مجله دلگرم
امروز: جمعه, ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۱ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۳ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
معرفی مهمترین فیلم های جمشید هاشم پور!
5
در این مطلب به معرفی فیلمهای جمشید هاشم پور پرداخته ایم. فیلم هایی همچون روز ششم تا شیشلیک.

جمشید هاشم پور (زادهٔ ۳ فروردین ۱۳۲۳) با نام هنری جمشید آریا بازیگری ایرانی است. او به خاطر حضور در فیلم‌هایی مثل افعی به کارگردانی محمدرضا اعلامی و جوانمرد به کارگردانی مهدی ژورک به شهرت رسید، خاطره انگیزترین بازی او در نقش «زینال بندری» در فیلم تاراج ساختهٔ ایرج قادری در یاد ایرانیان است.

روز ششم

معرفی فیلم های جمشید هاشم پور / روز ششم

روز ششم فیلمی به کارگردانی، نویسندگی حجت قاسم‌زاده اصل و تهیه‌کنندگی رحمان سیفی آزاد مجری طرح حسین رامه و محصول سال ۱۳۹۹ است. این فیلم که از حضور در جشنواره فجر بازماند از مهم‌ترین غایبان سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر بود که مورد توجه و تحسین بسیاری از منتقدان قرار گرفت.

لب خط

معرفی فیلم های جمشید هاشم پور / لب خط

لب خط فیلمی به کارگردانی و نویسندگی علی جبارزاده و تهیه‌کنندگی علی عبدالعلی زاده در ژانر کمدی ، اجتماعی ، خانوادگی ،محصول سال ۱۳۹۹ است.

برای مرجان

معرفی فیلم های جمشید هاشم پور / برای مرجان

برای مرجان یک فیلم ایرانی به کارگردانی، تهیه‌کنندگی و نویسندگی حمید زرگرنژاد محصول سال ۱۳۹۹ است.

شیشلیک

معرفی فیلم های جمشید هاشم پور / شیشلیک

شیشلیک فیلمی در ژانر کمدی به تهیه‌کنندگی محمدرضا منصوری، نویسندگی امیرمهدی ژوله و کارگردانی محمدحسین مهدویان محصول سال ۱۳۹۹است. این فیلم اولین تجربه محمدحسین مهدویان در ژانر کمدی است. این فیلم در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر حضور داشت.

راند چهارم

معرفی فیلم های جمشید هاشم پور / راند چهارم

راند چهارم فیلمی به کارگردانی و نویسندگی علیرضا امینی و تهیه‌کنندگی مرتضی شایسته و مجری طرح علی اوجی , محصول سال ۱۳۹۸ است.

گیج‌گاه

معرفی فیلم های جمشید هاشم پور / گیج گاه

گیج‌گاه فیلمی ایرانی به کارگردانی عادل تبریزی و نویسندگی ارسلان امیری و عادل تبریزی محصول سال ۱۳۹۹ است. تهیه کنندگی کار بر عهده حنیف سروری و ولی‌الله مدنی بوده و حامد بهداد، باران کوثری و جمشید هاشم‌پور از بازیگران این فیلم می‌باشند. این فیلم در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر حضور داشت.

سرکوب

معرفی فیلم های جمشید هاشم پور / سرکوب

سرکوب فیلمی به کارگردانی و نویسندگی رضا گوران و تهیه‌کنندگی حبیب اسماعیلی محصول سال ۱۳۹۷ است.

مأموریت غیرممکن

معرفی فیلم های جمشید هاشم پور / ماموریت غیرممکن

مأموریت غیرممکن فیلمی به کارگردانی یعقوب غفاری، نویسندگی اباریس تنظیفی و تهیه‌کنندگی محمود فلاح محصول سال ۱۳۹۷ است.

شین

معرفی فیلم های جمشید هاشم پور / شین

شین فیلمی به نویسندگی و کارگردانی میثم کزازی و به تهیه‌کنندگی شهاب حسینی محصول سال ۱۳۹۷ است. شهاب حسینی علاوه بر بازی، به‌عنوان مشاور کارگردان نیز در این پروژه سینمایی حضور دارد.

درخونگاه

معرفی فیلم های جمشید هاشم پور / درخونگاه

درخونگاه فیلمی به کارگردانی سیاوش اسعدی، نویسندگی نیما نادری و سیاوش اسعدی و تهیه‌کنندگی منصور سهراب‌پور محصول سال ۱۳۹۶ است. این فیلم در سال ۱۳۹۷ در سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمده است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.8 از 5 (5 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است