دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۳ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۸ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی
تزیین خانه با دیوارهای بورگوندی
1
زمان مطالعه: 8 دقیقه
رنگی برای دیوارهای خانه شما وجود دارد که می تواند اتاق ها را گرم و دلپذیر کند. ما در مورد یک تفاوت ظریف واقعاً تصفیه شده صحبت می کنیم: بورگوندی! در این پست به نحوه مطابقت رنگ اتاق های منزل با رنگ قرمز شرابی بورگوندی خواهیم پرداخت.

دیوارهای بورگوندی، بهترین ترکیب رنگ قرمز شرابی برای خانه

رنگ بورگوندی برای دیوارها یک انتخاب قهرمانانه است. این رنگ به لطف رنگ های قوی آن، تند، گرم و فراگیر است که فقط می‌تواند نشان دهنده فردی مصمم با خلق و خوی عالی مانند شما باشد.
بوردو سایه تیره و مات قرمز است که از پیوند بین قهوه ای و بنفش به وجود می آید. رنگی با خاصیت پلاستیکی شدید است که در داخل رنگ خود، لمس نامحسوس بنفش نیز وجود دارد.

قرمز تیره، حسی و غنی است، مانند شرابی که نام خود را از آن گرفته است: دارای ظرافت های رنگی یکسان خود میباشد. ما در مورد معروف ترین منطقه شراب در فرانسه، یعنی شهر بوردو صحبت می‌کنیم. رنگ آن تقریباً عطر و طعم شراب و انگور رسیده را تداعی می‌کند. این سایه عمیق توانایی ایجاد ترکیب های رنگی منحصر به فرد را دارد که از رنگ های خاکی تا بنفش را شامل می شود.

انتخاب رنگ شرابی بورگوندی برای دیوارها به معنای هدف گرفتن رنگی است که چیزی اصیل و سلطنتی را نیز نشان میدهد، با توجه به اینکه در ابتدا رنگ شرابی در میان نجیب زادگان و حاکمان اروپایی بسیار محبوب بود و بیش از همه از آن برای لباس های خود و همچنین برای طراحی دیوارها و مبلمان استفاده می کردند.

دیوارهای بورگوندی

چه ترکیبی با دیوارهای بورگوندی؟ برای دیوار چه رنگ هایی را با قرمز شرابی ترکیب کنیم؟

اگر چه این یک سایه بسیار شدید و تعیین کننده است، بورگوندی خود را به ترکیب های متعددی می رساند. عمدتاً با:

خاکستری: با این رنگ میتوانید از هر نظر فضاسازی کنید. از همه سایه ها استقبال می شود، به خصوص خاکستری روشن، یکی از سایه های خنثی درجه یک برای ترکیب با قرمز شرابی.

سفید: میتواند هماهنگی زیادی با رنگ شرابی داشته باشد، اما گاهی اوقات میتواند در برخی محیط ها با عمق این رنگ تداخل پیدا کند. از آن در قسمت نشیمن اجتناب کنید، در حالی که می تواند در حمام عالی باشد.

بژ: رنگی به عمق و نوستالژیک بورگوندی، از آنجایی که با پاییز همراه است، فقط می تواند از رنگ بژ و اسرار جهان آن استقبال کند.

صورتی: رنگ صورتی، و همچنین پرشور، همچنین عاشقانه، بورگوندی کاملاً صورتی را در بر می‌گیرد، به خصوص در سایه های ظریف و پاستلی آن.

ارغوانی: همچنین می‌تواند به خوبی با رنگ ارغوانی، ترجیحاً در نوع روشن‌تر آن، به منظور ایجاد کنتراست خوبی با اعماق آن، متصل شود. این رنگ با رنگ ارغوانی هماهنگ است، دقیقاً به این دلیل که این رنگ نشاط قرمز و آرامش آبی را با خود به ارمغان می آورد.

قهوه ای: اگر یک مبلمان کلاسیک مدرن را برای خانه خود انتخاب کرده اید، قهوه ای و شرابی می توانند به طرز باورنکردنی برخورد کنند. هیچ رنگی بهتر از اینها وجود ندارد که بتواند حال را تفسیر کند، اما شکوه گذشته را فراموش نکند.

خردلی: لحنی گرم، پرانرژی و محرک مانند خردل فقط می‌تواند جذب و با شدت بورگوندی ترکیب شود.

اخرایی: به زبان بورگوندی صحبت می کند، می تواند یکی از جفت های روح آن باشد. رنگ اخرایی، مانند بورگوندی، تفاوت‌های ظریفی از شخصیت است و تن آن، که می‌تواند از زرد طلایی تا قهوه‌ای روشن متفاوت باشد، همه فضا را برای بیان خود در روح سلطنتی این قرمز عمیق پیدا می‌کند.

دکوراسیون داخلی به سبک بورگوندی

سبز نفتی: اعماق اقیانوس ها با زمین برخورد می‌کنند و عاشق می‌شوند. این بازی زندگی است که حتی در رنگ ها هم تکرار می‌شود. این دو سایه، شرابی و آبی، برای با هم بودن متولد شدند.

معمولا ترکیب بورگوندی با رنگ هایی مانند رنگ های فلورسنت، آبی روشن و نارنجی روشن توصیه نمی‌شود، مگر اینکه بخواهید خلاف تمام قوانین عمل کنید و حتی با رنگ های متضاد امتحان کنید.

دیوارهای بورگوندی برای اتاق نشیمن؟

بله، یک رنگ عالی برای تجهیز اتاق نشیمن مدرن شما، هر فعالیتی که دوست دارید انجام دهید: مطالعه، سینما، موسیقی یا استراحت ساده. رنگ قرمز شرابی برای دیوارهای اتاق نشیمن برای فردی مثل شما که فردی با شخصیت است که می‌خواهد نه تنها از نظر حرفه‌ای، بلکه در زندگی خود را نیز تثبیت کند، ایده‌آل است.

تناژهای قهوه ای مخملی که با بنفش و قرمز مایل به قهوه ای مخلوط شده اند، رنگی را ایجاد کرده اند که نمی توان آن را با هیچ رنگ دیگری اشتباه گرفت. دیوارهای بورگوندی در اتاق نشیمن انتخاب مناسبی برای سبک های مختلف خواهد بود: از کلاسیک تا مدرن، از کلاسیک تا صنعتی.

دیوار بورگوندی نه تنها با چوب، بلکه با فلز، شیشه، رزین و پارچه نیز به خوبی پیوند می‌خورد.

قرمز شرابی بورگوندی در آشپزخانه؟

بله، رنگ قرمز شرابی را میتوان با ترئینات چوبی یا سرامیکی سیاه و سفید ترکیب کرد. همچنین می‌توانید از این رنگ برای کاشی های آشپزخانه و همچنین برای پوشش دیوار اجاق ها استفاده کنید که به لطف الگوهای فراوانی که امروزه در بازار وجود دارد، به خصوص در ظروف سنگ چینی، واقعاً می توانید تأثیر فوق العاده ای را ایجاد کنید.

قرمز شرابی بورگوندی در آشپزخانه؟

اگر یک آشپزخانه شیک کانتری را انتخاب کرده اید، این رنگ انتخاب مناسبی خواهد بود، نه تنها به این دلیل که به خوبی با چوب همخوانی دارد، بلکه به این دلیل که سایه های متعدد آن، اغلب نزدیک به رنگ های خاکی و سایر رنگ های بنفش، می تواند بازی های رنگی ایجاد کند. در فضای آشپزی شما، بسیار نزدیک به آنهایی که در طبیعت می بینید. آشپزخانه های شیک کانتری سبکی دارند که بوی روستا و چیزهای خوب می دهد. و سپس، اگر آشپزخانه نیست، رنگ شراب را کجا قرار دهیم؟ جایی بهتر از این وجود ندارد که او را در خانه احساس کند.

دیوارهای بورگوندی در اتاق خواب؟

رنگ شرابی برای دیوارهای اتاق خواب رویایی شما ایده آل است زیرا گرم و پوشاننده است، به نوعی از شما محافظت می‌کند. مثل پاییز مالیخولیایی است، صمیمی است، اما مهمتر از همه به نور بسیار حساس است. اگر اتاق خواب شما بسیار روشن است، آن را ترجیح دهید، به طوری که در طول روز، رنگ شرابی نور مورد نیاز خود را برای نشان دادن با تمام قدرت خود بگیرد، در حالی که در شب، زمانی که نور کمی وجود دارد، می تواند محیط تاریک تری ایجاد کند. ، جایی که رها کردن خود در آغوش تخت خواب راحت تر است.

اگر عاشق مخمل هستید، می توانید در این اتاق و همچنین در اتاق نشیمن، (اگر دکور کلاسیک را انتخاب کرده اید) با رنگ شرابی برای پارچه ها نیز بازی کنید. رنگ شرابی همیشه با اشراف و تجمل همراه بوده است، دقیقاً به این دلیل که توسط طبقات ثروتمند در جامعه گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفت، به ویژه رنگی بود که توسط سران کشورها و مقامات عالی انتخاب می‌شد. در آن زمان بورگوندی رنگ قدرت بود.

حمام: دیوارهای شرابی

در حمام، دیوارهای شرابی انتخاب جسورانه‌ای هستند، اما جلوه‌ای عالی دارند: اگر تصمیم گرفته‌اید اتاق استراحت خود را با سبکی مدرن تجهیز کنید، می‌توانید آن را در صورت ترکیب با خاکستری تیره و مشکی، و با تزئینات طلایی زیبا کنید. بوردو رنگی گرم و ظریف است که در عین حال می داند چگونه غالب باشد.

دیوارهای شیک و خاص

در حمام، با دیوارهای شرابی خود، می توانید امتحان کنید:

دیوارهای بژ و شرابی: تصور کنید در حالی که در وان حمام کوچک خود در مرکز اتاق استراحت می‌کنید، خود را به داخل تاج گل و در میان گلبرگ های یک گل زیبای قرمز تیره و تند رها کنید.

دیوارهای بورگوندی روشن: آرامش شما به لطف یک رنگ محصور شکل می‌گیرد، اما در عین حال به نور بازتر است، زیرا نرم تر میباشد.

دیوارهای شرابی و سفید: این تضاد رنگی آشکار شما را به فکر وا می دارد. خوب خواهد بود که خود را در لباس سفید رها کنید و سپس در رنگ بورگوندی شدید فرود بیایید.

حتماً بخوانید:
چه رنگ‌هایی برای اتاق پذیرایی بهتر است؟

چه رنگ‌هایی برای اتاق پذیرایی بهتر است؟

برای رنگ اتاق پذیرایی با دکوراسیون کلاسیک می توانید از انواع رنگ های کرم و خاکستری و آبی و زرد و سبز و قرمز استفاده کنید. رنگ های خنثی نظیر سفید و…

دیوارهای بورگوندی و خاکستری: انتخابی شیک و سلطنتی. این دو رنگ را در لوازم جانبی مبلمان نیز جایگزین کنید.

دیوارهای بورگوندی و عاجی: مجلل رنگ کبود در ظرافت عاج منعکس شده است.

دیوارهای بورگوندی و طلایی: یک حمام سلطنتی تر. روی یک الگوی زیبا با کاغذ دیواری های مدرن تمرکز کنید،

انتخابی که به دلیل مقاومت آنها در برابر گرما و رطوبت نیز نشان داده شده است. شما باید هیچ تردیدی نداشته باشید. فقط می‌توانید با انتخاب در میان امکانات بی نهایتی که امروز بازار به شما ارائه می دهد گم شوید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits