دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۰۶ ربيع الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۳ اکتبر ۲۰۲۲ میلادی
لیست داروهای غیر مجاز در سفر به خارج از ایران
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
داروهای غیر مجاز سفر خارجی چه داروهایی هستند؟ داروهای غیر مجاز سفر خارجی شامل دسته ای از داروها هستند که در ایران به راحتی تهیه می شوند. کدئین، متادون، مرفین و برخی از شربت های غیر مجاز در طی سفرهای هوایی ممنوع هستند.

داروهای غیر مجاز سفر خارجی

سفرهای هوایی در کنار مزایایی که دارند، می تواند معایبی نیز داشته باشد. در طی سفرهای اروپایی که خواهید داشت، ممکن است با برخی از قوانین عجیب و غریب رو به رو شوید.
پیش از داشتن یک سفر هوایی ان هم به دیگر کشورها باید ابتدا از مهم ترین قوانین در طی سفر و در کشور مقصد آگاه شوید. برخی از این ناآگاهی ها موجب اتلاف وقت برای شما و در نتیجه نرسیدن به پرواز می شود. برخی از پروازها دارای محدودیت هایی هستند که بهتر است از قبل درباره آن مطلع شوید.

کدام داروها محدودیت دارند؟

در برخی از سفرها داشتن برخی از داروها محدودیت داشته و در صورت همراه داشتن آن از پرواز جا می مانید. به طور کلی حمل دارو ممکن است با شرایط سختی همراه باشد. گاها برخی از داروهایی که به راحتی در داروخانه های ایران تهیه می شود، در سفرهای هوایی با محدودیت رو به رو شوند. در صورت توصیه های پزشکی است که تنها فرد می تواند این داروها را حمل کند.

داروهای غیر مجاز در سفر

کدئین:

با وجود اینکه این دارو به سادگی در داروخانه ها تهیه می شود، ممکن است دارای محدودیت هایی باشد. شما به هیچ عنوان این داروی غیر مجاز را نباید همراه داشته باشید. حمل این دارو دارای جریمه نقدی نمی باشد.

متادون:

این دارو نیز غیر مجاز بوده و یک داروی اعتبادآور است. افرادی که مواد مخدر مصرف می کنند این دارو را دارند. داشتن این دارو دارای جزای کیفری و جریمه نقدی نیز می باشد.

داروهای خواب آرو:

این دسته از داروها دارای محدودیت بوده و در طی پرواز نیز مصرف آن ها می توانید، خطرناک باشد. داشتن داروهای روان گردان و روان پریشی نیز در اینگونه از سفرها ممنوعیت دارد.

ممنوعیت دارویی در پروازهای خارجی

مرفین:

مرفین دسته ای دیگر از داروهای ممنوع است و دارای عوارض زیادی می باشد. حمل این دارو در پروازهای هوایی و به خارج از کشور می تواند با قوانین سختی همراه باشد. برخی از کشورهای اروپایی نسبت به این دارو حساسیت های زیادی نشان می دهند.
دسته ای دیگر از داروهای غیر مجاز سفر خارجی شامل تالامونال و نالوکسال هستند. دیفنوکسیلات نیز یک داروی رایج برای درمان اسهال بوده که دارای ممنوعیت می باشد. در سال های اخیر دسته ای از این داروها نیز قاچاق شده اند.

دکسترومتورفان
پنتازوسین
هیدروکسی‌زین
اپیوم
متیل فندیت
دکسترومتورفان‌پی
الفتانیل


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (2 رای)  
  • منبع
  • arga-mag.com
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است