مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۸ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۳۱ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
کارواش بخار : فواید توشویی و موتور شویی خودرو با بخار چیست؟
1
زمان مطالعه: 9 دقیقه
شستشوی خودرو با بخار باعث ضد عفونی کردن اتومبیل شما می شود، منظور ما از ضدعفونی کردن آن است که هم کثیفی و هم هرگونه بوی کثیفی را از وسیله نقلیه شما از بین می برد.

شستشوی خودرو با بخار

استفاده از بخار قطعاً روش سنتی تمیز کردن اتومبیل نیست، اما ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم که بسیار مؤثرتر است. برخی از مزایای استفاده از بخار در ماشین شما شامل این است که به اجزای حساس موتور آسیب نمی رساند، همچنین فقط یک گالن آب در هر ماشین مصرف می کند که باعث می شود ماشین شما سریعتر تمیز شود و سازگار با محیط زیست باشد.

کارواش بخار عمیقا ضدعفونی می کند و در مکان های سخت تمیز می شود، همچنین از خراشیدگی جلوگیری می کند و هرگز سایه ای باقی نمی گذارد. این روش جدید تمیز کردن خودروها بسیار موثر و مقرون به صرفه است و اتومبیل شما را مانند گذشته درخشان خواهد کرد.

بنابراین کارواش بخار یا همان شستشوی خودرو با بخار چیست و چگونه کار می کند؟

کارواش بخار از بخار، برای تمیز کردن نمای بیرونی و داخلی خودرو استفاده می کند. کارواش بخار بر اساس این اصل کار می کند که بخار وقتی در معرض دما و فشار مناسب قرار می گیرد آلاینده ها و کثیفی ها را تجزیه می کند.

کارواش بخار

این دستگاه به طور مداوم از مقدار زیادی جت بخار برای جایگزینی استفاده از واشرهای فشار قوی و مواد شیمیایی مضر استفاده می کند. یک بخارشوی برقی با آب پر می شود و برای ایجاد بخار آب داغ گرم می شود. سپس بخار با فشار هوا از یک دسته با استفاده از یک ماشه خارج می شود. گرمای بخار یک قدرت ضدعفونی کننده طبیعی ایجاد می کند که چربی و کثیفی را از بین می برد و ماشین شما را بسیار تمیز می کند.

در کارواش بخار از یک نازل برای پاشش مستقیم بخار در محل کثیف استفاده می شود. این یک روش موثر است که آلودگی ها را از همه جهات پاک می کند.
در مورد روش شستشو با بخار بالا، از کانال های HEPA برای حذف کثیفی و گرفتن سایر آلاینده ها مانند حشرات، موهای حیوانات خانگی، لجن و غیره از سطح ماشین استفاده می شود. علاوه بر این، برخلاف روش های معمولی کارواش، می توانید از بخارشوی برای تمیز کردن داخل خودرو نیز استفاده کنید. کابین خودرو، داشبورد، اثاثه یا لوازم داخلی و کنسول خود را با بخار استریل کنید. همچنین می توانید موتور ماشین خود را بدون هیچ گونه ترسی از آسیب رساندن به آن با بخار تمیز کنید .

شستشوی ماشین با بخار حدود 15 تا 20 دقیقه طول می کشد تا کل خودرو تمیز شود. با این حال، مدت زمان این فرآیند به اندازه و ظرفیت وسیله نقلیه نیز بستگی دارد.
در حالی که تعداد کمی از مردم معتقدند چند مضرات کارواش بخار وجود دارد، این درست نیست. این یک روش بی خطر است. همچنین برخلاف تصور رایج، کارواش بخار روی رنگ خودرو تأثیری ندارد. رنگ خودرو در برابر فشار و دمای بالا مقاوم است و به راحتی با بخارشوی بدون خراب شدن قابل درمان است.

فواید کارواش بخار

شستشوی خودرو با بخار چه سودی برای من دارد ؟

استفاده از بخارشوی برقی برای شستشو راحت تر و موثرتر است. هنگام شستن کثیفی با بخار فواید زیادی دارد. استفاده از بخارشو به تکنیک خاصی نیاز دارد. در حالی که دستگاه در حال دمیدن بخار بر روی ماشین است، شخصی که از دستگاه استفاده می کند نیز به طور همزمان با یک حوله میکروفیبر پاک می کند تا آب و کثیفی را جذب کند. به این ترتیب هیچ خط و خش یا سایه ای روی وسیله نقلیه شما وجود ندارد.

بخارشور هم از بخار داغ و هم از فشار استفاده می کند، بنابراین یکی از بهترین ابزارها برای ضدعفونی کردن ماشین است. این تجهیزات به اندازه کافی بخار داغ تولید می کند تا کثیفی های سفرهای جاده ای، چربی های مواد غذایی ریخته شده یا حتی گرد و غبار محیط بیرون را از بین ببرد. هر چیزی را می توان به طور کامل و به درستی تمیز کرد. استفاده از بخار داغ باعث می شود تا جایی که ماشین شما مرطوب است، اما خیس نمی شود.

هنگام استفاده از بخار برای شستشوی ماشین، چیزی که قطعا قابل توجه است فشاری است که از آن استفاده می کند.
این فشار به اندازه کافی قوی است که می تواند عمیقا تمیز شود اما به اندازه کافی ملایم روی موتور، رنگ و فضای داخلی خودرو شما است. در مقایسه با سایر وسایل شستشوی ماشین که از آب و فشار بالا برای تمیز کردن ماشین استفاده می کنند، استفاده از بخار داغ به این معنی است که تمیز کردن کثیفی فقط به چند دستمال در حین اعمال بخار نیاز دارد. همچنین فشار به جریان جت نزدیک نیست. یعنی می توانید دست برهنه خود را جلوی دستگاه قرار دهید و این اصلا به دردتان نمی خورد!

مزایا و معایب کارواش بخار

آیا شستشوی خودرو با بخار برای محیط زیست بهتر است ؟

بله! هر کارواش فقط حدود 1 گالن آب مصرف می کند. کارواش های معمولی، در خانه یا رانندگی، حدود 20 تا 30 گالن آب در هر کارواش مصرف می کنند. چیزی که در مقایسه با تنها 1 گالن آب در هر کارواش، باور نکردنی است!

آیا شستشوی خودرو با بخار در فضای داخلی ایمن است ؟

تا آنجایی که به تمیز کردن داخل خودرو مربوط می شود، یک شستشوی بخار برای ماشین است یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب است. فضای داخلی خودرو شما را براق و تمیز می کند. روی صندلی های چرمی ظریف شما سخت نمی شود و سایر لوازم جانبی به هر گوشه ای می رسند و وسیله نقلیه شما را عمیقاً تمیز می کند.

با جذب ویژگی های ضدعفونی، ماشین شما را عمیقاً تمیز می کند و بوی بد را به طور موثری تمیز می کند و تمام بوها و بوی بد را از بین می برد. همچنین فاقد مواد شیمیایی است، به این معنی که روی داخل خودرو شما کاملا ایمن است و هیچ گونه حساسیتی ایجاد نمی کند. به طور کلی، این یک روش تمیز کردن خودرو ایمن است که باید انتخاب کنید.

آیا شستشو با بخار به رنگ خودرو آسیب می رساند ؟

کارواش بخار هیچ آسیبی به رنگ خودرو وارد نمی کند زیرا روی سطح رنگ خودرو پوششی وجود دارد که حتی در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم است که بسیار قوی تر از حرارت و فشار کار در کارواش بخار است.

مزایای شستشوی خودرو با بخار

کارواش بخار یا همان شستشوی خودرو با بخار، دارای مزایای بسیاری نسبت به روش های معمولی کارواش است. بنابراین، در بین دوستداران اتومبیل نسبتاً محبوب شده است. در زیر مزایای بسیاری از کارواش بخار که یکی از فرآیندهای جزییات خودرو است آورده شده است :

1. فرآیند ضد خش

از آنجایی که در این فرآیند از بخار استفاده می شود و در صورت شستشو با بخار تماس سطحی وجود ندارد، احتمال ایجاد چنین علائم و لک هایی کم به صفر است.

فواید کارواش بخار ماشین

2. تمیز کردن آسان

انجام این روش تمیز کردن آسان است. این روش با سایر روش های تمیز کردن پیچیده متفاوت است. کار با بخار آسان است. با رعایت نکات احتیاطی می توانید آن را در خانه انجام دهید.

3. فرآیند دوستدار محیط زیست

با آلایندگی صفر، حداقل مصرف آب و خروج فاضلاب، شستشوی با بخار 100% دوستدار محیط زیست بیشتر از هر روش کارواش دیگری است. عدم استفاده از مواد شیمیایی خشن یکی دیگر از خدمات به محیط زیست است.

4. فرآیند مستقیم

شستشو با بخار فرآیندی آسان است و به تجهیزات سنگین و سختی نیاز ندارد.

5. اثر استریل کننده

کارواش بخار دارای اثر ضدعفونی کننده در داخل خودرو است زیرا بخار ویروس و باکتری های موجود در داخل خودرو را از بین می برد.

6. مکان های سخت دسترسی را تمیز می کند

در هر خودرو، برخی از مناطق صعب العبور تمیز نشده باقی می مانند. خوب، بخارشوی ماشین یک راه حل عالی برای این مشکل است. به طور موثری به مناطق صعب العبور می رسد و آنها را به طور کامل تمیز می کند.

7. فرآیند کامل و موثر

از آنجایی که بخار از یک نازل با فشار بالا می آید، به سرعت به هر گوشه و کناری پخش می شود. نتایج یک وسیله نقلیه خوب صیقلی، درخشان و ضدعفونی شده است.

کارواش نانو بخار

8. یک فرآیند همه منظوره

کارواش با بخار فرآیندی است که برای همه مناسب است. از موتور سیکلت گرفته تا سدان و از ون و وسایل نقلیه سنگین تر، استفاده از کارواش بخار برای همه ی وسایل نقلیه کار می کند.

معایب شستشوی ماشین با بخار

اگر چه معایب زیادی برای کارواش بخار وجود ندارد، اما موارد خاصی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. برای شستشوی خودرو با بخار به بهترین شکل، می توانید آن را به کارواش حرفه ای ببرید، زیرا آنها از محصولات و تجهیزات باکیفیتی استفاده می کنند که نمی توانید آن ها را در خانه ی خود داشته باشید.

1. قیمت واحد نسبتاً بالا دستگاه

کارواش بخار یک نقطه ضعف مهم است قیمت واحد نسبتاً بالایی دارد. تقریباً هیچ فردی پول زیادی را برای یک کارواش سازگار با محیط زیست خرج نمی کند و یک کارواش بخار را برای شستن ماشین خود انتخاب نمی کند.

حتماً بخوانید:
کارواش بخار - قیمت کارواش بخار سیار

کارواش بخار - قیمت کارواش بخار سیار

نوعی از دستگاه کارواش بخار که به شدت مورد استقبال قرار گرفته است، نوع سیار و شست و شو دهنده در محل است. با بهره‌گیری از کارواش بخار سیار، متصدی این…

2. برای کاربران فردی بسیار کارآمد نیست

بازده کارواش بخار با توجه به مهارت اپراتور متفاوت است. برای یک کاربر معمولی که با تکنیک ها و فرآیندهای عملیاتی آشنا نیست، ممکن است نتواند یک یا دو ساعت ماشین را بشویید، اما برای یک فرد ماهر، 10 دقیقه می تواند تمیز کردن یک میز ماشین کوچک ماشین را کامل تمیز کند.

 توشویی و موتور شویی خودرو

کسانی که چنین حرف هایی را می زنند عموماً افراد غیر ماهر یا افرادی هستند که حاضر به تمرین نیستند و چنین اظهاراتی برای خود کارواش بخار عینی نیست. بنابراین کارواش های بخار معمولاً فقط برای کارواش های حرفه ای مناسب هستند و برای استفاده افراد در خانه های خود چندان مناسب نیستند.

3. تمیز کردن برخی از شرایط خودرو با آب نسبتاً دشوار است

بخارشوهایی مجهز به عملکرد تنظیم بخار خشک و مرطوب هستند و همچنین دارای عملکرد چیلر فشار بالا است که به شما امکان می دهد رطوبت بخار را هنگام شستن ماشین های گل آلود افزایش دهید. این برای تمیز کردن ماشین های معمولی گل آلود و ماشین های شهری بیش از حد کثیف، کافی است.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است