دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۵ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی
افزایش آنتن گوشی با چند ترفند ساده

با چند ترفند ساده آنتن دهی گوشی خود را قوی کنید !

افزایش آنتن گوشی با چند ترفند ساده
4
زمان مطالعه: 7 دقیقه
راه حل هایی برای تقویت آنتن موبایل : شاید در دنیای امروز هیچ چیزی بدتر از تجربه یک آنتن دهی ضعیف تلفن همراه برای افراد نیست! با دلگرم همراه باشید تا با چند ترفند ساده برای افزایش آنتن دهی گوشی آشنا شوید.

چطور آنتن موبایل را قوی کنیم؟

افزایش آنتن گوشی با چند ترفند ساده : امروزه کاربرد تلفن همراه تنها به تماس گرفتن محدود نمی شود. پیام می دهیم، ایمیل ارسال می کنیم، در اینترنت جستجو می کنیم، برنامه های تلویزیونی را مشاهده می کنیم و از اپلیکیشن هایی استفاده می کنیم که به آنتن دهی نیاز دارند.

زیرا در هر زمان از شب و روز به تماس های ورودی و آنتن نیاز داریم. چه خانه باشید یا سر کار، یا بین مدرسه و دانشگاه، خرید و باشگاه و غیره، رفت و آمد می کنید، به رستوران، کلوپ یا حتی پارک می روید، در هر صورت به آنتن دهی قوی نیاز دارید.

با این حال متاسفانه گاهی اوقات این مسئله رخ نداده و نگران و آشفته خواهید شد. علاوه بر استفاده از تلفن همراه، استفاده از شبکه تلفن همراه برای دستگاه های دیگری مانند تبلت و حتی لپ تاپ هم استفاده می شود، بنابراین باید در این باره جدی تر باشیم.

 چطور آنتن موبایل را قوی کنیم؟

چه چیزی آنتن موبایل را ضعیف می کند؟

اگر متوجه شدید که آنتن دهی تلفن همراه در برخی مکان ها ضعیف است، می توانید به راحتی این مشکل را حل کنید. آنتن دهی ضعیف تلفن همراه از 3 مسئله ناشی می شود:

1. ممکن است آنتن دهی در مکان های روستایی کافی نباشد. در این صورت، متاسفانه غیر از خارج شدن از آن قسمت و رفتن به مکانی که آنتن بالایی دارد نمی توانید کار دیگری انجام دهید.

2. کیفیت آنتن دهی تلفن همراه به این بستگی دارد که بین آنتن تلفن و تلفن همراه مانعی نباشد. هر چقدر موانع بیشتری در میان باشد، آنتن دهی کاهش می یابد. رد یک مکان شهری با تعداد زیادی ساختمان، این موانع آنتن را ضعیف کرده و در مواقع بدتر آن را کاملا از بین می برد.

3. تعداد افرادی که در یک زمان از آنتن برج تلفن استفاده می کنند، بر کیفیت سیگنال تاثیر می گذارد. چند صد تا چند هزار نفر می توانند از برج تلفن استفاده می کنند. اگر ناگهان این تعداد به ده ها هزار نفر برسد، ممکن است عملکرد خوبی نداشته و بر کیفیت آنتن دهی تاثیر بگذارد. این مسئله در رویدادهای مهم مانند کنسرت و مسابقات ورزشی افزایش خواهد یافت.

 آنتن گوشی با چند ترفند ساده

چند راه آسان برای افزایش آنتن دهی موبایل

نحوه بررسی تقویت آنتن دهی

برای همه ما پیش آمده که در وسط مکالمه صدای فردی که با او صحبت می کنیم ضعیف شده و نمی توانیم به مکالمه ادامه دهیم. در این حین عاجزانه به این طرف و آن طرف می‌رویم تا یک نقطه با آنتن دهی بالا پیدا کنیم و اگر آنتن آن قسمت بالا باشد در همانجا می مانیم.

یکی دیگر از راه های یافتن نقطه ای با آنتن دهی بالا این است که آنتن تلفن را بررسی کنید. اگر دیدید مکانی که به آن وارد می شوید آنتن پایینی دارد می توانید از آن خارج شوید یا به یک نقطه با آنتن بالا بروید. سپس در زمان صحبت کردن با تلفن همراه می توانید در همان نقطه با آنتن بالا بمانید.

گرچه هردوی روش های بالا می تواند موثر باشد، اما بهترین روش این است که نقطه ای با آنتن بالا را بیابید. نوار آنتن دهی روی گوشی نشان دهنده میزان سیگنال آن است و در هر تلفن به روش خاصی نشان داده می شود. امروزه در تنظیمات تمام گوشی ها میزان آنتن با نشان dB نمایش داده می شود که خلاصه دسی بل است. دسی بل نشان آنتن است. معمولا آنتن بین 50- دسی بل تا 95- دسی بل نشان دهنده سیگنال خوب است.

هر چقدر آنتن به صفر نزدیک تر باشد، سیگنال بهتر خواهد بود. اما اگر زیر 95- سیگنال ضعیف بوده یا ممکن است سیگنال را از دست بدهید.اگر بر روی گوشی یا تبلت اندرویدی خود آنتی ویروس نصب نکرده باشید بنابراین احتمال ویروسی شدن آن از اپلیکیشن ها و دستگاه های آلوده وجود دارد. در این راهنمای بهترین آنتی ویروس های اندروید در سنجاق مگ راه حل های پیش رو را با شما در میان می‌گذاریم.

separator line

10 راه برای تقویت آنتن تلفن همراه بدون نیاز به تقویت کننده سیگنال

قانون 1: در زمان استفاده از شبکه تلفن همراه راه نروید

زمانی که حین استفاده از شبکه تلفن همراه راه می روید و مکان خود را عوض می کنید. در این زمان دریافت آنتن قوی و کافی دشوار خواهد بود.

قانون 2: قاب گوشی را بردارید

در صورتی که گوشی قاب دارد، برداشتن آن می تواند موثر باشد. قاب می تواند سیگنال شبکه را دور کرده و از دستیابی آن به آنتن پیشگیری کند. اگر نوار دسی بل و آنتن تلفن در آن قسمت را بررسی کردید، می توانید با برداشتن قاب میزان تقویت سیگنال را بررسی کنید.

قانون 3: با دست آنتن داخلی را مسدود نکنید

برخلاف گوشی های قدیمی که آنتن در بیرون و قابل مشاهده بود، در گوشی های جدید آنتن داخلی است. از آنجایی که ممکن است با نگه داشتن دست مانع آنتن شوید، بنابراین در هنگام صحبت کردن با تلفن مراقب محل قرار گیری دست تان باشید. قرار دادن دست در قسمت های مختلف می تواند موثر باشد

قانون 4: مراقب موانع باشید

از آنجایی که ساختمان ها و سازه می توانند مانع سیگنال شود، خارج شدن از ساختمان می تواند موثر باشد. اگر در بیرون از خانه هستید، رفتن به فضای بازی مانند پارک می تواند موثر باشد.

قانون 5: شارژ باتری باید حداقل 25% باشد

یک گوشی تلفن برای دریافت سیگنال باید شارژ کافی داشته باشد. اگر باتری پایین باشد، گوشی نیروی کافی نداشته و سیگنال را دریافت نمی کند.اگر متخصص فناوری اطلاعات هستید و می خواهید نتیجه جستجوی بهترین لپ تاپ برای برنامه نویسی را ببینید، جای درستی آمده اید. در این فهرست بهترین لپ تاپ های سال ۲۰۱۸ و مناسب برنامه نویسی را به شما معرفی می کنیم.

افزایش آنتن دهی موبایل

قانون 6: مکان را تغییر دهید

سیگنال در قسمت های مختلف ساختمان متفاوت است. بنابراین رفتن به قسمت های دیگر خانه می تواند موثر باشد. پنجره های مختلف را امتحان کنید زیرا آنتن دهی در کنار پنجره ها بهتر است. در صورت مساعد بودن هوا پنجره باز بهتر خواهد بود، زیرا شیشه هم می تواند سیگنال دریافتی را کاهش دهد، مخصوص پنجره هایی با کاهش مصرف انرژی.

قانون 7: به یک مکان مرتفع تر بروید

مکان های مرتفع، چه در داخل ساختمان باشند چه بیرون و روی دامنه تپه، می توانند میزان موانع موجود را کاهش دهند. یافتن مرتفع ترین نقطه در اطراف و رفتن به آن قسمت می تواند آنتن دریافتی را افزایش دهد.

قانون 8: از وای فای استفاده کنید

امروزه تمام تلفن های هوشمند تماس و پیام رسانی از طریق وای فای را مقدور می کنند. بسیاری از اپلیکیشن های پیام رسان تماس صوتی و تصویری را امکان پذیر می سازند. اگر آنتن دهی مکانی که در آن قرار دارید پایین است و به وای فای پرسرعت و پوشش دهنده دسترسی دارید، استفاده از آن می تواند مشکل را حل کند.

قانون 9: شناسایی نزدیک ترین آنتن تلفن

اگر بدانید نزدیک ترین برج تلفن کجاست می دانید سیگنال از کجا می آید. در این صورت می دانید کدام قسمت ساحتمان به برج نزدیک تر بوده و از کجا می توانید سیگنال خوب دریافت کنید. اگر در بیرون از خانه هستید،به جایی بروید که بین شما و برج مانعی وجود نداشته باشد.

قانون 10: از شبکه های 2G، 3G و 4G استفاده کنید

هر کدام از این شبکه ها در قسمت های مختلف سیگنال متفاوتی دارند. می توانید با تعویض هرکدام از این شبکه ها شبکه قوی تر را انتخاب نمایید. نحوه تعویض شبکه ها در تلفن های مختلف متفاوت است. با رفتن به تنظیمات و سپس شبکه، می توان یکی از این شبکه ها را انتخاب کرد.

همچنین بخوانید:

۲۰ راه معجزه آسا برای کاهش خطرات امواج موبایلاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.3 از 5 (4 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits