مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۹ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۶ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ مارس ۲۰۲۳ میلادی
آیا ازدواج کردن با فردی که در زندگی قبلی اش خیانت دیده درست است؟
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
ازدواج با مرد خیانت دیده یکی از موضوعاتی است که برخی از دختران جوان و یا بانوانی که تمایل به انجام آن دارند در صدد دستیابی به جوانب و شرایط آن پیش از اقدام برای انجام آن دارند.

ازدواج با مرد خیانت دیده

مردانی که خیانت می بینند عمدتا به بدبینی های عمقی و یا سطحی نسبت به سایر زنان دچار می شوند و این امر می تواند تاثیرات سوئی بر زندگی آنان داشته باشد. هر چقدر مردان نسبت به یک زن اعتماد بیشتری داشته باشند، با مشاهده خیانت او، ضربه شدید تری می خورند و ممکن است هیچ گاه نتوانند مصادیق آن را فراموش کرده و نسبت به سایر زنان دیگر اطمینان اولیه را داشته باشند.
در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با جوانب ازدواج با مرد خیانت دیده آشنا کنیم و پیرامون موضوعاتی از جمله شرایط روانی و جسمی فرد خیانت دیده و موارد زیر اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم:

مردان خیانت دیده دارای تفاوت های روحی و روانی با سایر مردان هستند. آسیب های ناشی از خیانت می تواند فرد را تا مدت ها درگیر کند و این امر در میان مردان خیانت دیده رایج و معمولی است.
هر چقدر مردی نسبت به همسر و یا پارتنر احساسی اش دارای اعتماد بیشتری باشد، با دیدن خیانت از سوی او، احساسات منفی بزرگتری را تجربه می کند. این احساسات منفی عمدتا در قالب بی اعتمادی و عدم تمایل برای عمقی کردن روابط عاطفی با افراد دیگر ظاهر می شود.

ازدواج با مردی که شکست عشقی خورده

در زیر می توانید دیگر ویژگی های روحی مرد خیانت دیده را مشاهده فرمایید:

تیره شدن روابط مرد خیانت دیده با سایر افراد و زنانی که در اطراف او هستند رایج و معمول است.
مردان خیانت دیده خود ساده انگاری و طعمه بودن را احساسی می دانند که همیشه با آن ها همراه است.
اعتقاد مردان خیانت دیده به عدالت و تقابل در زندگی و ارتباطات با سایرین دچار تزلزل می شود.
مردان خیانت دیده امید و تمایل به پیشرفت در زندگی را از دست می دهند.
مردان خیانت دیده عمدتا دچار پوچی هستند و روابط بعدی را به منزله تفریح تلقی می کنند.

حتماً بخوانید:
آیا خیانت همسر قابل بخشش است؟

آیا خیانت همسر قابل بخشش است؟

اگر بفهمید همسرتان خیانت کرده است و یا حتی سوءظن نسبت به شریک زندگی‌تان داشته باشید در موقعیت سختی قرار می‌گیرید. در این تجربه ویرانگر چهار احساس طرد…

آسیب های خیانت بر مردان از نظر جسمی

در قسمت قبل با آسیب های خیانت بر مردان از نظر روحی آشنا شدیم. اما خیانت می تواند علاوه بر آسیب های روحی، سبب آسیب های جسمی نیز در مردان شود. تجمع افکار منفی و عدم نشاط و شادی در آنان زمینه ساز ایجاد بیماری های جسمی نیز می شود.

در زیر می توانید برخی از این تاثیرات مخرب را بر روی مردان به واسطه خیانت همسر مشاهده فرمایید:

تمامی غدد مترشحه هورمونی در مردان به واسطه دیدن خیانت دچار ناهماهنگی می شود و تغییرات ترشحی را در خون او ایجاد می کند.
عدم توانمندی بدن برای ترشح هورمون های شادی و کنترل تنش سبب ازدیاد ضربان قلب و فشار خون در مردان می شود.
عدم ترشح آدرنالین در بدن مردان با دیدن خیانت همسرشان، سبب تغییرات زمان خواب و کیفیت آن می شود.
پرخوری و یا کم اشتهایی در جریان عدم کنترل فرد بر روی احساسات خود با دیدن خیانت همسر اتفاق می افتد.
لرزش دست و پاها به دلیل ازدیاد عصبانیت و تمایل به خالی کردن خشم، رخ می دهد.
گرایش به مصرف مواد روان گردان و مخدر به دلیل سرکوب گذاری بر روی احساسات ناخوشایند در مردان خیانت دیده، مشاهده می شود.
خیانت زن به مرد، ممکن است در برخی از موارد مرتبط با نوع شخصیت مرد و روند اخلاقی او ایجاد شود. عدم وجود برخی از پارامترهای اخلاقی در مردان می تواند زمینه ساز خیانت در زنان شود.

ازدواج با مرد خیانت دیده

البته این موضوع عمومیت و کلیت ندارد و نمی توان به قطع این واقعه را مرتبط به رفتارهای مرد در برابر همسرش دانست. اما مهمترین دلایل خیانت زنان به مردان موارد زیر است:

عدم وجود تفاهمات و درک متقابل از شخصیت زن از سوی مرد
بی توجهی مرد نسبت به امور همسر داری
ضعف جسمی و یا جنسی مرد در ارتباط با همسرش
داشتن اعتیاد و یا وابستگی های غیر مفید از سوی مردان
مشکلات اقتصادی و عدم توانمندی برای تامین زن
بد اخلاقی و بروز همیشگی بی احترامی نسبت به همسر از سوی مرد
بی توجهی به بهداشت فردی
عدم توانمندی مرد برای کنترل زندگی و دخالت بیش از حد اطرافیان

تاثیرات خیانت به مردان در زندگی مشترک

خیانت می تواند تاثیرات بسیار مخربی بر روی مردان در زندگی مشترک بگذارد، از دست دادن انگیزه ،امید و تمایل به رکود و سستی از جوانب این آسیب ها است.
مردانی که به صورت جدی در زندگی مشترک خود در صدد دستیابی به موفقیت و پیشرفت بوده اند، با دیدن خیانت همسرشان، به فردی سرخورده و مایوس تبدیل می شوند و این امر می تواند انگیزه آنان را برای دستیابی به رشد و پیشرفت تحت تاثیر قرار دهد.

همچنین احساس دائمی زخم و آزردگی سبب می شود تا اعتماد به نفس در این مردان به شدت تخریب شود و آسیب پذیری آنان نسبت به وقایع اطراف بیشتر شود. از دیگر تاثیرات خیانت به مردان در زندگی مشترک موارد زیر است:
تخریب هویت مردان پس از خیانت همسرشان، سبب می شود تا ارزشمندی ذهنی پیشین خود را از دست بدهند و دچار انحطاط های جدید در زندگی شوند.
مردان خیانت دیده عمدتا بی اعتمادی را با خود حمل می کنند و حتی با وجود ازدواج مجدد قادر به از بین برد بی اعتمادی خود نسبت به همسر دیگر نیستند.
مردان خیانت دیده، همچنین نسبت به فرزند دختر خود نیز دچار شک می شود و ممکن است ارتباطات او را در این مورد تحت تاثیر قرار دهد.
تمامی خصوصیات مثبت فرد از جمله شوخ طبعی و نشاط و جذابیت به یکباره با دیدن خیانت همسر در مردان به تندخویی و بی انگیزگی و بدمنشی تبدیل می شود.
مردان خیانت دیده با داشتن استرس های شدید و عدم توانمندی در کنترل احساسات خود، زمینه های ابتلا به بیماری های جسمی را نیز در خود افزایش می دهند.

عوارض خیانت در زندگی مشترک

معایب زندگی با مردان خیانت دیده

ازدواج با مردی که به او خیانت شده ، معایبی دارد که این معایب در ابتدای رابطه به وضوح نمایان نمی شود اما با گذشت چند ماه و یا چند سال از زندگی مشترک پدیدار می شود.
به طور کلی می توان گفت زندگی با مردی که قبلا از همسر خود خیانت دیده، همانند زندگی با یک مرد عادی نیست. این معایب معمولا حول عدم اعتماد مرد نسبت به همسر جدید و کنترل گری بیش از حد در زندگی مشترک گسترده شده است.
از دیگر معایب زندگی با مردان خیانت دیده موارد زیر است:

افسردگی و عدم وجود نشاط و سرزندگی در زندگی مشترک جدید

مردانی که در زندگی قبلی خود خیانت دیده اند، معمولا از انجام کارهای سخت و ریسک پذیر خودداری می کنند و تمایل زیادی به گذراندن وقت خود با همسرشان دارند.

حتماً بخوانید:
۱۲ دعای مجرب برای ازدواج با شخص مورد نظر

۱۲ دعای مجرب برای ازدواج با شخص مورد نظر

برای ازدواج با شخص مورد نظر، دعا ها و ذکر های گوناگونی وجود دارد که در این مقاله 12 نوع دعای مجرب و فوق العاده برای ازدواج با شخص مورد نظر و محبوب…

ازدواج با مرد خیانت دیدهکنترل گری وسواس گونه نسبت به همسر جدید

به دلیل از بین رفتن اعتماد در مردان پس از دیدن خیانت، همواره تصور بروز اشتباه و خطا از سوی همسر جدید نیز در ذهن مردان مرور می شود. این امر سبب تمایل به کنترل گری همسر در روابط شخصی خود می شود.

محدود کردن روابط همسر با خانواده و اطرافیان

کاهش دادن روابط و کم کردن ارتباطات با افراد نزدیک و وابستگان و فامیل از جمله اقداماتی است که مردان در مسیر عدم بروز خیانت دوباره از سوی همسر جدید انجام می دهند.

تفکر دائمی نسبت به همسر قبلی و مرور خاطرات به صورت افراط گونه

در بسیاری از موارد دیده شده که مردان خیانت دیده در زندگی جدید خود، همواره از زندگی قبلی و خاطراتشان با همسر قبلی یاد می کنند و این ذهنیت را ایجاد می کنند که او وابستگی شدیدی به زندگی قبلی دارد و آن را هنوز تمام شده نمی داند.

ضعف در تصمیم گیری های جدید

این مورد نیز همانند عدم وجود نشاط به دلیل تصور این موضوع است که، با دور شدن از همسر جدید زمینه های بروز خیانت از سوی او نیز فراهم می شود. همین امر سبب می شود تا در تصمیم گیری ها شهامت قبلی وجود نداشته باشد و وابستگی های غیر قابلی تحملی نسبت به همسر جدید ایجاد شود.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است