مجله دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۷ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۹ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
جدیدترین تصویر از پیروز!
5
"پیروز" تنها توله یوزپلنگ باقی مانده از "ایران" ، روز به روز در حال رشد و جست‌و‌خیز است و به گفته علیرضا شهرداری، پرستار پیروز روند درمان و رشد آن بهبود یافته است.در این کلیپ میتوانید ببینید چقدر بزرگ شده است.

پیروز ۱۱ اردیبهشت در پارک ملی توران واقع در استان سمنان به همراه ۲ توله دیگر به صورت تکثیر در اسارت متولد شدند. دو توله اول در روزهای اول تلف شدند و پیروز با تلاش متخصصین زنده ماند. چهار روز پس از تولد توله اول تلف شد، نگهداری توله دوم و سوم نیز از روز چهارم به مدت شش روز به علیرضا شهرداری سپرده شد. دلیل اصلی تلف شدن دو توله یوز دیگر سزارین و نخوردن شیر مادر بود. پیروز برای تکثیر در اسارت متولد شده‌است.

یوزپلنگ /پیروز

پیروز با کمک و پرستاری تیمارگر و امدادگر حیات وحش علیرضا شهرداری و علی عمارلویی در پارک حیات وحش پردیسان نگهداری می‌شود.پیتر کالدوِل دامپزشک آفریقایی و بابک باستانی نیز روزانه شرایط جسمانی پیروز را پایش و نیز در نگهداری پیروز همراهی می‌کنند.پس از تلف شدن توله دوم، سازمان حفاظت محیط زیست تصمیم گرفت که پیروز را به تهران که شرایط و امکانات مناسب‌تری نسبت به توران دارد منتقل کند تا شاید بتوان از این طریق از تلف شدن توله یوز سوم جلوگیری کرد.پیروز تا ۶ ماهگی در تهران می‌ماند و در صورت رفع مشکلات بعد از ۶ ماهگی ممکن است که به پارک ملی توران منتقل شود.
این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (5 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است