دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۲ آبان ۱۴۰۰ برابر با ۱۷ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۲۴ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
نکاتی در رابطه با بدنسازی در خانه + تمرینات خانگی
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
امروزه به دلیل مشکلات گوناگون و فراوان افراد همه افراد جامعه قادر نیستند که به باشگاه ها مراجعه نمایند و از خدمات بدنسازی باشگاه استفاده کنند.

امروزه به دلیل مشکلات گوناگون و فراوان افراد همه افراد جامعه قادر نیستند که به باشگاه ها مراجعه نمایند و از خدمات بدنسازی باشگاه استفاده کنند. این‌گونه افراد می توانند با بدنسازی در خانه به اهداف خودشان برسند ما در ادامه بیشتر در رابطه با این موضوع صحبت نمودیم. اگر شما نیز می‌خواهید که خانه خود را به یک باشگاه تبدیل نمایید با این مطلب که برگرفته از مطالب مجله فیت شیپ است همراه باشید.

موانعی مانند کمبود وقت و زمان برای رفتن به باشگاه، بالا بودن هزینه‌ های باشگاه و گرفتن مربی، محدودیت‌ های شغلی، بارداری و نگهداری از بچه ‌ها، خانه‌داری، و در دسترس نبودن باشگاه و همچنین محدودیت‌ هایی که امروزه ویروس کرونا برای ما به وجود آورده است ممکن است که شما نتوانید از باشگاه‌ ها استفاده نمایید و مجبور باشید که از راه‌ های جایگزین برای انجام تمرینات بدنی خودتان استفاده کنید.

به طور کلی امروزه بسیاری از افراد بدنسازی را برای خودشان به‌ عنوان یک هدف قرار داده‌اند و می‌کوشند تا به این هدف خودشان برسند اما مشکلاتی که گفته شد می توانند گاهاً جلوی افراد را بگیرند و هر کسی می‌داند که توقف در مقوله ورزش باعث برگشتن چربی در بدن شما می‌شوند که ممکن است برای هر فردی که به هیکل خودش اهمیت می‌دهد موضوع عذاب آوری باشد. اما نگران نباشید ما برای شما یک راه حل عالی داریم! بدنسازی در خانه یکی از راه‌حل ‌ها و روش‌ هایی می‌باشد که می‌تواند به شما کمک نمایید که در خانه خودتان یک باشگاه درست نمایید تا بتوانید از خدمات بدنسازی در خانه لذت ببرید و از داشتن عضلاتی قدرتمند درست مانند همان هایی که هنگامی‌که باشگاه می‌رفتید داشتید، لذت ببرید.

ورزش ‌های مناسب برای بدنسازی در خانه

نکاتی برای تمرین در خانه

توجه نمایید که درست است که شما می‌توانید از خدمات بدنسازی در خانه استفاده نمایید، اما باید توجه نمایید که حتماً روی اصول و قواعد پیش بروید. برای مثال به هیچ عنوان سعی نکنید که تمرین‌ های جدید و من درآوردی از خودتان اختراع نمایید و آن ‌ها را استفاده کنید، زیرا این تمرینات اصولی و علمی نیستند و می‌توانند و عضلات و ستون فقرات شما آسیب‌‌های جبران‌ناپذیری را وارد نمایند. به همین دلیل شما حتماً باید از ورزش‌ ها و حرکاتی که ثابت شده هستند و شما می‌توانید به ‌راحتی آن ‌ها را در فضای اینترنت و فضای مجازی و همچنین سایت ‌های گوناگون دیگر پیدا نمایید، استفاده کنید تا بتوانید از حس خوب بدنسازی در خانه لذت ببرید.

همچنین حتماً سعی نمایید که موقع تمرین بد‌نسازی خودتان در خانه تنها نباشید تا در هنگام بروز مشکلات مختلفی مانند گرفتگی عضلات کسی باشد تا بتواند شما را به یک مرکز برساند. همچنین از سالم بودن تجهیزات و وسایلی که استفاده می‌کنید نیز اطمینان حاصل نمایید زیرا ایمنی اولین قدم برای بدنسازی در خانه می باشد.

حتماً سعی نمایید که قبل از انجام هرگونه نرمش و ورزش برای بدنسازی در خانه حتماً اول بدن خود را گرم نمایید و در جایی تمرین نمایید که هوا به خوبی گردش داشته باشد. شما می‌توانید برای مثال تمام پنجره ‌های خانه را باز کنید و بعد شروع به تمرین نمایید تا اکسیژن بتواند به خوبی به تمام اجزای بدن شما برسد. همچنین حتماً سعی نمایید که هنگام بدنسازی در خانه جعبه کمک‌ های اولیه را در نزدیک خودتان قرار دهید تا در صورت بروز شرایط گوناگون بتوانید از آن استفاده نمایید. اگر از هالتر استفاده می‌کنید و تازه‌کار هستید حتماً باید روش استفاده از این ابزار را بدانید تا هیچ ‌گونه مشکلی برای شما پیش نیاید و حتماً سعی نمایید که هالتر را زیادی سنگین نکنید تا اگر تا هنگامی که افتاد به پا و عضلات دیگر شما آسیب جدی وارد نکند.

رژیم غذایی برای بدنسازی در منزل

انجام تمرینات بدنسازی چه در منزل چه در باشگاه، تنها یک روی سکه است! برای ساخت بدنی زیبا و ایده‌آل باید رژیم غذایی مناسب برای بدنسازی نیز داشته باشید. البته شاید شما بخواهید با یک برنامه بدنسازی حجمی پیش بروید که در این صورت به احتمال خیلی زیاد به مکمل غذایی نیز نیاز خواهید داشت.

با این وجود اگر نمی‌خواهید از مکمل استفاده کنید، می‌توانید با یک برنامه غذایی بدنسازی بدون مکمل پیش بروید.

در چنین برنامه بدنسازی می‌توانید با غذاهایی که در هر خانه‌ای پیدا می‌شود به بدنسازی بپردازید. ترکیب پروتئین، چربی و کربوهیدرات در چنین رژیمی به خوبی برای شما مشخص خواهد شد و اگر رژیمی اصولی باشد، به خوبی رشد خواهید کرد.

فضای مورد نیاز برای بد‌نسازی در خانه

توجه نمایید که درست که ما در رابطه با بدنسازی در خانه صحبت کردیم، اما خب بالاخره هر کسی باید فضای مورد نیاز این کار را داشته باشد. خانه ‌های امروزی آن‌ قدر بزرگ نیستند که شما بتوانید به راحتی و آزاد ورزش ‌های مخصوص خودتان را انجام دهید و بتوانید یک اتاق جداگانه را برای بدنسازی خودتان اختصاص دهید. بعضی از ساختمان‌ ها دارای فضای تمرین و بدنسازی هستند اما هزینه‌ های بسیاری را از شهروندان می گیرند.

برای بدنسازی در خانه تلاش نمایید که یک فضای خلوت را برای خودتان انتخاب نمایید. برای مثال بدنسازی کنار تلویزیون، میز های شیشه‌ای، و لوازم دکوری اصلاً فکر خوبی نیست، زیرا ممکن است که هم به شما آسیب بزند و هم وسایل شما را خراب نماید. همچنین توجه نمایید که اگر می‌خواهید از ابزاری مانند تردمیل، دوچرخه‌ های ثابت، و وزن های گوناگون استفاده نمایید حتماً قبل از آن از این موضوع اطمینان حاصل فرمایید که کف خانه شما تحمل این وزنه ها را دارد و هنگامی ‌که وزنه ای از دست شما افتاد آسیب جدی به کف خانه شما وارد نخواهد شد.

نکاتی در رابطه با بدنسازی در خانه + تمرینات خانگی

تجهیزات و ابزارهای شروع بد‌نسازی در خانه

توجه نمایید که شما می‌توانید با هر وسیله‌ای که دوروبر شما است تمرین نمایید و حتی می‌توانید از آب معدنی و خاک برای خودتان یک دمبل درست کنید و از آن استفاده نمایید تا بتوانید عضلات خودتان را قوی‌تر نمایید. اما توجه نمایید که اگر شما توانایی این موضوع را دارید و می‌خواهید برای بلند مدت ورزش نمایید، دمبل‌ های کوچک را بخرید و از آن ‌ها استفاده نمایید. طناب نیز یک وسیله عالی و بسیار خوب برای تمرین می باشد که می‌تواند در فصول گرم به شما کمک نماید. همچنین توجه نمایید نرم کردن کف اتاقتان با کف‌ پوش هایی که در باشگاه‌ ها وجود دارد ممکن است به راحت ‌تر شدن تمرینات شما کمک نماید و بدنسازی در خانه را برای شما راحت‌تر کند.

توجه نمایید که حتماً برای تمرین از کفش کتانی استفاده نمایید و هیچ ‌گاه با پای برهنه تمرین نکنید. شما میتوانید از هر وسیله‌ای که اطراف شماست به‌‌ عنوان یک ابزار برای بدنسازی در خانه استفاده نمایید. شما نیازی ندارید که حساسیت به خرج دهید و هزینه‌ های زیادی را متحمل شوید تا بتوانید ابزاری را بخرید. با همان ابزار و وسایلی که در خانه دارید شما می‌توانید برای خودتان یک باشگاه کوچک راه بیندازید و بدنسازی در خانه را شروع نمایید.

ورزش ‌های مناسب برای بدنسازی در خانه

پیشتر نیز گفتیم که شما می‌توانید از ابزار های گوناگونی برای بدنسازی در خانه استفاده نمایید. برای مثال شما می توانید از تردمیل ها و یا دوچرخه‌ های ثابت استفاده کنید و آن‌ ها را بخرید و در اتاق خودتان قرار دهید. همچنین شما میتوانید به راحتی از طناب استفاده نمایید و روزانه حدود صد عدد طناب بزنید. همچنین ورزش‌ هایی هستند که به هیچ گونه ابزار و لوازمی نیاز ندارند و شما می توانید به‌ تنهایی آن ها را انجام‌ دهید. ورزش‌ هایی مانند دراز نشست، شنا، جاگینگ، جزو ورزش هایی هستند که می توانند برای برنامه بدنسازی شما بسیار مناسب باشند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید