دلگرم
امروز: جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
اتفاقی عجیب در ترکیه؛ آب قابل اشتعال که از زمین می‌جوشد!
12
در یکی از روستا‌های منطقه گل‌یاکا در ترکیه آبی که از زمین خارج می‌شود قابل اشتعال است.

در تصاویر منتشر شده از این نقطه مشاهده شد آب گرمی که از زیر زمین خارج می‌شود قابل اشتعال است.گفتنی است، پس از اعلام وضعیت اهالی روستا به مسئولان، تیم‌های اداره کل تحقیقات و اکتشافات معدنی استان دوزجه درخصوص آب‌های گازدار و قابل اشتعال تحقیق خواهند کرد.

اتفاقی عجیب در ترکیه؛ آب قابل اشتعال که از زمین می‌جوشد

نمونه برداشت شده از آب توسط تیم‌های تحقیقاتی به واحد‌های مربوطه ارسال می‌شود. علاوه بر این، تدابیر امنیتی در اطراف چاه اتخاذ شد.دکتر حسن سوزبیلر رئیس مرکز تحقیقات و کاربرد زلزله دانشگاه دوکوز ایلول به خبرنگاران گفت که بر اساس اطلاعات کنونی، این روند با حفر یک چاه آرتزین از چند سال پیش آغاز شده است.

اتفاقی عجیب در ترکیه؛ آب قابل اشتعال که از زمین می‌جوشد

وی با بیان اینکه زیر زمین از زمان زلزله ۱۹۹۹ تحت فشار بوده است، گفت: ممکن است منابع طبیعی در زیر آب‌های زیرزمینی وجود داشته باشد، زیرا وقتی به داخل آب نگاه می‌کنیم گوگرد وجود دارد. اینجا مشکل متان است، یک محیط زمین شناسی وجود دارد ما الان بین دو گسل هستیم نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق دارد، اما چیزی که در حال حاضر می‌توانیم بگوییم این است که یک رویداد طبیعی است.

اتفاقی عجیب در ترکیه؛ آب قابل اشتعال که از زمین می‌جوشد

دکتر سوزبیلر گفت: این وضعیت خطری ندارد، اما البته باید علت آن را بررسی کرد. باید مشخص شود که دقیقا چیست. فعلا نمی‌توان با این آب آبیاری کرد، زیرا گوگرد در آن وجود دارد.یکی از مسئولان روستا با بیان اینکه این چاه آرتزین ۲۰ سال است که وجود دارد افزود: نزدیک به ۴ سال است شاهد این ماجرا بوده است و از آن زمان تحت کنترل ماست و این چیز جدیدی نیست.

اتفاقی عجیب در ترکیه؛ آب قابل اشتعال که از زمین می‌جوشداین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (12 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است