دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۶ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۱۱ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
مهاجرت به رومانی واقعیت ها و شرایطی که باید بدانید!
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مهاجرت به رومانی از طریق شیوه های مختلفی امکان پذیر است. ویزای توریستی، کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و … از مهم ترین شیوه های دریافت ویزا و مهاجرتی در این کشور هستند.

رومانی از جمله کشورهای مهم برای مهاجرت می باشد. با توجه به اینکه در سال های اخیر افراد زیادی قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی دارند، می توانند این کشور را برای اقامت انتخاب کنند. در این بخش راجع به شیوه های مهاجرت کردن و اقامت در این کشور صحبت می کنیم.

شرایط مهاجرت به رومانی

تحصیل و کار کردن در کشورهای اروپایی شرایط و موقعیت های مناسبی را پیش روی مهاجران قرار می دهد. یکی از اساسی ترین تصمیم ها برای مهاجرت کردن به کشورهای دیگر انتخاب شیوه های مناسبی است که می توانید از آن برای مهاجرت استفاده کنید. شیوه های مهاجرت کاری و تحصیلی عموما از شیوه های پرطرفدار برای مهاجرت کردن هستند. شما در این بخش امکان آشنایی با کشور رومانی را خواهید داشت.

روش های مهاجرت به رومانی

مهاجرت تحصیلی:

این کشور دارای مدارس و دانشگاه های مناسبی در زمینه تحصیلی است. بهترین متدهای آموزشی اروپا در این کشور ارائه می شوند. در صورتی که می خواهید، هزینه های تحصیلی شما کمتر شود، می توانید از بورسیه تحصیلی در این زمینه کمک بگیرید. برای این امر باید ابتدا دانشگاه مورد نظر را انتخاب کرده و ارائه درخواست مراحل آن را انجام دهید. بعد از تایید از سوی دانشگاه باید، به سفارتخانه مراجعه کنید.

شرایط مهاجرت به رومانی

مهاجرت کاری:

برای مهاجرت کاری به این کشور باید از سوی کارفرمای رومانی دعوت نامه دریافت کنید. در این مرحله می توانید با ارائه دعوت نامه و از سوی سفارتخانه مراحل اقامت خود را انجام دهید. شما ابتدا باید چند سالی در این کشور فعالیت کنید و بعد از آن اقامت دائمی دریافت می کنید.

حتماً بخوانید:
بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان کدام است ؟

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان کدام است ؟

بسیاری از هموطنانمان به دنبال کشوری مناسب برای مهاجرت کاری هستند. ما این راه را آسان کرده ایم. با ما باشید تا بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان…

اخذ ویزای رمانی

سرمایه گذاری کردن و ثبت شرکت نیز از دیگر شیوه های مهاجرت کردن به رومانی هستند و شما می توانید از طریق خرید ملک یا راه اندازی یک بیزنس سودآور و درآمدزا در این کشور به راحتی اقامت خود را دریافت کنید. این شیوه ها از ساده ترین شیوه های هستند اما نیاز به سرمایه بالایی دارند.
یکی از معتبرترین ویزاهای دنیا، ویزای این کشور می باشد. برای مهاجرت به این کشور چند ویزا صادر می شود. ویزای توریستی، ویزای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و … از مهم ترین ویزاهای این کشور به شمار می آیند.

کشور رومانی برای زندگی

ویزای گرید A، این ویزا برای ترانزیت در فرودگاه ها صادر می شود. در زمان تعویض پرواز نیز می توانید از این ویزا استفاده کنید. ویزای گرید B، برای ترانزیت های ۵ روزه کاری صادر می شوند. شما با این ویزا می توانید به مدت ۵ روز در این کشور باشید. نوع دیگری از ویزا، ویزای گرید C است. این ویزا حق ۹۰ روز ماندن در رومانی را به شما می دهد. این ویزا قابل تمدید نیست.
با دریافت ویزای گرید D، شما می توانید یک اقامت بلند مدت در این کشور را داشته باشید. شما با این ویزا امکان تمدید نیز دارید. هر یک از این ویزاها برای مقاصد مختلفی استفاده می شوند. شما برای دریافت این ویزاها باید سفارتخانه این کشور مراجعه کنید.

مهاجرت به رومانی کار ساده است و شما می توانید با شیوه های مختلفی اقدام به این کار کنید. ویزای توریستی این کشور برای بازدید از مکان های دیدنی رومانی صادر می شود و یکی از ویزاهای ساده است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits