دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۶ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۶ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
علت ایجاد مشکل نارسایی حاد کلیوی در پیروز یوز ایرانی چه بود؟
8
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پیروز (یوزپلنگ) در ابتدای بیماری خود میل به مصرف هیچ نوع غذایی نداشته و تنها چند روز بعد کمی آب خورده بود، پیروز توله یوز ایرانی سرانجام جان خود را از دست داد. اما علت بیماری کلیه و مرگ او چه بود؟

چرا «پیروز» مشکل کلیوی پیدا کرد؟

غلامرضا ابدالی درباره آخرین وضعیت جسمانی پیروز به خبرگزاری مهر اعلام کرده که «وضعیت پیروز همچنان مانند روز گذشته است و تیم درمانی از دامپزشکان ایرانی و خارجی وضعیت آن را بررسی کرده‌اند.» او گفته «از روزهای گذشته تاکنون پیروز میل به مصرف هیچ نوع تغذیه‌ای نداشته و تنها امروز صبح کمی آب خورده است. امروز هم آزمایشات تکمیلی از پیروز صورت می‌گیرد و از هر امکانی که در توان داریم برای بهبود وضعیت آن بکار گرفته‌ایم.»

وی با اشاره به صحبت‌هایی که درمورد مشکلات اخیر پیروز مطرح شده، از جمله مشکلات کلیوی، گفت: بر اساس بررسی‌های به عمل آمده، مشکل انسداد روده منتفی است و مشکل کلیوی دلیل بروز مشکل در سلامت پیروز شده است.

علت مرگ پیروز

سرپرست دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌وحش تاکید کرد که «پیروز در کما نیست و اکنون هوشیاری دارد». او ادامه داد: به دلیل اینکه پیروز شیر مادر نخورده، از ابتدای زندگی با مشکل کلیوی همراه بوده و با بزرگ‌تر شدنش، به تدریج این مشکل هم افزایش یافته است.

تلاش پزشکان در اتاق عمل بیمارستان دامپزشکی بی‌نتیجه ماند و پیروز در ۱۰ ماهگی بر اثر نارسایی کلیوی تلف شد.

«پیروز» در شامگاه جمعه ۵ اسفندماه به دنبال یبوست مزمن و مشکلات گوارشی توله یوز نر پارک پردیسان (پیروز) با مشورتی که با کارشناسان داخلی و خارجی صورت گرفته شد این توله یوز در شامگاه جمعه 5 اسفند ماه به بیمارستان دامپزشکی مرکزی، انتقال داده شده بود

منبع : اکو ایراناین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (8 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !