دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۲ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۸ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۳ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
مهندس محمدرضا شهامی ارائه دهنده خدمات سقف کاذب و دکوراسیون
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
طراح داخلی راه‌حل‌های فنی و خلاقانه ای را در یک سازه بکار می‌گیرد که کاربردی، جذاب و مفید برای کیفیت زندگی و فرهنگ ساکنان است.

مهندس محمدرضا شهامی ارائه دهنده خدمات سقف کاذب و دکوراسیون

بسیاری از مردم از عبارت “طراحی داخلی” و “دکوراسیون داخلی ” به جای یکدیگر استفاده می‌کنند، اما این حرفه‌ها در موارد بسیاری متفاوت هستند. طراحی داخلی هنر و علم درک رفتار مردم برای ایجاد فضاهای کاری در داخل یک ساختمان است. تزیین، مبله کردن یا آراستن فضایی با وسایل و متریال های شیک یا زیبا است.

به طور خلاصه، طراحان داخلی ممکن است کار تزیینات نیز انجام دهند، اما دکوراتور ها طراحی نمی‌کنند.مهندس شهامی سال هاست در زمینه دکوراسیون داخلی و به عنوان عاملیت کناف و نمایندگی کناف ایران در کشور فعال بوده و با استفاده از کارشناسان و طراحان مجرب بهترین خدمات حوزه دکوراسیون را به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد.

طراحی در دکوراسیون داخلی مهندس مهندس محمدرضا شهامی

طراح داخلی راه‌حل‌های فنی و خلاقانه ای را در یک سازه بکار می‌گیرد که کاربردی، جذاب و مفید برای کیفیت زندگی و فرهنگ ساکنان است. طراحی و هماهنگی دکوراسیون داخلی با پوسته ساختمان و تایید موقعیت فیزیکی و بافت اجتماعی پروژه.قطعا باید هماهنگی داشته باشد. طراحی باید به مقررات و الزامات قانونی پایبند بوده و اصول پایداری محیط‌ زیست را نیز مورد تشویق قرار دهد.

فرآیند طراحی داخلی شامل یک روش نظام ‌مند و هماهنگ از جمله مجموعه تحقیق، تحلیل و ادغام دانش در فرآیند خلاق، برای ارضای نیازها و منابع مشتری است. در این میان به ندرت طراحی و دکوراسیون داخلی با تزیین اشتباه گرفته می‌شود. یک تصور غلط که با تعدادی از تعصبات و سوتفاهم‌ها پر می‌شود. انتخاب پوشش و رنگ‌ها در حقیقت یک جنبه مهم از طراحی داخلی است. اما این تنها مشخصه آن نیست.

بلکه ویژگی های دیگری نیز در این میان مطرح است. اول، درک رفتارها و تمایلات کاربر برای ایجاد فضای خوشایند و زیبا ضروری است. سازماندهی و نوع حرکت نقطه شروعی است که می‌تواند از طریق دستکاری اولیه چیدمان به دست آید. این تقسیم فضا را می توان نه تنها از طریق دیوارها، بلکه از طریق مبلمان و اشیا نیز انجام داد.

در عین حال، طراحی داخلی باید به شرایط راحتی (چه گرمایی، نورپردازی یا آکوستیک)، و همچنین مهندسی برگشت پذیری، که بهترین ابعاد را تعیین می‌کند، توجه کند.

تمامی این موارد در کلیه خدمات دکوراسیون مانند سقف کاذب مهندس شهامی وجود دارد. اثاثیه و اشیا و در نهایت، ویژگی پوشش‌ها و مواد، بخش اصلی طراحی و دکوراسیون داخلی را تشکیل می‌دهد، اما اهمیت کمتری ندارد. این تماس نهایی، صورت پروژه را ساخته و چشم‌انداز طراح را به همراه خواسته‌ها و نیازهای کاربران ارسال می‌کند.

طرح کلی یک پروژه به طور خلاصه، بررسی و تجزیه و تحلیل موقعیت تجهیزات، مبلمان و اشیا، چه ثابت و چه متحرک، در فضایی که طراحی باید در آن صورت بپذیرد، می‌باشد. یک توزیع مناسب می‌تواند:
• بهبود فضای کار را سازماندهی کند
• مکان‌هایی برای دوام و قوام طرح ایجاد کند
• سلسله‌ مراتبب برای اجزا موجود در فضای کار تولید کند

به خصوص در برنامه‌های با معماری باز و حتی سنتی، جایی که طراح دارای آزادی بیشتری است، آن چیدمان های داخلی برای عملکرد مناسب پروژه ضروری هستند. برخی طراحان با کاهش مناطق وسیعی از فضای باز و استفاده از عناصر ساختاری، مبلمان و پانل‌های متحرک به منظور ایجاد یک چیدمان خوب، طراحی برنامه‌های سلسله مراتبی را به چالش کشیدند، البته طراح داخلی باید استانداردهای دسترسی‌پذیری، مسیرهای فرار در حوادث و حداقل ابعاد اتاق را مد نظر قرار دهد. در هر حال مقدار زیادی از ادبیات توصیف ابعاد مناسب برای هر نوع کاربری فضایی وجود دارد.

مشتریان گرامی، شما می توانید با استفاده از تجارب شهام دیزاین که عاملیت کناف و نمایندگی کناف ایران را در اختیار دارد و تاکنون بهترین تجارب را برای ابعاد مختلف از مکان ها از آشپزخانه‌های صنعتی گرفته تا سالن های کنفرانس به دست آورده‌است، جز بهترین ها باشید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits