دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۱ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۰ اوت ۲۰۲۲ میلادی
بیوگرافی حاج محمود کریمی مداح معروف از بنایی تا نوحه خوانی
19
زمان مطالعه: 7 دقیقه
محمود کریمی یکی از معروف ترین مداحان کشور است و با نوای دلنشین خود در مراسم های مختلف نوحه خوانی می کند. با ما باشید تا شما را با زندگینامه او آشنا نماییم.

بیوگرافی حاج محمود کریمی

حاج محمود کریمی را همه ی ما می شناسیم. او در زمینه مداحی و نوحه خوانی فعالیت دارد و در مناسبت های مختلف مخصوصا در ایام محرم و صفر نوحه های او را گوش می کنیم.

در بیوگرافی حاج محمود کریمی لازم به ذکر است که ایشان در سال 1347 در تهران متولد شد و دارای سه برادر به نام های احمد، محمد و حسین می باشد. البته او به جز این سه برادر، یکی از برادران خود را در جنگ های تحمیلی از دست داده است.

بیوگرافی حاج محمود کریمی مداح اهل بیت

خانواده حاج محمود کریمی

محمود کریمی در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد. پدر او یکی از معتمدهای محل بود و همه او را می شناختند. در اوایل انقلاب پدرش در مساجد حضوری فعال داشت و پس از شروع جنگ ایران و عراق به جبهه رفت و سال ها برای دفاع از این مرز و بوم جنگید.

در نهایت در سال 1361 در عملیات فتح المبین پدرش مفقود الاثر شد و همچنین یکی از برادرانش به نام ابوالفضل کریمی نیز در سال 1365 در عملیات کربلای 5 به شهادت رسید.

بیوگرافی حاج محمود کریمی مداح

کارگری و بنایی محمود کریمی در دوران نوجوانی

همانطور که گفته شد، پدر محمود کریمی مفقودالاثر شد و به همین دلیل او باید کار می کرد تا کمک خرج خانواده باشد. در دوران نوجوانی به کار بنایی و کارگری مشغول شد و در کنار کارهای ساختمانی، درس هم میخواند.

او سخت تلاش می کرد که بتواند خرج خانواده و تحصیلش را درآورد و بتواند علاوه بر کار کردن، درسش را نیز بخواند.

زندگینامه حاج محمود کریمی

زندگینامه محمود کریمی

مشغول شدن حاج محمود کریمی به شغل معلمی

محمود کریمی پس از اینکه دیپلم خود را گرفت، توانست در آموزش و پرورش به عنوان معلم مشغول به کار شود. او در مدارس متوسطه به معلمی پرداخت و چند سال در این حرفه فعالیت نمود.

او علاوه بر معلمی، به دلیل علاقه شدیدی که به اهل بیت داشت، در مسجد محل و مدرسه، نوحه خوانی می کرد و به این کار بسیار علاقمند بود. او از سال 1364 تا 1373 معلم تربیتی دبستان محمد منتظری در خیابان بهشتی تهران بود.

در زندگینامه محمود کریمی لازم به ذکر است که او دانشجوی مدیریت صنعتی دانشگاه علامه طباطبایی بود که انصراف داد و در زمینه معارف اسلامی فعالیت کرد.

بیوگرافی محمود کریمی

شغل فعلی محمود کریمی

همه ی ما محمود کریمی را به عنوان مداح اهل بیت می شناسیم و او را به این شغل شناخته ایم. اما لازم است بدانید که مداحی شغل اصلی محمود کریمی نیست و او از این راه امرار معاش نمی کند.

محمود کریمی که دوران نوجوانی خود را به شغل بنایی و کارگری مشغول بود، اکنون در بازار سفال و آجر فعالیت می کند و در فعالیت های صنعتی حضور دارد. او مداحی را به دلیل علاقه انتخاب نموده و به عنوان شغل اصلی به آن نگاه نمی کند.

همسر حاج محمود کریمی

همسر و فرزند حاج محمود کریمی

محمود کریمی در اوایل دهه هفتاد یعنی زمانی که حدود 23 سال داشت، ازدواج کرد و وارد زندگی جدیدی شد. حاصل ازدواج او دو فرزند یک پسر و یک دختر است که پسر ایشان داوود کریمی نیز به راه پدر ادامه داد.

او نیز مداح اهل بیت است و به این کار علاقه زیادی دارد.

بیوگرافی محمود کریمی مداح

بیوگرافی کامل حاج محمود کریمی

شروع نوحه‌ خوانی محمود کریمی

همانطور که گفتیم، محمود کریمی بسیار به شغل مداحی و نوحه خوانی علاقه داشت. این علاقه تا حدی بود که از سن 7 سالگی و در کودکی مداحی می کرد. او برای اولین بار در یک مسجد در شاهین شهر اصفهان مداحی کرد و پدرش به او دو تومان داد.

همچنین محمود کریمی قاری قرآن نیز بود و به خوبی قرآن می خواند. او علاوه بر مداحی، مرثیه سرایی هم می کند و اکثر شعرهایی که می خواند را خودش می گوید.

زندگینامه محمود کریمی مداح

نحوه شهرت محمود کریمی

حاج محمود کریمی به دلیل علاقه زیادی که به مداحی داشت، برای موفقیت در این راه بسیار تلاش می کرد و به همین دلیل مورد توجه افراد محله قرار گرفت. او کم کم در دسته های عزاداری نوحه خوانی را شروع کرد.

اما شهرت محمود کریمی به اوایل دهه هفتاد برمی گردد. او در آن زمان در مسجد محله مشغول به نوحه خوانی بود که بعد از آن کلیپ مداحی او منتشر شد و در تهران دست به دست چرخید و در سراسر کشور منتشر شد.

مردم با دیدن آن کلیپ به مداحی ایشان علاقمند شده و همین امر باعث شد تا او به یک چهره معروف در زمینه مداحی تبدیل شود و جایگاه خاصی در زمینه مذهبی بدست آورد.

اما به دلیل سبک خاص نوحه خوانی محمود کریمی و شعرهای بامحتوا و مفهومی ویژه، او از سایر مداحان متفاوت شد و حتی کلیپ های او در رسانه های ملی نیز پخش شد و توانست مداح بیت رهبری شود و در بسیاری از مراسم های بیت رهبری مداحی کند.

بیوگرافی حاج کریمی مداح معروف

حاج محمود کریمی کیست ؟

ماجرای تیراندازی محمود کریمی

در اوایل سال 1392 یک خبر در رسانه های ملی پخش شد که در آن ذکر شد یک مداح معروف در اتوبان بابایی به یک خودرو تیراندازی کرده است. پس از مدتی برخی از سایت ها نام آن مداح را ذکر کردند.

در این سایت ها گفته شد که محمود کریمی در آن اتوبان به یک خودرو 206 تیراندازی کرده است. ماجرای این تیراندازی چنین ذکر شد که آن خودرو به محمود کریمی اجازه سبقت گرفتن نمی داد و محمود کریمی مدام چراغ میزد.

در نهایت وقتی به یک تونل رسیدند، از خودرویی که حامل محمود کریمی بود چند تیر هوایی شلیک شد و یکی از آن ها به خودرو 206 برخورد کرد. البته درمورد علت این تیراندازی هر کدام از سایت ها روایت مختلفی را ذکر نمودند که نمی توان آن ها را تایید یا تکذیب کرد ولی در نهایت مشخص شد که آن حادثه شایعه بوده است.

زندگی شخصی حاج محمود کریمی

دیدگاه محمود کریمی درمورد سیاست

محمود کریمی معتقد است که مداحان باید در کارهای سیاسی دخالت کنند و در آن مسائل اظهار نظر نمایند. او در سال 1391 در یک مصاحبه گفت:

در پاسخ به آقایانی که می‌گویند مداحان نباید در کار سیاست دخالت کنند من پاسخ می‌دهم که خودشان در سیاست دخالت نکنند چون این حرفشان از بی‌ سوادی سیاسی‌ شان نشأت می‌گیرد بهتر است به کار خودشان برسند.

چون ما این بینش را داریم که در سیاست اظهار نظر کنیم، ولی آن‌ها ندارند.

بچه های محمود کریمی

زندگی شخصی حاج محمود کریمی

فعالیت ورزشی محمود کریمی

در زندگینامه محمود کریمی این نکته حائز اهمیت است که ایشان در زمینه ورزشی فعالیت پررنگی دارد و در رشته جودو فعال است. او دارای کمربند مشکی دان دو جودو است و در رشته شیت ‌ذن کاراته هم کمربند سیاه، دان ۵ دارد و به ورزش شنا نیز علاقه دارد.

محمود کریمی

بیماری حاج محمود کریمی

اخیرا خبری درمورد بیماری محمود کریمی منتشر شده است. به گفته پسر ایشان، داوود کریمی، حاج محمود حدود 12 الی 13 سال از مشکل شنوایی رنج می برد اما این اواخر این مشکل شدیدتر شد و عفونت به بخش از جمجمه رسید.

به همین دلیل پزشک برای او عمل جراحی تجویز کرد و ایشان عمل شدند و حالشان خوب است.

اینستاگرام حاج محمود کریمی

بیماری حاج محمود کریمی چیست ؟

آثار محمود کریمی

  • حدیث باب عشق: گلچینی از مداحی‌ های محمود کریمی، روح‌الله گائینی (گردآورنده)، ناشر: فاروس
  • عطر سیب، مجموعه نوحه محرم الحرام ۱۴۲۵ با سبک های محمدرضا طاهری و محمود کریمی، همراه با نوار سبکها، محمد ابوالفتحی، ناشر: سبحان – ۱۳۸۲
  • گل واژه‌های فاطمیه ۳، شامل اشعار و مراثی ایام فاطمیه، همراه با صدای برادران منصور ارضی، محمد طاهری، محمود کریمی، احمد واعظی، ناشر: افق فردا – ۱۳۸۳
  • گل واژه‌های رجب شامل جدیدترین اشعار ماه رجب همراه با صدای برادران: حاج محمد طاهری، حاج محمود کریمی، حاج احمد واعظی، مؤسسه فرهنگی ثقلین، ناشر: حلم
  • گل واژه‌های شعبان شامل جدیدترین اشعار ماه شعبان همراه با صدای برادران: حاج محمد طاهری، حاج محمود کریمی، حاج احمد واعظی، مؤسسه فرهنگی ثقلین، ناشر: حلم
این تنها بخشی از آثار حاج محمود کریمی است و ایشان آثار بسیاری در کارنامه هنری خود دارد.

زندگی خصوصی محمود کریمی

اینستاگرام محمود کریمی

https://www.instagram.com/mahmuudkarimi/

عکس های محمود کریمی

گالری تصاویر محمود کریمی

محمود کریمی

بیوگرافی محمود کریمی

زندگینامه محمود کریمی

همسر محمود کریمی

فرزندان محمود کریمی

عکس های محمود کریمی

عکس های شخصی محمود کریمی

اینستا محمود کریمی

عکس های حاج محمود کریمی

حاج محمود کریمی

زندگینامه حاج محمود کریمی

بیوگرافی حاج محمود کریمی

محمود کریمی مداحاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (19 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است