مجله دلگرم
امروز: جمعه, ۱۸ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۱۴ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۹ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
داستان پندآموز سرمایه گذاری ناعادلانه!
25
داستان های کوتاه به دلیل اینکه حجم کمتری نسبت به رمان و داستان های بلند دارند و وقت زیادی از خواننده را نمی گیرند بیشتر مورد توجه هستند.داستان ها به ما تجربه ها و درس های بزرگی را در زمانی کوتاه می آموزند.

امروز با مردی که در حال عبور بود برخورد کردم . اووه! معذرت میخوام. من هم معذرت میخوام. دقت نکردم... ما خیلی مؤدب بود یم ، من و این غریبه خداحافظی کردیم و به راهمان ادامه دادیم. کمی بعد از آنروز ، در حال پختن شام بودم. فرزندم خیلی آرام کنارم ایستاد ، همین که برگشتم به او خوردم و تقریبا انداختمش.

داستان پندآموز / سرمایه گذاری ناعادلانه

با اخم گفتم: "اه ! از سر راه برو کنار ، چرا تو دست و پامی" قلب کوچکش شکست و رفت. نفهمیدم که چقدر تند حرف زدم. وقتی توی رختخوابم بیدار بودم ، صدای درونم گفت : وقتی با یک غریبه برخورد میکنی، آداب معمول را رعایت میکنی ؛ اما با بچه ا ی که دوستش دار ی بد رفتار میکنی؟! در خانه با آنهایی که دوستشان دار ی چطور رفتار میکنی؟!

داستان پندآموز / سرمایه گذاری ناعادلانه

آیا میدانستید که اگر فردا بمیرید ، شرکتی که در آن کار میکنید به آسانی در ظرف یک روز برای شما جانشینی می آورد؟ اما خانواده ای که به جا میگذارید تا آخر عمر فقدان شما را احساس خواهد کرد... و به ای ن فکر کنید که ما خود را وقف کار میکنیم و نه خانواده مان... چه سرمایه گذار ی ناعادلانه ای...


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (25 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است