دلگرم
امروز: شنبه, ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۲۱ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۲۰ اوت ۲۰۲۲ میلادی
با خواندن این مطلب از سفر به صومعه مونتسرات در بارسلونا (Montserrat) لذت ببرید
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
صومعه مونتسرات یکی از سازه های باشکوهی است که در شهر بارسلون اسپانیا واقع شده است. این سازه متعلق به قرن ۱۸ بوده و با قرارگیری در ارتفاعات این نواحی اهمیت بسیار زیادی برای گردشگران دارد.

یکی از سازه های باشکوهی که از زیبایی های منحصر به فردی برخوردار می باشند و قدمت تاریخی بالایی دارند، صومعه مونتسرات می باشد. این بنا در اسپانیا واقع شده و به عنوان یکی از سازه های مهم در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در ادامه این بخش از دلگرم با زیبایی های این صومعه بیشتر آشنا می شوید.

 صومعه مونتسرات

معرفی صومعه مونتسرات

یکی از آثار باشکوهی که از معماری شاهکار آنتونی گائودی هستند و در سطح بین المللی شناخته می شوند، این صومعه تاریخی می باشد. این صومعه متعلق به نظام سنت بندیک بوده و در قرن ۱۰ میلادی بنا شده است. این سازه در فاصله ۵۰ کیلومتری از شمال غربی بارسلونا واقع شده و با قرارگیری در ارتفاعات زیبایی بیشتری دارد. در معرفی دیدنی های اسپانیا اشاره زیادی به این صومعه شده است.

صومعه مونتسرات در بارسلونا

مونتسرات را بشناسید

قرارگیری این صومعه در کوه های صخره ای با همین نام موجب نامگذاری آن ها شده است. این بنا از زمان امپراطوری رم اهمیت زیادی داشته و از جمله غارهای کوهستانی محسوب می شود. در یکی از غارهای این نواحی نیز مجسمه ای تاریخی از مریم مقدس یافت شده است. در زمان ساخت این سازه تلاش زیادی شده تا سازگاری بالایی با محیط اطراف داشته باشد.

معماری صومعه

معماری صومعه:

سازه ای که مشاهده می کنید در قرن ۱۲ بنا شده و از یک معماری ترکیبی فوق العاده برخوردار است. همانطور که اشاره شد در ساخت این بنا تلاش زیادی برای سازگاری با محیط صورت گرفته است. این عبادتگاه از معماری بسیار باشکوهی برخوردار است.
از ویژگی های معماری این سازه می توان به ترکیب چند سبک معماری با یکدیگر اشاره نمود. بخش مهمی از این بنا نیز توسط ناپلئون تخریب شده است. بازسازی این سازه در سال ۱۸۴۴ آغاز شده و بالغ بر ۱۰۰ سال به طول انجامیده است.در حال حاضر این بنا یکی از دیدنی های بارسلون به شمار می آید.

مونتسرات

دسترسی به صومعه:

شاید در نگاه اول بازدید از صومعه مونتسرات کاری دشوار و سخت باشد. اما با وجود راه آهن های صخره ای بازدید از این صومعه ها غیر ممکن نیست. قطارهای کابلی که با سفر به این منطقه مشاهده می کنید دارای استحکام بالایی بوده و مسیر تردد را برای بازدیدکنندگان راحت تر کرده است.

صومعه اسپانیا

برای بازدید از این سازه زیبا و باشکوه می توانید فصل های مختلفی از سال را انتخاب نمایید. در سفر به این کشور می توانید از دیگر زیبایی های اسپانیا نیز بازدید کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
  • منبع
  • arga-mag.com
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است