵ زاکربرگ همراه با همسرش خبر از قصدشان در مورد بخشیدن چیزی بالغ بر ۹۹ درصد از ثروتشان به امور خیریه نمودند. در مطلبی که زاکربرگ در صفحه شخصی خودش در فیسبوک منتشر کرده بود از بخشیدن این مبلغ به تدریج و در طول دوره حیات خودش و همسرش خبر می‌داد. بیشتر از 7میلیون نفر در شبکه اجتماعی فیسبوک صفحه او را دنبال می‌کنند. زاکربرگ یک یهودی‌زاده‌است ولی زمانی اذعان کرد که خداناباور است. اما وی در پست فیسبوکی خود به مناسبت کریسمس ۲۰۱۷ نوشت: «کریسمس مبارک! عید اخلاص مبارک! از طرف من، پریسیلا و مکس. من یک یهودی به دنیا آمدم و زمانی که بزرگتر شدم به شک افتادم. اما اکنون بر این باورم که مذهب خیلی اهمیت دارد.»

مارک زاکربرگاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits