مجله دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۳ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۳۰ شعبان ۱۴۴۴ قمری و ۲۳ مارس ۲۰۲۳ میلادی
قدم زدن بر روی یخ های عمیق ترین دریاچه جهان!
6
دریاچه بایکال، عمیق ترین دریاچه جهان است که در سیبری شرقی است و در فصل زمستان به طور کامل یخ زده و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

برخی گردشگران اقدام به بازی و قدم زدن روی این دریاچه یخ زده می کنند که این اقدام علاوه بر هیجان انگیز بودن و داشتن لذت اما می تواند خطرناک هم باشد.دریاچه بایکال دریاچه‌ای است در جنوب سیبری در کشور روسیه، میان استان ایرکوتسک و جمهوری بوریاتیا. این دریاچه هفتمین دریاچه بزرگ جهان است و در فهرست میراث جهانی قرار دارد. دریاچه بایکال، حاصل فروافتادگی زمین است. دریاچه بایکال بزرگ‌ترین منبع آب شیرین جهان به‌شمار می‌آید. تقریباً ۲۰ درصد یعنی حدود یک پنجم تمام آب شیرین غیرمنجمد سطحی روی کره زمین در این دریاچه قرار دارد.این دریاچه ۳۱۵۰۰ کیلومتر مربع پهناوری دارد. همچنین این دریاچه با عمق ۱۷۴۱ متر عمیق‌ترین دریاچه جهان است. دریاچه بایکال هم‌چنین دارای زلال‌ترین آب در میان دریاچه‌های جهان است

قدم زدن بر روی یخ های عمیق ترین دریاچه جهان

بایکال با قدمت ۲۵ تا ۳۰ میلیون سال، قدیمی‌ترین دریاچه جهان نیز به‌شمار می‌آید. حجم آب شیرین دریاچه بایکال از مجموع آب‌های دریاچه‌های بزرگ در آمریکا نیز بیشتر است. قبایل بوریات در سمت شرقی دریاچه زندگی می‌کنند و به پرورش بز، شتر، و گاو و گوسفند اشتغال دارند.دمای محل زندگی آن‌ها بین منفی ۱۹ در زمستان تا ۱۴ درجه سانتی‌گراد در تابستان تغییر می‌کند.در فصل زمستان ضخامت یخ‌های سطح دریاچه بایکال به حدود ۱٫۵ الی ۲ متر می‌رسد که این یخ‌های ضخیم می‌توانند وزنی معادل ۱۵ تن یا حتی بیشتر را تحمل کنند.

قدم زدن بر روی یخ های عمیق ترین دریاچه جهان

در اینجا می توانید کلیپی از قدم زدن بر روی یخ های این دریاچه زیبا را ببینید.
این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (6 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است