دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۷ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
نیازها و مشکلات گیاه سانسوریا پاکوتاه
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سانسوریا پاکوتاه، با نام علمی Sansevieria Trifasciata، یکی از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی است که به دلیل مقاومت بالا و نیازهای نگهداری کم، به‌عنوان یک گیاه مناسب برای مبتدیان پرورش گیاهان شناخته می‌شود.

شرایط نگهداری سانسوریا پاکوتاه و مراقبت از آن

سانسوریا پا کوتاه نسبت به سایر انواع سانسوریا ، ارتفاع کم تری داره و در واقع یکی از کوچک ترین انواع سانسوریا به حساب میاد . این گونه برگ های سبز تیره و بسیار براقی داره که معمولا به شکل یک قیف هستن و به صورت یک بوته ی کوچک در کنار هم قرار گرفتن . علاوه بر این ، برگ های سانسوریا پا کوتاه ، نسبتا پهن هستند .

اگر به فکر مراقبت از این گلهای آپارتمانی پاکوتاه افتاده اید باید بگوییم که نگهداری سانسوریا پا‌ کوتاه کار پیچیده‌ای نیست. طول عمر، شادابی و طراوات سانسوریای شما در گرو رعایت‌ و‌ توجه به نکات مهم این مقاله است؛ پس هوش و حواستان را جمع کنید تا به راحتی محل کار یا خانه خود را زینت ببخشید.

شرایط نگهداری سانسوریا پاکوتاه و مراقبت از آن

نیازهای سانسوریا پاکوتاه

نور
سانسوریا پاکوتاه به نور متوسط تا کم نیاز دارد. می‌توانید آن را در یک مکان روشن و دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید. نور مستقیم خورشید می‌تواند باعث سوختگی برگ‌های گیاه شود.

آبیاری
سانسوریا پاکوتاه به آبیاری کمی نیاز دارد. اجازه دهید خاک گیاه بین دو آبیاری کاملاً خشک شود. آبیاری بیش از حد می‌تواند باعث پوسیدگی ریشه‌های گیاه شود.

خاک
خاک مناسب برای سانسوریا پاکوتاه، خاکی با زهکشی خوب است. می‌توانید از ترکیبی از خاک معمولی باغبانی، شن و پرلیت برای کاشت این گیاه استفاده کنید.

دما
سانسوریا پاکوتاه به دمای بین 16 تا 24 درجه سانتیگراد نیاز دارد. این گیاه می‌تواند در دمای پایین‌تر نیز زنده بماند، اما رشد آن کند می‌شود.

کوددهی
در صورت تمایل، می‌توانید در فصل رشد (بهار و تابستان) هر دو ماه یک بار، گیاه را با کود مایع محلول در آب کود دهید.

تعویض گلدان
سانسوریا پاکوتاه به رشد سریعی ندارد. به همین دلیل، نیازی نیست گلدان آن را به‌طور مکرر تعویض کنید. فقط زمانی که ریشه‌های گیاه از سوراخ‌های زهکشی گلدان خارج شوند، نیاز به تعویض گلدان دارید.

سانسوریا پاکوتاه: نکاتی از نگهداری تا روش تکثیر

سانسوریا پاکوتاه: نکاتی از نگهداری تا روش تکثیر

سانسوریا پاکوتاه را می‌توان به‌راحتی از طریق قلمه برگ تکثیر کرد. برای این کار، یک برگ سالم و بدون آسیب را از گیاه جدا کنید و آن را در خاکی با زهکشی خوب بکارید. قلمه برگ را به‌طور منظم آبیاری کنید تا ریشه‌دار شود.

مشکلات گیاه سانسوریا پاکوتاه

از جمله مشکلات شایع سانسوریا پاکوتاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

برگ‌های زرد: زرد شدن برگ‌ها می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله آبیاری بیش از حد، کمبود نور یا کوددهی بیش از حد باشد.
پوسیدگی ریشه: پوسیدگی ریشه می‌تواند به دلیل آبیاری بیش از حد یا خاک نامناسب ایجاد شود.
سوختگی برگ‌ها: سوختگی برگ‌ها می‌تواند به دلیل نور مستقیم خورشید ایجاد شود.

با رعایت شرایط نگهداری مناسب، می‌توانید سانسوریا پاکوتاه خود را سالم و شاداب نگه دارید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits