مجله دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۷ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۹ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
تاریخ انقضای فرمژه چند ماه است؟
4
زمان مطالعه: 7 دقیقه
فرمژه از دیرباز تا کنون توسط خانم ها مورد استفاده قرار می گرفته است. اما خیلی از خانم ها شیوه صحیح استفاده از فرمژه و روش استفاده از فرمژه را نمی دانند.

تاریخ انقضای فرمژه چقدره؟

فرمژه نقش اساسی در زیباتر کردن مژه ها دارد. وقتی که آنها را با ریمل استفاده می کنید، تغییر بسیار زیادی در ظاهرتان ایجاد می کند و چشمان تان را درشت تر نشان می دهد. برای این که بهترین نتیجه را از استفاده با فرمژه بگیرید، بسیار مهم است که تکنیک مناسب را رعایت کنید که در این قسمت در این باره توضیح مفصل خواهیم داد.اگر مدام از فرمژه استفاده می کنید فقط 3 ماه ماه انقضا مصرف دارد - اما اگر کمتر استفاده می کنید 6 ماه انقضا دارد.
میکاپ آرتیست های معروف که برای سلبریتی ها کار می کنند، عقیده دارند که هنگام استفاده از فرمژه، دست تان باید کاملاً آزاد باشد و زاویه آن به سمت بینی قرار بگیرد و باید خیلی آرام و ملایم کار کنید.

چگونه فرمژه خودتان را پاک و تمیز کنید

آیا تا کنون شده فکر کنید که چرا چشمانتان عفونت میکند یا مژه هایتان فر نمیشود یا بدتر از همه هر دو مورد گفته شده را تجربه کرده باشید؟
خوب باید از فر مژه تان باشد. خیلی از مردم تشخیص نمیدهند که طول عمر فرمژه آنها مادامالعمر نیست. یا باید تمیز شوند یا تعویض. خوشبختانه روش های زیادی برای تمیز کردن فرمژه تان وجود دارد.

 انقضای فرمژه

نوار یا پد اسفنجی فرمژه تان را دربیاورید.
سشوار خود را روی داغ ترین حرارت تنظیم کنید. گرما کمک میکند که از شر باکتری ها خلاص شوید. سشوار خود را مستقیم روی فرمژه بگیرید.بخاطر داشته باشید برای از بین بردن باکتریهای درون آب باید آن را جوشاند پس حرارت سشوار شما وقتی میتواند باکتری ها را از بین ببرد که بتواند آب را بجوشاند.
سشوار خود را روشن کنید و فرمژه تان را حداقل ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه حرارت دهید. این کار باعث می شود که هرگونه ماده آرایشی یا جرم و کثیفی باقیمانده روی آن آب شود.
اجازه دهید که فرمژه تان برای چند دقیقه خنک شود تا فلز داغ به پوستتان نخورد.
با یک دستمال کاغذی جرم و کثیفی پشت و جلوی فرمژه تان را خوب تمیز کنید.
نوار یا پد اسفنجی فرمژه تان را بشویید و وقتی خشک شد سرجایش بچسبانید.

زمان مناسب برای تمیز کردن فرمژه

بعد از این که فرمژه مورد نظر را پیدا کردید، حتما این کارها را به انجام برسانید و مهم تر از همه اینکه آن را تمیز نگه دارید تا طول عمر آن افزایش پیدا کند. برای اینکه جرم و آلودگی وارد مژه نشود، پیشنهاد می کند که هر دو ماه یکبار فرمژه ها را تمیز کنید. می توانید این کار را با یک پاک کننده آرایش به انجام برسانید یا اینکه آنها را شب تا صبح داخل آب و صابون قرار دهید تا به طور کامل تمیز شوند.
زمان هایی هم که از این فرمژه ها استفاده می کنید، در نگهداری آنها کوشا باشید و جایی قرارشان دهید که آسیبی به آن ها وارد نشود و شکل شان تغییر نکند اما اگر هم بهترین مراقبت را از فر مژه داشته باشید، باز هم ممکن است بعد از مدتی کارایی اش را از دست بدهد.

 تمیز کردن فرمژه

از کجا بفهمیم که باید فرمژه را تعویض کنیم؟

قبل از اینکه بخواهید کل فرمژه را تغییر دهید، اول قسمت پد را تعویض کنید. زمانی که فرمژه را خریداری می کنید، بعضی از آنها چند پدِ زاپاس داخل جعبه دارند و خیلی راحت می توانید در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

این پد های سیلیکونی را چند وقت یکبار عوض کنید تا مژه های تان ظاهر بهتری داشته باشد و نتیجه آرایش بهتر از آب در بیاید؛ اما به طور کل فرمژه در حالت معمولی سه ماه عمر می کند؛ البته همه چیز بستگی به پد سیلیکونی و کیفیت آن هم دارد اما برای افرادی که هر روز از فرمژه استفاده می کنند، بهتر است که بعد از سه ماه آن را عوض کنند و اگر استفاده تان خیلی زیاد نیست، می توانید 6 ماه یکبار این کار را انجام دهید.

استفاده صحیح فرمژه:

فرمژه غالبا اشتباه مورد استفاده قرار می گیرد و خیلی از خانم ها به همین دلیل ساده در روش استفاده از فرمژه، قید استفاده از آن را می زنند یا فکر می کنند این وسیله به مژه ها آسیب می زند. هر ابزار آرایشی، مثل فرمژه باید به درستی استفاده قرار بگیرد وگرنه نتیجه نهایی خراب خواهد شد.
در بسیاری از میکاپ های حرفه ای وقتی به چشم ها نگاه کنید به خوبی متوجه خواهید شد که شخص ممکن است مژه های پر و بلندی نداشته باشد، اما چشم ها و مژه هایش به زیبایی خودنمایی می کنند. نقش مهم فرمژه و استفاده درست آن در این مرحله نمایان می شود. این وسیله می تواند هم مژه ها را ضخیم کند و هم آنها را پرتر نشان دهد. اگر تا به امروز از این وسیله درست استفاده نمی کردید یا در استفاده صحیح از آن شک دارید، با ما همراه باشید.

کاربرد فرمژه

مرحله اول: در اولین گام بهتر است تا برای استفاده صحیح از فرمژه، آن را به شکل قیچی در دست بگیرید. برخی مواقع پیش می آید که افراد آن را برعکس در دست می گیرند و اقدام به زدن فرمژه می کنند. تا جایی که امکان دارد آن را باز کرده و روی مژه های ردیف بالایی چشم ها قرار دهید.
قبل از نزدیک کردن طرفین فرمژه به هم مطمئن باشید که در خط ریشه مژه ها قرار دارد و همه ی مژه ها را داخل آن قرار دهید. نباید به این صورت باشد که بخشی از مژه ها داخل آن و بخشی دیگر بیرون یا به حالت کج قرار داشته باشند.
در مرحله بعدی استفاده از فرمژه آن را در حالت عمود نگه دارید و دقت داشته باشید که خط منحنی آن رو به بیرون باشد (رایج ترین اشتباه این است که بخش عمود فرمژه را از داخل در نظر بگیریم). در صورتی که شکل فرمژه برعکس باشد به نتیجه دلخواه نمی رسید. سپس طرفین فرمژه را به هم نزدیک کرده و آنها را به صورت نبضی فشار دهید.

حتماً بخوانید:
اموزش حالت دادن به مژه با فرمژه

اموزش حالت دادن به مژه با فرمژه

اموزش حالت دادن به مژه با فرمژه منبع: سایت آرایشی و زیبایی تک رژ

مرحله دوم: در مرحله بعد روش استفاده از فرمژه را به سمت بالا بگیرید به طوری که خط بالای منحنی چشم با خط منحنی بالای فرمژه در یک خط واقع شود. اما این کار برای چه مفید است؟

فرمژه

کمک می کند تا مژه ها حالت پیچ بگیرند و تاثیری که از فر شدن و بلند شدن آنها می خواهید بگیرید بیشتر شود.
این یک راز و تکنیک است که توسط آرایشگران حرفه ای استفاده می شود. مراقب باشید که به فرمژه زیاد فشار وارد نکنید و آن را با ضربات آرام فشار دهید. توجه داشته باشید که در این شرایط چه خودتان و چه شخصی که قصد دارید مژه های وی را فر بزنید، نباید پلک بزند. سپس آن را به سمت نوک مژه ها ببرید و آن قسمت را هم آرام فشار دهید تا به انتهای آن برسید.

مرحله نهایی: در مرحله نهایی روش استفاده از فرمژه باید مژه ها را بررسی کنید و از نظر بی عیب و نقص بودن آنها را چک کنید. اگر یک دست به حالت فر در نیامده اند باید مراحل قبلی گفته شده را تکرار نمایید. این کار باعث می شود مژه های جدا از هم و یکدستی داشته باشید. استفاده از فرمژه در آرایش روزانه جلوه زیبا و متفاوتی به چهره می دهد. اگر مژه های بی حالتی دارید استفاده از فرمژه قبل از ریمل به ماندگاری بیشتر آرایش چشم تان کمک می کند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.8 از 5 (4 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است