مجله دلگرم
امروز: جمعه, ۰۴ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۱ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۲۴ مارس ۲۰۲۳ میلادی
شگرد جالب حواصیل سیاه برای ماهیگیری!
2
حواصیل سیاه یک شیوه شکار جالب دارد که شکار کانوپی نام دارد. در این شیوه شکار از بال‌هایش مانند چتر استفاده می‌کند و از سایه ای که برای جذب ماهی ایجاد می‌کند استفاده می‌کند.

یک حواصیل آفریقایی است. این پرنده دارای متوسط (۴۲٫۵–۶۶ سانتی‌متر قد است)، این حواصیل در مناطق جنوب صحرای آفریقا از جمله ماداگاسکار وجود دارد، و ترجیح می‌دهد در آب‌های کم عمق مانند لبه‌های دریاچه‌های آب شیرین و حوضچه‌ها ماهی بگیرد. همچنین ممکن است در تالاب‌ها، لبه‌ رودخانه‌ها، زمین‌های برنجی و چمنزارهای فصلی یافت شود. در مناطق ساحلی، ممکن است در طول رودخانه‌های جزر و مد و یونجه، دریاچه‌های قلیایی و آپارتمان‌های جزر و مدی در حال تغذیه یافت شود. محدوده زیست آن بین سنگال و سودان و جنوب است. عمدتاً در نیمی از شرق قاره آفریقا یافت می‌شود. همچنین در یونان نیز مشاهده شده‌است.

ماهیگیری حواصیل سیاه

ماهیگیری حواصیل سیاه

حواصیل سیاه (Black Heron) یک شیوه شکار جالب دارد که شکار کانوپی نام دارد. در این شیوه شکار از بال‌هایش مانند چتر استفاده می‌کند و از سایه ای که برای جذب ماهی ایجاد می‌کند استفاده می‌کند. برخی از حواصیل‌های سیاه به تنهایی غذا می‌خورند، در حالی که بیشتر در گروه‌هایی تا ۵۰ تایی تغذیه می‌کنند، بیشترین تعداد گزارش شده در یک گروه ۲۰۰ عدد است. حواصیل سیاه، معمولاً روزها شکار می‌کند اما غروب خورشید را بیشتر ترجیح می‌دهد. غذای اصلی حواصیل سیاه ماهی کوچکی است، همچنین حشرات آبزی، میگو و دوزیستان را می‌خورد.

ماهیگیری حواصیل سیاه

ماهیگیری حواصیل سیاه

این حواصیل سیاه در حال ماهیگیری است، از بال های خود برای ساختن چتر برای کاهش تابش خیره کننده و ایجاد دید بیشتر استفاده می کند. همچنین یک تله احتمالی برای ماهی هایی است که می خواهند در سایه پنهان شوند. این رفتار تغذیه سایبان نامیده می شود.در اینجا میتوانید کلیپی از این پرنده زیبا را در حال ماهیگیری ببینید.
این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است