دلگرم
امروز: جمعه, ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۳ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۲ اوت ۲۰۲۲ میلادی
فیزیوتراپی‌ هایی که نیاز به مراجعه حضوری ندارند
0
زمان مطالعه: 9 دقیقه
همه ما در مراحلی از زندگی دچار بیماری شده‌ایم ، اگر درمان بیماری شما فیزیوتراپی و توانبخشی در منزل است؛ از همین امروز می‌توانید درمان خود را شروع کنید.

در بعضی مواقع نیاز است؛ که برای درمان بیماری، از فیزیوتراپی کمک بگیریم. فیزیوتراپی یک شیوه توانبخشی است که با هدف بهبود اندام‌ها و عملکرد آن‌ها استفاده شده؛ و علاوه بر بهبود کیفیت زندگی افراد، از آسیب‌های احتمالی نیز جلوگیری میکند. دیسک کمر، آسیب دیدگی گردن، در رفتگی، شکستگی، سکته قلبی، سکتی مغزی، خارپاشنه و.. تعدادی از مشکلاتی هستند که با استفاده از فیزیوتراپی بهبود می‌یابند. اما در مواردی، بیمار به دلایلی مثل ترافیک‌های سنگین، مسیر‌های طولانی، ناتوانی در راه رفتن و... از مراجعه به مطب فیزیوتراپی سر باز می‌زند. در اینجا می‌توانید به ‌جای ترک درمان، فیزیوتراپی در منزل را جایگزین کنید. ما در آسانیسم این خدمت را با بهترین کیفیت و با فیزوتراپیست‌های خانم و آقا در منزل شما انجام می‌دهیم؛ برای استفاده از این خدمت کافی است سفارش خود را ثبت کنید.

فیزیوتراپی در منزل بدون مراجعه به مراکز درمانی

اگر به دلیل کهولت سن یا پا درد و ناتوانی در راه رفتن، توانایی مراجعه به مراکز فیزیوتراپی را ندارید؛ یا از بیماری با قرار گرفتن در اماکن شلوغ، نگران هستید؛ می‌توانید از سرویس فیزیوتراپی در خانه آسانیسم بهره ببرید. همکاران ما، برای ارائه این خدمت، تدابیر لازم را دیده و به همراه لوازم فیزیوتراپی در منزل، در محل حاضر می‌شوند. استفاده از این خدمت مزایای زیادی برای شما عزیزان دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

  • صرفه جویی در زمان و هزینه

بعضی از افراد در نقاط دوری نسبت به مراکز فیزیوتراپی قرار گرفته‌اند؛ یا باید زمان زیادی را در ترافیک و پشت چراغ قرمز بگذرانند. در چنین شرایطی بیمار و همراه او، علاوه بر نگرانی برای دیر رسیدن، برهم خوردن برنامه ریزی و... باید هزینه زمانی و پولی زیادی بپردازند. برای جلوگیری از این هزینه‌ها کافی است فیزیوتراپی در منزل را جایگزین مراجعه حضوری کنید.

  • معطوف شدن توجه پزشک به عزیزان شما

زمانی که بیمار برای درمان به مطب فیزیوتراپی مراجعه می‌کند؛ با انبوهی از بیماران مواجه خواهد بود. او علاوه بر منتظر ماندن در صف بیماران، سهم کمی از زمان متخصص را در اختیار خواهد داشت زیرا پزشک باید زمان خود را بین مراجعه کنندگان تقسیم کند. این درصورتی است که اگر متخصص به منظور درمان بیمار، به منزل شما مراجعه کند؛ تمام زمان و توجه او متعلق به بیمار شما خواهد بود.

  • آموزش اعضای خانواده

برای نتیجه دادن درمان فیزیوتراپی، باید تمرینات به صورت مداوم و حتی در نبود پزشک، با توجه به دستورات او انجام شود. هنگامی که پزشک در منزل شما حضور می‌یابد؛ این امکان برای اعضای خانواده بیمار فراهم می‌شود که آموزش‌های لازم را ببینند و در عدم حضور پزشک، بتوانند به بیمار در انجام تمرینات کمک کنند.

  • امکان مدیریت بهتر برنامه‌ها

از معایب درمان فیزیوتراپی، اتلاف زمان زیاد است؛ چراکه شما باید هرروز به کلینیک درمان مراجعه کرده و زمان زیادی را در طول راه و مطب هدر بدهید. اگر به‌جای حضور شما در مطب، پزشک در منزلتان حضور یابد این مشکل تا حدود زیادی برطرف خواهد شد.

فیزیوتراپی در منزل چگونه انجام می شود؟

مراحل فیزیوتراپی، با حضور پزشک در منزل بیمار همانند مراحل درمان در مطب است. فیزیوتراپیست‌های مجرب آسانیسم ، خدمات را با به بهترین شکل، و با استفاده از بهترین دستگاه فیزیوتراپی در منزل شما ارائه می‌دهند. آن‌ها پس از حضور در منزل شما، وضعیت بیمار را به خوبی مورد بررسی قرار داده؛ و از او درباره سابقه بیماری و زمان شروع مشکلات جسمی و درد سوال می‌پرسند. پس از تشخیص وضعیت بیمار و بیماری او، زمان لازم و تعداد جلسات درمان مشخص می‌شود. پزشک، شیوه درمان مناسب را تشخیص داده و درمان را آغاز می‌کند.

انواع خدمات فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی برای درمان مشکلات زیادی استفاده می‌شود؛ به همین دلیل، آسانیسم خدمات مختلفی از درمان فیزیوتراپی را در اختیار متقاضیان قرار دهد. این خدمات توسط متخصصان خانم و آقا، که در این حوزه مدرک تخصصی دارند ارائه می‌شود. در ادامه به بررسی تعدادی از این خدمات می‌پردازیم.

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

بعضی از بیماران برای راحتی بیش‌تر یا به دلایل اعتقادی، ترجیح می‌دهند؛ از فیزیوتراپیست خانم کمک بگیرند. آسانیسم برای آسایش این عزیزان، خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط خانم را ارائه داده است. به این صورت که بیمار خودش تعیین می‌کند که فیزیوتراپیست معالج خانم باشد یا آقا.

فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی پا در منزل

ورزشکاران جزو افرادی هستند که به دفعات زیاد به آسیب دیدگی پا دچار می‌شوند، همچنین ممکن است؛ برای افراد عادی نیز در اثر تصادف، ضربه شدید، تغییر وضعیت ناگهانی و... مشکلات مربوط به پا به وجود آید. درد ساق پا، خارپاشنه، التهاب در تاندون آشیل، پیچ خوردگی پا، شکستگی استخوان پا از جمله مشکلاتی هستد که با فیزیوتراپی در منزل درمان می‌شوند. فیزیوتراپیست پس از معاینه دقیق پا از شیوه‌های درمانی مگنت تراپی، الکتروتراپی لیزر درمانی، گرما درمانی، سرما درمانی و ... استفاده کند.

فیزیوتراپی سالمندان در منزل

دوره سالمندی قسمتی از زندگی است که فرد علاوه بر ناتوانی‌های جسمی و حرکتی، ممکن است با بیماری‌هایی نظیر سکته، آرتروز و... دست و پنجه نرم کند. اغلب سالمندان به پوکی استخوان و عدم تعادل دچار می‌شوند نتیجه‌ای جز زمین خوردن و سقوط از پله نخواهد داشت. اما راه درمان بسیاری از مشکلات دوران سالمندی، فیزیوتراپی است. فیزیوتراپی علاوه بر بهبود بعضی از بیماری‌ها باعث افزایش دامنه عملکرد در سالمند و بازیابی توانایی‌های او می‌شود. این درمان همچنین برای تعادل و بهبود پوکی استخوان نیز مفید است. پلتفرم آسانیسم آماده ارائه خدمت فیزیوتراپی سالمند در منزل شما است.

فیزیوتراپی سالمند در منزل

فیزیوتراپی دست در منزل

دستان شما یکی از مهم ترین اعضای بدنتان هستند؛ چراکه بدون آن‌ها بخش زیادی از کار‌های روزمره‌ مختل می‌شود. نادیده گرفتن درد دست یا بی‌توجهی برای انجام درمان می‌تواند شما را به درد سر بیندازد. اگر از آن دسته افراد هستید که زمان کافی برای مراجعه حضوری به مطب ندارید؛ می‌توانید از خدمات فیزیوتراپی دست در منزل آسانیسم کمک بگیرید. این خدمت برای درمان مشکلاتی چون شکستگی، آسیب دیدن تاندون، رگ به رگ شدن، گرفتگی و... انجام می‌شود. در ادامه کاربرد آن در قسمت‌های مختلف دست بررسی می‌کنیم

فیزیوتراپی آرنج

آرنج متشکل از استخوان، تاندون‌ها، رباط‌ها و غضروف ها است. زمانی که برای هریک از این قسمت‌ها اتفاقی بیفتد؛ فیزیوتراپی می‌تواند برای درمان موثر باشد. مشکلات مربوط به آرنج شامل شکستگی، در رفتگی، بورسیت، شکستگی‌های استرسی و... است.

فیزیوتراپی مچ دست:

هنگام انجام ورزش، زمانی که با استفاده از مچ دست، مانع از زمین خوردن می‌شوید؛ یا حتی با ضربه شدید و تصادف ممکن است به مشکلات مچ دست دچار شوید. در این شرایط فیزیوتراپیست پس از معاینه این قسمت از دست، روش‌های درمانی مناسب را اعمال می‌کند.

فیزیوتراپی انگشت دست

در بعضی موارد، آسیب دیدگی در ناحیه انگشتان دست اتفاق می‌افتد. این قسمت از دست به دلیل مفاصل متعدد، آسیب پذیر است. اگر به مشکلات ناحیه انگشتان دست مثل دررفتگی، شکستگی، انگشت ماشه ‌ای، تورم و... دچار هستید می‌توانید از فیزیوتراپی انگشتان دست در منزل آسانیسم بهره بگیرید.

فیزیوتراپی مچ دست

فیزیوتراپی کمر در منزل

یکی از مشکلات جسمانی که ممکن است برای همه افراد اتفاق بیفتد، درد در ناحیه کمر است. بیش از 80 درصد افراد، حداقل 1 بار درد کمر را تجربه کرده اند. این مشکلات مربوط به کمر می‌تواند بر اثر جابجا کردن اشیا سنگین، سبک زندگی نادرست، تصادف یا حواث اینچنینی به وجود آید. دیسک کمر، پارگی یا کشیدگی رباط کمر، گرفتگی عضلات در ناحیه کمر و ... همگی از مشکلاتی هستند که با استفاده از فیزیوتراپی کمر در منزل، برطرف می‌شود. ممکن است متخصص شما برای درمان از شیوه‌هایی مثل دست ورزی، شاک ویوتراپی، اولتراسوندتراپی و... بهره بگیرد.

فیزیوتراپی صورت درمنزل

فلج بل و سکته، از عواملی هستند که روی عملکرد عضلات صورت تاثیر می‌گذارند؛ در فک بل، عصب کنترل کننده یک طرف صورت دچار التهاب شده و این ناحیه را فلج می‌کند. البته فلج بل موقتی است اما روی عزت نفس فرد مبتلا و ارتباط او با دیگران تاثیرگذار است. ناتوانی در بستن چشم، خشکی یا آبریزش چشم و سرازیر شدن آب دهان نمونه‌هایی از مشکلات فلج صورت هستند؛ که با استفاده از فیزیوتراپی اغلب این مشکلات قابل درمان است.

فیزیوتراپی صورت در منزل

سایر خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط فیزیوتراپیست خانم و آقا

  • فیزیوتراپی دیسک کمر
  • فیزیوتراپی کودکان
  • فیزوتراپی لگن درمنزل
  • فیزیوتراپی ستون فقرات
  • فیزیوتراپی گردن

هزینه فیزیوتراپی در منزل

شاید در نگاه اول تصور کنید، هزینه فیزیوتراپی در مطب کم‌تر از هزینه دریافت همان خدمت در منزل است. اما با توجه به خدمات ارائه شده در فیزیوتراپی در منزل، بدون مراجعه به مطب و صرف زمان و هزینه، بسیار مقرون به صرفه تر از مراجعه حضوری است. هزینه فیزیوتراپی هرساله توسط وزارت بهداشت و درمان کشور مشخص می‌شود و همه مراکز درمانی ملزم به رعایت آن هستند؛ اما در این میان عواملی وجود دارند که روی هزینه نهایی تاثیر گذارند. این عوامل شامل تعداد جلسات، ساعات فیزیوتراپی، هزینه رفت و آمد فیزیوتراپی و... است.

فیزیوتراپی در منزل با آسانیسم

همه ما در مراحلی از زندگی دچار بیماری شده‌ایم؛ در بعضی از موارد برای درمان آن از روش‌های سخت و هزینه بر استفاده کرده‌ایم و در موارد کم‌اهمیت‌تر، بیماری را به حال خود رها کرده ایم. اگر درمان بیماری شما فیزیوتراپی و توانبخشی در منزل است؛ از همین امروز می‌توانید درمان خود را شروع کنید. آسانیسم با ارائه خدمت فیزیوتراپی در منزل بسیاری از مشکلات شما در زمینه درمان را برطرف ساخته است. برای دریافت این سرویس کافی است؛ با شماره02191304433 تماس بگیریداین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است