دلگرم
امروز: جمعه, ۱۰ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۶ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۱ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
8 کاربرد بی نظیر پارافین در خانه داری !
2
زمان مطالعه: 4 دقیقه
وقتی اسم پارافین می آید تنها چیزی که به ذهن مان می رسد این است که با آن شمع درست می شود. شاید با خودتان بگویید خب پارافین چه کاربرد دیگری می تواند به جز شمع سازی داشته باشد؟! در ادامه به کاربرد پارافین در اصول خانه داری خواهد پرداخت.

کاربردهای شگفت انگیز پارافین در اصول خانه داری!

علیرغم تصورتان از پارافین خیلی استفاده ها می شود کرد حتی به عنوان یک وسیله درمانی آرایشی. در ادامه با کاربردهای مصرف پارافین در خانه داری آشنا شویم. همراه ما باشید. پارافین یکی از محصولات مهم صنایع پتروشیمی است که در بخش صنعت و بهداشت کاربرد های زیادی دارد.

پارافین از گذشته تا به حال نقش مهمی در شمع سازی داشته است و برای این منظور شهرت دارد ولی باید در نظر داشت که این محصول به منظور تولید روغن های خوراکی و صنعتی ، دارو ، کرم های آرایشی و بهداشتی ، کبریت سازی ، تولید لاستیک ، تولید واکس و چرم سازی هم کاربرد های گسترده ای دارد.

کاربردهای مصرف پارافین که کمتر کسی می داند

1. نگهداری از مربا: مرباهای خانگی شکر کمتری دارند و مواد نگهدارنده ندارند به همین خاطر ممکن است زود خراب شوند یا کپک بزنند. بنابراین باید طوری از آن ها نگهداری کنیم که در معرض هوا نباشند. در این مورد فقط از موم زنبور عسل استفاده کنید. موم را ذوب کنید. به آرامی موم ذوب شده را روی مربا بریزید و بطری را بچرخانید تا مطمئن شوید که موم به همه قسمت های بطری رسیده است.

پوستر روان کردن زیپ لا پارافین

2. روان کردن کشوها: کشوهای چوبی بعد از مدتی سخت باز و بسته می شوند. برای روان کردن کشوها فقط کافی است مقداری شمع به لبه های کشو بزنید.

3. روان کردن در و پنجره: در و پنجره ها نیز بعد از مدتی سفت باز و بسته می شوند برای رفع مشکل مقداری شمع روی لولاها بزنید.

4. روان شدن زیپ لباس: اگر زیپ لباس تان سخت باز و بسته می شود پارافین بهترین راه حل است. زیپ را تمیز کنید. یک عدد شمع را برداشته و از بالا تا پایین به زیپ بزنید. شاید لازم باشد این کار را چند مرتبه تکرار کنید.

5. استفاده از شمع روی پاروی برف روبی: برف ها معمولا روی پاروی برف روبی می چسبند و کار را سخت تر می کنند. برای جلوگیری از این مشکل فقط کافی مقداری پارافین به پارو بزنید.

6. نگهداری از تخته گوشت چوبی: تخته گوشت دائم در آشپزخانه استفاده می شود. برای شستشوی راحت تر تخته های چوبی از موم استفاده کنید. از موم عسل استفاده کنید. مقداری موم عسل را روی پارچه تمیزی بزنید و آن را روی تخته بمالید. چند دقیقه اجازه دهید موم جذب چوب شود. سپس موم های اضافی را از روی تخته بردارید. در صورت نیاز این کار را تکرار کنید.

پوستر نگهداری از تخته گوشت با پارافین

7. نرم کردن دست: روزانه از دست ها زیاد کار می کشیم و دائم در معرض آب، سرما و گرما هستند. در نتیجه دست ها خیلی زود خشک می شوند. موم می تواند دست ها را نرم و لطیف کند. دست ها را داخل موم ذوب شده که حرارت کمی دارد قرار دهید. ممکن است لازم باشد این کار را چند مرتبه تکرار کنید. سپس دست ها را داخل پلاستیک داخل یک دستکش پارچه ای قرار دهید. بعد از 10 الی 15 دقیقه موم را از روی دست بردارید.

8. درمان ترک پاشنه: این روش مشابه روش قبل است. پا را داخل موم ذوب شده که حرارت کمی دارد قرار دهید. ممکن است لازم باشد این کار را چند مرتبه تکرار کنید. سپس پا را ابتدا داخل پلاستیک قرار دهید و روی آن را با حوله بپیچید. بعد از 10 الی 15 دقیقه موم را از روی پا بردارید.

منبع : ساعد نیوزاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits