دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۶ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۶ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
بهترین کتابهای فیزیک کنکور
1
زمان مطالعه: 8 دقیقه
کتاب فیزیک کارنامه خرد و کتاب فیزیک نشر الگو و کتاب فیزیک خیلی سبز و کتاب فیزیک میکروگاج از بهترین کتابهای فیزیک کنکور میباشند که به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

در سالهای اخیر کتب فیزیک فراوانی برای دانش آموزان کنکوری به رشته تحریر در آمده است ما در این مقاله به بررسی و تحلیل بهترین کتاب های فیزیک کنکور ایران خواهیم پرداخت و مزایا و معایب هر یک را برخواهیم شمرد.

کتاب فیزیک کارنامه خرد و کتاب فیزیک نشر الگو و کتاب فیزیک خیلی سبز و کتاب فیزیک میکروگاج از بهترین کتابهای فیزیک کنکور میباشند که به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

طبقه بندی بهترین کتاب های فیزیک کنکور ایران:

برخی از بهترین کتابهای فیزیک کنکور تنها به آموزش پرداخته‌اند و برخی از بهترین کتابهای فیزیک کنکور نیز صرفاً به ارائه تست های کنکوری پرداخته اند و دسته دیگری از بهترین کتاب های فیزیک کنکور ،تست های تالیفی را در خود گنجانده اند اما در برخی از بهترین کتاب های فیزیک کنکور به صورت تلفیقی هم آموزشی و هم تست های کنکوری و هم تست های تالیفی موجود میباشد.به عنوان نمونه کتاب فیزیک کارنامه خرد هم حاوی نکات تستی . آموزشی است و هم حاوی تست های کنکور و تالیفی و یا کتاب میکرو گاج فقط تست دارا میباشد.

در واقع هر یک از این کتاب ها مخاطبان خاص خود را داشته و برای گروهی از دانش آموزان مفید می تواند باشد مثلاً کتاب هایی که فقط به آموزش می پردازند برای دانش آموزان فوق العاده ضعیف مناسب هستند و یا کتاب هایی که صرفاً به ارائه تست پرداخته اند فقط ویژه دانش آموزان بسیار بسیار قوی هستند بنابراین انتخاب اینکه شما کدام گروه از بهترین کتاب های فیزیک کنکور را برمی گزینید امری شخصی و با توجه به توانایی‌های علمی شما می باشد.

ملاک انتخاب کتاب تست فیزیک مناسب چیست؟

برخی از دانش آموزان هنگام انتخاب بهترین کتاب فیزیک کنکور به نام انتشارات و اعتبار انتشارات توجه می کنند و برخی نیز هنگام انتخاب بهترین کتاب فیزیک کنکور نام و برند استاد و نویسنده کتاب را ملاک قرار میدهند که هر دوی این انتخاب ها غلط است .

شما برای انتخاب بهترین کتاب فیزیک کنکور باید تمام کتاب های موجود در بازار را تورق کنید تا ببینید کدام یک از آنها با سلیقه آموزشی شما سازگارتر است. اما اگر خودتان نمی توانید این موضوع را تشخیص دهید بهتر است همزمان با مطالعه این مقاله با ویژگی های بهترین کتاب های فیزیک کنکور ایران آشنا شوید سپس گزینه مناسب راخریداری و در آموزش تان به کار ببندید.

بهترین کتابهای فیزیک کنکور کدامند؟

بهترین کتابهای فیزیک کنکور در بین کتاب های معتبر موجود در بازار کتاب فیزیک کارنامه خرد نوشته استاد مهدی باباخانی به عنوان یکی از بهترین کتابهای فیزیک کنکور، هم دارای آموزش نکات تستی و هم دارای تست می باشد،همچنین کتاب تست نشر الگو و کتاب تست میکرو گاج و کتاب تست قلم چی دارای تست می باشند و درسنامه های شان بسیار مختصر است همچنین از دیگر کتاب‌های خوب تست فیزیک کنکور می توانیم به کتاب فیزیک کنکور خیلی سبز اشاره کنیم این کتاب نیز بیشتر دارای تست است اما در پاسخ نامه هایش موارد لازم به توضیح داده شده است ما در ادامه مطلب تک تک کتاب های نام برده شده را زیر ذره بین کارشناسان آموزشی خود قرار داده تا بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید با ما همراه باشید

  • بررسی کتاب فیزیک کارنامه خرد:

کتاب فیزیک کارنامه خرد که نوشته استاد مهدی باباخانی است یکی از کتاب های خوب فیزیک کنکور است که در سال های اخیر بسیار مورد اقبال دانش‌آموزان قرار گرفته است.

این کتاب به عنوان بهترین کتاب فیزیک کنکور، دارای درسنامه تستی بسیار قوی میباشد و نکات تستی فراوانی در آن درج شده است.

نکات تستی مندرج در این کتاب، در سایر کتابهای آموزشی موجود در بازار آموزشی ایران، به ندرت دیده می شود، همچنین قلم نویسنده بسیار شیوا و روان میباشد و آموزش مطالب با زبان خودمانی و بسیار روان انجام شده است.

کتاب فیزیک کارنامه خرد به گونه ای نوشته شده است که هم دانش آموزان ضعیف می توانند از آن بهره ببرند و هم به علت وجود نکات تستی بسیار خاص دانش آموزان متوسط و قوی نیز می توانند به عنوان یک منبع خوب از آن بهره ببرند.

سبک آموزشی این کتاب همانند سبک آموزشی جزوات مدرسه است، یعنی ابتدا یک نکته آموزش داده می شود و بلافاصله پس از آن تست هایی مرتبط با آن نکته برای شما قرار داده می شود و همچنین در پایان هر فصل تست های جمع بندی فصل وجود دارند که شما باید این تست‌ها را حل نمایید تا تسلط شما افزایش یابد.

این تست ها با توجه به تغییرات کنکور های سالهای اخیر در سطوح متوسط و دشوار طراحی گردیده و از تست های ساده خیلی خبری نیست!.

انتخاب تست ها بسیار با وسواس انجام شده و بگونه ای این کار انجام شده که یک دانش آموز با حل این تست ها بتواند تمام تیپ های موجود را ببیند و با خواندن درسنامه ها و حل سوالات داخل درسنامه و همینطور حل سوالات پایانی هر فصل می تواند خود را برای دشوارترین آزمون آن نیز آماده نمایند.

از دیگر ویژگی های کتاب فیزیک کارنامه خرد می توانیم به پاسخنامه بسیار خوب و قوی آن اشاره کنیم که به زبانی رسا و روان نگارش شده است داشتن این کتاب را به دانش آموزان قوی متوسط و ضعیف به عنوان رفرنس شماره یک پیشنهاد می کنیم در خصوص بررسی تست های پایانی هر فصل که بسیار شبیه سوالات کنکور های سالهای اخیر است و بر اساس روانشناسی طراحان کنکور در سال های اخیر طراحی گردیده را به شما توصیه می کنیم.

  • بررسی کتاب فیزیک نشر الگو:

کتاب فیزیک کنکور نشر الگو یکی از بهترین کتابهای فیزیک کنکور است.

خرید و استفاده و حل سوالات این کتاب را به کسانی توصیه می کنیم که تمام نکات فیزیک را به خوبی آشنا هستند و در آزمون های قلم چی و یا سنجش درصد شان بیش از ۸۰ درصد است.

این کتاب می‌تواند یکی منبع تکمیلی خوب برای کتاب فیزیک کارنامه خرد باشد، یعنی دانش آموزان قوی ابتدا فیزیک کارنامه خرد را مطالعه کنند و پس از رسیدن به تسلط بالا برای آنکه تسلط خود را به ۱۰۰ درصد برساند می توانند از کتاب فیزیک نشر الگو استفاده نمایند سوالات کتاب فیزیک نشر الگو درسظح شماره ۱ و سطح شماره ۲ طبقه بندی گردیده است، اکثر سوالات این کتاب نیاز به خلاقیت دارد این کتاب را به دانش آموزان متوسط به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم و توصیه امام فقط برای دانش آموزان بسیار قوی است آن هم به شرطی که سطح علمی خود در درس فیزیک را در حد بسیار بالایی رسانده باشند در غیر این صورت استفاده از این کتاب معکوس داشته و حتی ممکن است روحیه یک دانش‌آموز را تضعیف نماید پس به هیچ عنوان قبل از تسلط کامل به تمام دروس فیزیک به سراغ این منبع نروید این کتاب می‌تواند یکی از بهترین کتاب های فیزیک کنکور باشد اما به شرط آنکه شما به درجه تسلط بسیار بالایی رسیده باشید.

بهترین کتابهای فیزیک کنکور

  • بررسی کتاب فیزیک نردبام خیلی سبز:

دقیقا همان نکاتی که در خصوص کتاب فیزیک نشر الگو گفتیم اینجا نیز صادق است.کتاب نردبام نیز همانند نشر الگو دارای سوالات خیلی دشوار و نامونوس میباشد و فقط به دانش آموزان با سطح علمی بالای 90درصد توصیه میگردد.همچنین تعداد زیادی از سوالات این کتاب، دارای تستهای نامانوس و غریبه با سوالات کنکور است.بنابراین این کتاب نیز به عنوان منبع سوم به دانش آموزان قوی توصیه میگردد.

  • بررسی کتاب فیزیک خیلی سبز عادی:

کتاب فیزیک خیلی سبز پنج نویسنده برخلاف دو کتاب بالا دارای سطح پایینی است این کتاب درسنامه مستقل ندارد و معمولا درسنامه در قالب پاسخ به سوالات آمده است.اگر سطح علمی بسیار پایینی دارید توصیه میکنیم این کتاب را برای تست زنی انتخاب کنید اما برای آموزش خیلی کتاب مناسبی نمیباشد و بهتر است منبع دیگری را برای آموزشتان انتخاب نمایید و این کتاب صرفا برای تمرین کردن سوالات ساده و تعمیق مطالب برای دانش آموزان ضعیف مناسب است

کتاب از لحاظ زیبایی شناسی دارای رتبه خوبیست و زیبایی بصری آن مخاطب را جذب مینماید.

تعداد تست های این کتاب نیز در حد مطلوب است.

  • بررسی کتاب فیزیک میکروگاج نویسنده:

کتاب میکروطبقه بندی گاج یکی دیگر از کتاب های فیزیک کنکور است که در بازار آموزشی موجود است در کتاب میکرو طبقه بندی گاج قبل از شروع تست ها یک درسنامه بسیار مختصر که عمدتاً شامل فرمول هاست قرار داده شده اما بار اصلی این کتاب را تست های کنکور سال های گذشته را به دوش می کشد یعنی اصلی ترین ویژگی این کتاب وجود تست های کنکور سنوات گذشته است.

بیشتر بخوانید:

بهترین رستورانهای ایران

جمعبندی پیشنهادات تهیه کتاب با توجه به سواد علمی شما:

دانش آموز متوسط: کتاب فیزیک کارنامه خرد منبع اول و کتاب فیزیک میکرو گاج منبع دوم

دانش آموز قوی: کتاب فیزیک کارنامه خرد منبع اول و کتاب فیزیک نردبام منبع دوم

دانش آموز متوسط: کتاب فیزیک کارنامه خرد منبع اول و کتاب فیزیک خیلی سبز(معمولی) منبع دوم

توصیه پایانی:با توجه به تغییرات سالهای اخیر،حتما در هردرس حداقل دومنبع دراختیار داشته باشید یکی برای آموزش نکات تستی و دیگری برای تست زنی و سنجش خودتان.ختما در هر فصل فیزیک تعداد تستهای زیادی را حل نمایید تا به تسلط کافی برسید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !