مجله دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۱۰ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۵ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
نحوه ارتباط مستقیم با رئیس جمهور از طریق سامانه 111
8
زمان مطالعه: 4 دقیقه
در ادامه راهنمای تصویری استفاده از سامانه سامد به نشانی www.111.ir ارائه شده است .

سامانه 111

سامانه 111 بر اساس الزامات قانونی که بر مدیریت ارتباطات مردمی وجود دارد، راه اندازی شده است و یکی از اهداف اصلی آن امکان فراهم کردن تعاملات مردم با دولت کشور ایران است. این سامانه برای کلیه مردم ایران در هر نقطه ای از کشور قابل دسترس بوده و تمامی مردم می توانند شکایات، انتقادها و پیشنهادهای خود را برای سامانه سامد ارسال کنند تا دولت، دستگاه و سازمان هایی اجرایی بتوانند با تعاملات میان مردم، به بهترین شکل برای ارائه خدمات به مردم اقدام کنند.

سامانه سامد که با نام سامانه الکترونیکی ارتباط مردم با دولت نیز معروف است، سامانه ای است که امکان ثبت شکایت و درخواست از ریاست جمهوری را برای افراد فراهم کرده است. حال در ادامه این مقاله توضیحات کاملی در خصوص ورود به سامانه سامد ۱۱۱، ثبت شکایت و ثبت درخواست در این سامانه به نشانی www.111.ir ارائه شده است.

سامانه سامد 111 چیست ؟

در واقع، با وجود سامانه 111، دولت می تواند اقدام به اصلاح امور مربوط به سازمان ها و ارگان های دولتی کند و در راستای ارائه خدمات رفاهی در خور مردم کشور ایران، اقدامات لازم را انجام دهد. سامانه ۱۱۱ بر شیوه ارتباطات مردمی و دستگاه های مربوطه، کمبودهای موجود در دولت را شناسایی می کند و برای رفع آن ها تلاش می کند. پس از ثبت درخواست ها از سوی مردم در این سامانه، دولت موظف است که درخواست های مردمی را بررسی کند و در نهایت سعی در برآورده کردن درخواست های مردم کند.

در نهایت سایت سامد به نشانی www.111.ir، راه اندازی شده است که دولت بتواند وظایف ذاتی تمامی دستگاه ها و سازمان ها را بررسی کند. همچنین، امکان دریافت، رسیدگی و پاسخگویی به پیشنهادها، ایده ها و تقاضاهای مردمی از طریق دستگاه ها و سازمان های دولتی از طریق این سامانه وجود خواهد داشت.

ورود به سامانه سامد www.111.ir

  1. ابتدا لازم است که در یکی از مرورگرهای خود عبارت «سامانه سامد» به آدرس اینترنتی www.111.ir جستجو کرده و وارد سایت آن شوید.
  2. در حال حاضر، شما به سایت اصلی سامد یا همان سامانه ارتباط الکترونیکی مردم با دولت وارد شده اید. در صورتی که قصد استفاده از هر یک از خدمات این سامانه را دارید، کافیست که به بخش های مد نظر خود وارد شوید و از خدمات ارائه شده استفاده نمایید.

نحوه ثبت شکایت در سامانه سامد 111

افراد می توانند با ورود به سایت www.111.ir شکایات خود را در این سامانه ثبت و آن را پیگیری کنند. بریا ثبت شکایت نیز مانند ثبت درخواست نیاز به ثبت ناند رسایت سامد کی باشد که در ادامه راهنمای تصویری نحوه ثبت شکایت در سامانه ۱۱۱ گفته شه است.

ابتدا به سایت اصلی 111 به نشانی اینترنتی www.111.ir وارد شوید.

پس از ورود به سایت اصلی سامد، از طریق خدمات مشخص شده بر روی گزینه «درخواست» کلیک نمایید.

سامانه 111

حال در صورتی که قبلا در این سامانه ثبت نام نکرده اید، لازم است که کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید.

سامانه 111

در مرحله بعدی لازم است که نام، نام خانوادگی و رمز عبور مورد نظر خود را در قسمت های مشخص شده وارد کنید و بر روی گزینه ثبت نام کلیک نمایید.

سامانه 111

حال یک کد به شماره تلفن همراه شما ارسال می شود که می بایست آن را قسمت مشخص شده وارد نمایید و بر روی گزینه «فعال سازی» کلیک نمایید.

سامانه 111

در مرحله بعدی به پرتال خودتان در سامانه 111 وارد خواهید شد. در این قسمت لازم است که بر روی گزینه «منوی شهروندی» کلیک نمایید و بر روی گزینه «ثبت مورد» بزنید و درخواست خود را ثبت نمایید.

سامانه 111

در ادامه با انتخاب گزینه ثبت شکایت نیز اطلاعات و موارد خواسته شده را وارد کرده و شکایات خود را ثبت کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.9 از 5 (8 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است