دلگرم
امروز: جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
ترفند اساسی برای نگهداری از کفش ها در پاییز و زمستان
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جای تعجب نیست که با نگهداری نادرست و استفاده مداوم و روزانه از کفش، عمر کفش به یک یا دو فصل بیشتر نمی رسد. با رعایت نکاتی می توان از کفش برای مدت طولانی تری استفاده کرد.

نگهداری پاییزی از کفش ها

پاییز دل آسمان بیشتر می گیرد و شاید بارش باران و گل و لای کف خیابان بهانه خوبی باشد برای رسیدگی به کفش هایی که آنها را هر روز زیر پا می گذاریم و هر روز و هنوز همراهمان هستند.

اگر کفش ها خیس شدند هرگز آنها را با بخاری یا هر وسیله گرمایشی دیگری خشک نکنید. ممکن است سفیدک یا به قول برخی شوره بزنند. بهتر است مقداری روزنامه باطله درون آنها بگذارید و سپس آنها را در مکانی که جریان هوای کافی وجود دارد، قرار دهید.

هیچگاه لکه های گل و لای را با کارد از روی کفش نتراشید.

نگهداری پاییزی از کفش ها

کفش ها را بعد ار هر بار پوشیدن در معرض هوا قرار داده و به اصطلاح آنها را باد دهید و داخل آن روزنامه بگذارید. روزنامه نه تنها عرق و رطوبت داخل کفش را به خود جذب می کند بلکه به منزله قالب مناسبی شکل کفش را حفظ می کند.

چگونه از کفش‌های خود در فصل زمستان محافظت کنیم؟

برای پاک کردن آثار چربی از روی کفش چرمی گوشه پارچه ای را آغشته به استون کنید و روی لکه چربی بمالید.

پس از بازگشت به خانه، گرد و خاک کفش های خود را پاک کنید. واکس زدن باعث درخشندگی و دوام رویه کفش می شود.

نگهداری پاییزی از کفش ها

از سیب زمینی خام در نگهداری و پاکیزه کردن کفش ها استفاده های گوناگونی می شود. اگر سطح خارجی کفش حسابی ساییده شده و به اصطلاح رنگ و روی آن رفته است و واکس نیز نمی گیرد ابتدا یک تکه سیب زمینی خام روی آن بمالید سپس واکس بزنید.

برای نرم کردن چرم کفش هایی که زیاد گران قیمت نیستند کافی است 2 سیب زمینی تمیز و خراشیده شده درون هر لنگه کفش قرار دهید و بگذارید بین 8 تا 10 ساعت در آنها بماند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است