دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۴ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی
داستان کودکی که پزشکان را با بیماری نادر خود به مدت ۲۰ سال به چالش کشید!
16
تصور کنید با پوستی به دنیا آمده اید که می تواند برای یک کودک 5 ساله مناسب باشد، حتی اگر فقط یک نوزاد هستید.در این مطلب با ما همراه باشید تا داستان زندگی تام تننت با بیماری خاص را برایتان بازگو کنیم.

پزشکان از ظاهر تام تننت در هنگام تولد بسیار شگفت زده شدند. پدر تام هم نمی‌توانست آن را باور کند. زندگی آنها از آن زمان تاکنون پر از لحظات سخت و احساسات قوی بوده است. دیدن ظاهر تام در حال حاضر ممکن است شما را با شگفتی به گریه اندازد.

داستان کودکی که پزشکان را با بیماری نادر خود به مدت 20 سال به چالش کشید

در سال 1993، در استرالیای جنوب شرقی، اتفاقی واقعاً غیرعادی رخ داد. نوزادی به نام تام تننت با بیماری خاصی به دنیا آمد که همه را شگفت زده کرد. قبل از اینکه او به دنیا بیاید، سونوگرافی‌ها قبلاً به چیزی بسیار غیرعادی اشاره می‌کردند که باعث می‌شد والدینش درباره نگه داشتن یا عدم نگهداری او سؤال کنند.

داستان کودکی که پزشکان را با بیماری نادر خود به مدت 20 سال به چالش کشید

خوشبختانه، پدر تام تصمیم خوبی گرفت. جف تننت، پدرش، گفت: «ما به نوعی درباره این موضوع بین خود بحث کردیم و تصمیم گرفتیم که چه چیزی باید باشد، و آن را به پایان رساندیم.هیچ تعداد آزمایش یا معاینه نمی تواند کسی را برای اینکه وضعیت تام چقدر جدی است آماده کند. وقتی والدینش برای اولین بار او را در اتاق زایمان دیدند، کاملاً متحیر شدند. مادر تام، دبی تننت، وقتی او را روی سینه‌اش گذاشتند، نمی‌توانست به چشمانش اعتماد کند.او گفت: «قلبم تا گلویم آمد، اما در همان زمان، بلند کردن او و در آغوش گرفتنش دوست‌داشتنی بود. پزشکان توسط تام گیج شدند.

داستان کودکی که پزشکان را با بیماری نادر خود به مدت 20 سال به چالش کشید

از آنجایی که علت نامشخص بود، هیچ درمان یا راه حلی در دسترس نبود. تنها امید آنها این بود که با بالا رفتن سن، به طور طبیعی در پوست خود رشد کند و چین و چروک ها کاهش یابد.
محققان سرانجام به کشف جالبی درباره وضعیت او دست یافتند.او حدود دو ماه و نیم در یک بیمارستان ماند که برای محققان بسیار چالش برانگیز بود.

داستان کودکی که پزشکان را با بیماری نادر خود به مدت 20 سال به چالش کشید

آنها متوجه شدند که تام مانند توله سگ های شارپی، اسید هیالورونیک اضافی در بدنش دارد. اما سطوح او از این ماده بسیار بالاتر از حد معمول بود. جالب است که با رشد شار پیس، سطح این ماده در آنها کاهش می‌یابد و پوستشان تغییر می‌کند. پزشکان معتقد بودند که ممکن است همین اتفاق برای تام بیفتد.دکتر اندرو رمزدن، یک پزشک، گفت که وضعیت تام احتمالاً با افزایش سن بهتر می‌شود. حق با او بود! وضعیت تام با گذشت زمان بهبود یافت، درست همانطور که پزشک فکر می‌کرد.
تام در سال‌های اولیه‌اش با چالش‌هایی روبه‌رو شد، آزار و اذیت را تجربه کرد و به دلیل ظاهر متمایزش از مدرسه کنار گذاشته شد. اگرچه او هنوز هم تمایزات فیزیکی جزئی داشت، اما آنها کمتر بودند در مقایسه با زمانی که او به دنیا آمد.
30 سال از تولد تام می گذرد، پزشکان شگفت انگیز. ما از رسانه‌های اجتماعی چیز زیادی درباره او نمی‌دانیم و زندگی کنونی تام کمی مرموز است.

داستان کودکی که پزشکان را با بیماری نادر خود به مدت 20 سال به چالش کشید

در فیس‌بوک او، به نظر می‌رسد که او با خوشحالی با هانا در مکانی به نام فرانکستون، در ویکتوریا، استرالیا ازدواج کرده است.

داستان کودکی که پزشکان را با بیماری نادر خود به مدت 20 سال به چالش کشیداین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.4 از 5 (16 رای)  

۲ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

محمد | ۲ ماه پیش
خدایا شکرت خدایا شکرت
خدای مهربونم شکرت که حالش خوب شده صد ها بار شکرت خدایا تو چقدر مهربونی
0
5
هستی | ۲ ماه پیش
یا حضرت وحشت
3
0

hits