دلگرم
امروز: شنبه, ۱۸ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۹ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
کارهایی که دخترها در ایران نمیتونند انجام بدهند!
8
ما در این مطلب میخواهیم با تصاویر هنرمندان نشان دهید که دختران چه کارهایی در ایران نمیتونند انجام بدهند با ما همراه باشید.

دختر، به انسان با جنسیت مؤنث گفته می‌شود. این واژه در سنین پایین و قبل از اتمام بلوغ (پیش از ۱۸ سالگی)، استفاده می‌شود. همچنین از واژهٔ دختر به عنوان فرزند دختر هم استفاده می‌شود. به دختر بالغ (بعد از ۱۸ سال)، زن می‌گویند.

کارهایی که دختران در ایران نمیتونند انجام دهند / الناز حبیبی

وئاد (زنده بگوری فرزند دختر) در میان اکثر قبایل عرب رایج بوده که پس از اسلام منسوخ شد.اعراب، عزت و افتخار را در داشتن فرزندان پسر می‌دانستند و نگهداری دختران را مایه ننگ و به همین دلیل آنها را می‌کشتند. هنگامی که وضع حمل زنی میان اعراب فرا می‌رسید، حفره ای در زمین حفر می‌کرد و بالای آن می‌نشست، اگر نوزاد دختر بود، آن را در میان حفره پرتاب می‌کرد و اگر پسر بود، آن را نگه می‌داشت.

کارهایی که دختران در ایران نمیتونند انجام دهند / خواننده گی

در یونان باستان دختران در نزد مردم نسبت به پسران بسیار غیرمفید دانسته می‌شدند برای همین بیشتر دیده می‌شد که خانواده‌ها فرزندان دختر خود را بر سر راه بگذراند و آن‌ها را در طبیعت رها کنند یا حتی به عنوان برده بفروشند که البته این کار در مورد پسران بسیار کمتر دیده می‌شد.

کارهایی که دختران در ایران نمیتونند انجام دهند / موتورسواری

روز ۱۱ اکتبر (۲۰ مهر) هر سال، روز جهانی دختر یا روز دختران شده‌است. این روز در سال ۲۰۱۲ و توسط سازمان ملل به صورت رسمی آغاز به کار شد. هدف از آن ایجاد فرصت‌های بیشتر اجتماعی، بهبود وضعیت تغذیه و سلامت دختر خانم‌ها و رفع نابرابری‌ها ذکر می‌شود.

کارهایی که دختران در ایران نمیتونند انجام دهند / ورزشگاه

روز دختر در ایران، اول ذیقعده مصادف با سالروز تولد فاطمه معصومه برگزار می‌گردد.

کارهایی که دختران در ایران نمیتونند انجام دهند / حجاب

کارهایی که دختران در ایران نمیتونند انجام دهند / خروج از کشوراین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.5 از 5 (8 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits